Jak zresetować hasło do query na serwerze TeamSpeak 3?

Zombie
ts3, query
vease
vease

Mam problem wiecie jak zmienić haslo do query

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Jeżeli hostujesz serwer na serwerze vps, to spróbuj wyłączyć go startscriptem, a potem uruchom z dodatkowym parametrem serveradmin_password= gdzie zamiast `` wpisujesz nowe hasło, np test1234

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Jeżeli VPS: https://support.teamspeakusa.com/knowledgebase/article/View/326/0/how-do-i-change-or-reset-the-password-of-the-serveradmin-server-query-account ;)

Dopisujesz do pliku startowego serveradmin_password=TWOJE_HASLO, a następnie logujesz się poprzez to wpisane hasło. Po restarcie, jeżeli tego nie dodasz, hasło wróci do stanu początkowego.

Następnie, po tymczasowej zmianie hasła, musisz użyć klienta telnet np. puTTY i wygenerujesz wtedy nowe, stałe hasło.

W tym puTTY musisz się połączyć z serwerem poprzez telnet o adresie IP Twojego VPSa i o porcie query 10011.

Następnie wklepujesz:

login serveradmin TWOJE_HASLO

clientsetserverquerylogin client_login_name=serveradmin

Jeżeli autoryzowany hosting: szukaj opcji w panelu, jeżeli query jest udostępnione.

kamil2321
kamil2321

A jeśli chcesz bez dopisywania do pliku to musisz ściągnąć bazę TSa i edytować w programie do edycji bazy(jest ich sporo więc nie będę wymieniał) no i użyć generatora haseł, polecam moją stronę: https://kamil2321.pl/ts.php Hasła do TSa są wygenerowane w sha1.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Co do edytowania bazy -> wg mnie jest to trudniejsze, bo musisz instalować program, odszukać bazę danych, wygenerować hasło (szczerze mówiąc bałbym się generować hasła na twojej stronie, wolałbym zrobić już czysto dla siebie, ty możesz zbierać te hasła), zmienić je, zapisać bazę i wrzucić z powrotem bazę do folderu TSa.

U mnie sposób jest wspierany przez zespół TSa, więc resetowanie hasła, w moim przypadku, jest proste i łatwiejsze. Lepiej mieć hasło do query jakieś losowe (bezpieczeństwo) niż jakieś nwmcowpisac123.

Po n-te czy to tak trudno zapisać to losowe hasło w notatniku? Wg mnie raczej nie 😕

I po paru dniach:

Daj adres IP Twojego serwera, chce wejść :slight_smile:_ Ok, no to 169.31...... Dzięki :slight_smile: (no i logujemy się do query....huehue) :kappa:

AidisProPlayer
AidisProPlayer

Wyłącz i wlaczasz komenda niżej.

./ts3server_startscript.sh stop

./ts3server_startscript.sh start serveradmin_password=Tu_Piszemy_nowe_Haslo

kamil2321
kamil2321

Co do zmiany w bazie, odszukania linijki dla mnie jest to banalne, mogę nawet nagrać z tym filmik z dołączonym skryptem generującym hasło takowe i mieć pewność, że nawet po "włamaniu" do ssh na serwer nie będzie nikt znał hasła do query ;) Moja strona jest w tej chwili najbezpieczniejsza od ponad 80% domen w całej Polsce nawet bezpieczniejsza od tego forum. Ja nie zachowuję haseł i ponadto jestem unikatem na całym świecie i dbam o swoją reputację ;) Co do losowanych haseł, tutaj nie chodzi o to, że hasła losowane są bezpieczniejsze tylko bezpieczniejsze jest hasło takie, w którym są znaki specjalne bo hasła z znakami specjalnymi idzie trudno złamać a jeśli masz dużo znaków specjalnych to nie ma szans na złamanie(no chyba, że ktoś posiedzi kilkanaście lat nad tym). W zakresie bezpieczeństwa znam się na tyle dobrze, że mogę spokojnie się wypowiedzieć :P Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to nawet tutejsze forum nie jest w pełni zabezpieczone.

@AidisProPlayer można i tak xd jak kto woli :D

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

kamil2321:

Moja strona jest w tej chwili najbezpieczniejsza od ponad 80% domen w całej Polsce nawet bezpieczniejsza od tego forum. Ja nie zachowuję haseł i ponadto jestem unikatem na całym świecie i dbam o swoją reputację 😉

CEO Google i Microsoftu kłania się w twoją stronę.

kamil2321:

W zakresie bezpieczeństwa znam się na tyle dobrze, że mogę spokojnie się wypowiedzieć 😛

kamil2321:

Co do losowanych haseł, tutaj nie chodzi o to, że hasła losowane są bezpieczniejsze tylko bezpieczniejsze jest hasło takie, w którym są znaki specjalne bo hasła z znakami specjalnymi idzie trudno złamać a jeśli masz dużo znaków specjalnych to nie ma szans na złamanie(no chyba, że ktoś posiedzi kilkanaście lat nad tym).

Znaki specjalne nie maja tutaj nic do rzeczy, nie jest to bezpośredni powód. Po prostu im więcej możliwych znaków, tym jest większa ilość kombinacji, a im większa ilość kombinacji tym ciężej jest trafić w tę odpowiednią.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

7 postów zostało przeniesionych do nowego tematu: Dyskusja na temat bezpieczeństwa strony internetowej

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.