Jaki VPS pod serwer Minecraft?

Pytania i problemy
deyvvid
deyvvid

Hej, sprawa wygląda tak, wraz z ekipą mamy dość spory plan na serwer Survival + działeczki na wersji 1.18.1 i zastanawiamy się nad doborem odpowiedniego VPS na maksymalnie 100 graczy. Serwer będzie posiadał około 51 pluginów (od tego można odjąć pliki LIB, czyli zostaje około 45).

Helios1993
Helios1993

Będziesz potrzebował tak z 3-4 wątki.

deyvvid
deyvvid

Czy oferta FR 8GB,będzie wystarczająca jeżeli zmniejszymy ilość pluginów oraz mapa będzie wyrenderowana?

Helios1993
Helios1993

Napisałem ci dokładnie ile zasobów potrzebujesz, a ty się pytasz czy połowa z tego wystarczy? Dodatkowo, tego pakietu nie ma już na lvlupie.

deyvvid
deyvvid

Ten pakiet mam zakupiony od dawna akurat, nowy nie jestem. ;) Tak pytam czy połowa wystarczy, gdyż zmieniła się koncepcja projektu i połowę rzeczy usuwamy, gdyż są zbędne, do 50 osób przystosować chcemy.

Helios1993
Helios1993

50 osób raczej na tym utrzymasz, pamiętaj tylko o podstawach optymalizacji, częstych aktualizacjach, monitorowaniu steala oraz w przypadku zwiększenia mspt wykonaniu profilera.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.