Jak zaktualizować serwer TS3

Poradniki
zarządzanie, ts3
DoreK
DoreK α-tester v3

Nie widziałem na tym forum jeszcze takiego poradnika a myślę że dla mniej zaawansowanych użytkowników się przyda ;) Poradnik ten został napisany dla osób posiadających serwer TS3 na VPS'ie opartym na linuxie.

Co będzie nam potrzebne

Musimy pobrać najnowszą wersję serwera TS3 z oficjalnej strony. Należy pamiętać o tym, że musimy wybrać wersję dla systemu Linux: https://www.teamspeak.com/en/downloads#server Potrzebny jest też klient SFTP, ja korzystam z FileZilla.

1. Wprowadzenie

Aktualizacja serwera TS3 jest bardzo prosta, jednak należy pamiętać o kilku rzeczach. Pierw trzeba serwer wyłączyć. W tym celu wchodzimy do folderu z serwerem - wpisujemy w konsoli: cd /LokalizacjaSerwera na przykład: cd /home/ts3 Gdy wejdziemy do folderu z serwerem należy wpisać następującą komendę: `./ts3server_startscript.sh stop Wtedy nasz serwer zostanie wyłączony.

2. Kopia zapasowa

Po wyłączeniu serwera TS3 zrób kopię zapasową. Najprościej jest zalogować się na SFTP i wejść do folderu z naszym serwerem, następnie utworzyć na pulpicie naszego komputera osobistego folder i do niego wrzucić wszystkie pliki serwera TS3. Gdy wszystkie pliki zostaną przesłane, możemy zacząć aktualizację.

3. Aktualizacja

Otwieramy archiwum z serwerem TS3 i przechodzimy do folderu który tam się znajduje (w przypadku wersji 64 bit nazywa się on teamspeak3-server_linux_amd64. Po otworzeniu widzimy pliki serwera TS3 (np. foldery doc, redist itd). Wchodzimy do klienta SFTP i łączymy się z serwerem VPS, następnie wchodzimy w folder w którym znajdują się pliki TS3, przenosimy pliki z archiwum do folderu w którym znajdują się stare pliki. Gdy proces się zakończy, wystarczy tylko włączyć serwer.

4. Włączenie serwera

Gdy wszystkie pliki zostaną zamienione, można włączyć już serwer TS3. W tym celu przechodzimy do folderu w którym znajduje się nasz serwer - wpisujemy w konsoli: cd /LokalizacjaSerwera na przykład: cd /home/ts3 Gdy wejdziemy do folderu z serwerem należy wpisać następującą komendę: ./ts3server_startscript.sh start Wtedy pojawi nam się to: 519x50 Serwer jest uruchomiony i można już na niego wejść :)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Dobry poradnik, będzie można podsyłać w różnych tematach jak ktoś ma nieaktualną :)

Lukass
Lukass

Dla początkujących jak najbardziej przydatne i ładnie wykonany poradnik :) Oby więcej takich tematów na forum!

Edit: Ja tylko podmieniam jeden plik, który aktualizuje mi wszystko po włączeniu serwera :)