Jak zrobić wspólną baze danych PermissionsEx

Zombie
Glenor
Glenor

Czyli chodzi mii o to ze jak ktoś kupi np vipa na serwerze to ma go tez na lobby

luxDev
luxDev Pionier

Połącz PermissionsEx z mysql :P

Zmieniając config na:

permissions:
  basedir: plugins/PermissionsEx
  backend: sql
  backends:
    sql:
      driver: mysql
      uri: mysql://domain:3306/database
      user: username
      password: password
  superperms: {}
Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Można teoretycznie zrobić permisje w MySQL, lecz nie polecam tego z jednego prostego powodu - na różnych serwerach są różne permisje, np. na lobby jest lobbyteleport.use a na creative mojplugin.gamemode. Po pierwsze w permisjach będzie tzw. nieład (pot. 'syf') a po drugie jak ktoś dostanie moderatora na Creative to będzie miał na SkyBlocku :/ Najlepiej znaleźć plugin (lub napisać samemu :D ) który w porozumieniu z PEX będzie dawał określoną rangę na określonych/wszystkich serwerach, ale to już jest dużo pracy - sam kiedyś tak miałem na mojej sieci, działało super ☺️

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Timo:

ale to już jest dużo pracy

Nie jest 😛

Wystarczy np taki plugin: https://www.spigotmc.org/resources/executeeverywhere.524/

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

No i super :) Niestety kiedy robiłem moją sieć, nie było takich udogodnień :/

Glenor
Glenor

to znaczy zdecydowałem się temu na wspólna baze pexa z tego względu że mam tylko lobby i SkyBlock wiec mi to obojetne

DoreK
DoreK α-tester v3

Jednak gdy będziesz chciał dalej rozwijać sieć - mogą pojawić się problemy :P

Glenor
Glenor

LuxDev a jak jest uri to jak to zrobic jak sie ma mysql na hosting www

Glenor
Glenor

tak to prawda ale proadze sobie bo wtedy na lobby zrobie po prostu range Admin i Gracz i starczy

Glenor
Glenor

no dobra a co teraz jak to połączyłem

Glenor
Glenor

dobra mniejsza dziwna ta wspólna baza danych nie robie tego xDD Dziekuje za pomoc

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Nic dziwnego, wtedy permisje masz w bazie mysql i plik permissions.yml w plikach serwera nic nie robi. Możesz ewentualnie zaimportować go do bazy. Po co ci PEXy w MySQL, skoro masz skyblock i lobby? W takim wypadku lobby służy wyłączenie do logowania, wiec nie potrzebujesz mieć tam VIPów ;)

Glenor
Glenor

wiem wiem już