Jak zautomatyzować tworzenie kopii zapasowych - Softaculous

Zombie
www, nieaktualny, directadmin
adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Wprowadzenie

Tworzenie kopii zapasowych na własną rękę może być męczące i problematyczne. Koniecznym jest posiadanie odpowiednich backupów, w razie gdybyśmy zrobili jakiś błąd, którego cofnięcie może być dla nas trudną przeszkodą. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się w jaki sposób możesz zautomatyzować tworzenie kopii zapasowych dla Twoich aplikacji w auto-instalatorze Softaculous.

Krok 1 – Rozpoczęcie pracy

Gdy jesteś w Softaculous kliknij na ikonę Wszystkie instalacje: 690x344

Na tej stronie znajdziesz wszystkie skrypty, które zostały zainstalowane przez Ciebie z wykorzystaniem auto-instalatora.

690x389

W kolumnie opcji, możemy zauważyć ikonę ołówka, który umożliwi nam edycje ustawień skryptu.

Krok 2 – Konfiguracja

Gdy jesteś w sekcji edycja, zjedź na dół do opcji automatycznych kopii.

690x382

A) Automatyczne backupy – Wybierz częstotliwość - czas, co ile kopie zapasowe mają być generowane. W tym przykładzie wybraliśmy raz dziennie, co oznacza, że kopia zapasowa będzie generowana codziennie. Jeśli nie robisz wielkich zmian na swojej stronie, to możesz ustawić, aby kopie były generowane rzadziej. Możesz także także wybrać Brak backupu, jeśli chcesz, aby wyłączyć tę funkcję.

B) Rotacja backupu – Wybierz liczbę kopii zapasowych, które chcesz przechowywać [u]na serwerze[/u]. W tym przykładzie, zostało wybrane 4, co oznacza, że ​​gdy 5-te kopia zapasowa zostanie wygenerowana, najstarszy backup zostanie usunięty pierwszy. Opcja ta zapobiega zbędnemu nadużyciu miejsca na dysku, do przechowywania kopii zapasowych. Jeśli chcesz zachować starsze kopie zapasowe zalecamy pobrać je do urządzenia lokalnego.

Krok 3 – Zapisanie Zmian

Kiedy zakończyłeś już edytować szczegóły instalacji nie zapomnij ich zapisać. 690x190

Przywracanie kopii zapasowych:

https://lvlup.rok.ovh/t/jak-przywrocic-kopie-zapasowa-softaculous/1867

Tworzenie kopii zapasowych ręcznie:

https://lvlup.rok.ovh/t/jak-stworzyc-kopie-zapasowa-softaculous/2164

Podsumowanie

Automatyczne kopie zapasowe są prawidłowo skonfigurowane. Powodzenia!

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Program fajny, jednak w poradniku brakuje kilku podstawowych informacji:

  • Czego dokładnie możemy robić backup
  • Jak zainstalować Softaculous oraz
  • Gdzie zapisywane są backupy Tak wiem, można poszukać w internecie ale od tego jest ten poradnik. Ja sam byłbym za użyciem tego programu dla mnie, jednak nie wiem, czego backup można zrobić i jak zainstalować to tak, by robiło backup mojemu serwerowi VPS. Chyba że to do stron WWW, kij wie.
Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Timo:

Jak zainstalować Softaculous

W przypadku hostingu www z odpowiednim pakietem jest on juz zainstalowany :P

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Witaj, Jak w podsumowaniu napisałem - w następnym poradniku pokaże jak przywrócić backup oraz, dokładnie wszystko rozpiszę jeszcze. Poczekaj chwilkę może jeszcze do wieczora napiszę :) .

Widzę, że masz sporo pytań odnośnie auto-instalatora, proszę zapoznaj się w takim razie z tym wątkiem: https://lvlup.rok.ovh/t/autoinstalator-softaculous/33 .

Wydaje mi się, że nie pominąłem ważnych odpowiedzi. Odpowiadając na Twoje pytanie:

Timo:

  • Czego dokładnie możemy robić backup Wszystkich skryptów, które zainstalowaliśmy za pomocą tego auto-instalatora (Udzieliłem informacji we wprowadzeniu). .>adminek153:

Dzięki temu poradnikowi dowiesz się w jaki sposób możesz zautomatyzować tworzenie kopii zapasowych dla Twoich aplikacji w auto-instalatorze Softaculous.


Timo:

  • Jak zainstalować Softaculous Ta informacja nie jest tutaj potrzebna, gdyż poradnik dotyczy kategorii #administracja-zarządzanie:www ; jest o funkcji hostingu WWW.
    Odpowiedź na to pytanie podrzucił także @Nieznajomy11

Timo:

  • Gdzie zapisywane są backupy

O tym napiszę jeszcze dziś wieczorem / jutro rano. Czekaj cierpliwie :) .

W razie dalszych pytań - zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam :)