Jaki VPS wybrać?

Zombie
do-zaktualizowania
Leksus
Leksus

Witam, chciałbym postawić serwer minecraft żeby utrzymał 130 osób około z TS3 i www. Myślę, jaka ofertę wybrać, jak dotąd myślałem nad VPS KVM 10gb ramu. Jak myślicie, dałoby radę?

kubus
kubus

Da radę, tak sądze.

DoreK
DoreK α-tester v3

Jeżeli dobrze skonfigurujesz silnik PaperSpigot to jak najbardziej.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

VPS KVM 10gb powinien starczyć. Jeśli serwer Minecrafta to survival, to z 8gb na niego pójdzie. Na TeamSpeaka załóżmy że max 0,5 gb ramu będzie, a reszta jako wolne. Mimo wszystko, polecam Ci zainwestować 2 zł w hosting www, nawet najtańszy. Strona WWW będzie wydajniejsza (tak mi się wydaje), oraz będzie łatwość konfiguracji ewentualnej poczty. Podsumowując, wg. mojej opinii to VPS 10gb (teoretycznie również 9gb) oraz strona WWW będzie dobra.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Apache naprawdę mało zjada, teamspeak nie przekroczy 200mb. Trzeba liczyć około 500mb na ts, strone i system. Reszta dla jvm. Na takim serwerze ja bym postawił nawet bungeecorda + lobby + dwa/trzy tryby :P

Oczywiście to zależy od typu trybów, oraz umiejętności

Leksus
Leksus

Czyli 8gb pod serwer by wystarczyło na utrzymanie 130 graczy?

kubus
kubus

wystarczy.

krfcm
krfcm Pionier

Leksus:

Czyli 8gb pod serwer by wystarczyło na utrzymanie 130 graczy?

Wszystko zależy od tego ile i jakich pluginów użyjesz, wielkości świata, odległości renderowania. Nie da się stwierdzić ile "Ramu" będziesz potrzebować bez tych informacji. Pamiętaj, żeby nie patrzyć tylko na ram ale również na procesor, łącze i SLA.

B4GU5
B4GU5

Mogę polecić te vps'y są dobre myślę że 8gb powinno spokojnie starczyć :) tak jak mówią to wystarczy dobrze skonfigurować serwer mc, oraz pluginy, mi spokojnie działa na 19,67 do 20 tps na serwerze z modami, gdzie w szczycie graczy było ich ponad 30, skyblock bo skyblock ale trzyma się bardzo dobrze, więc mogę polecić te vps'y bierze VPS KVM PRO ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jeśli wahasz się między 8 a 10 to możesz wziąć 8 a jak będzie za mało to potem powiększyć poprzez utworzenie zgłoszenia :slight_smile:

Leksus
Leksus

Postanowiłem kupić 12gb jednak, ale chce jeszcze postawić bungeecorda. Tutaj się pojawia pytanie, jak rozdzielić ram pomiędzy serwer główny, lobby i teamspeaka?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Bungeecord (do 100 graczy 1gb, ponad 100 to 2gb), lobby 1gb (więcej nie potrzebuje, to tylko lobby) a serwer główny 8gb. Zostanie 1gb, który doskonale pomieści system i teamspeaka.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Timo:

Bungeecord (do 100 graczy 1gb, ponad 100 to 2gb), lobby 1gb (więcej nie potrzebuje, to tylko lobby) a serwer główny 8gb. Zostanie 1gb, który doskonale pomieści system i teamspeaka.

Sprzeciw.

BungeeCord zaleca się uruchomić na -Xmx1G -Xms1G do 2 przy samym bungee, nie z pluginami. Taki SkinsRestorer chociażby :P. Jednakże, 2:2 powinno wystarczyć bez problemów jeśli nie spodziewamy się średnio 500 graczy. Na lobby -Xmx3G -Xms256M. Definiowanie 1GB może zle się skończyć, kilka botów i out of memory. Na główny serwer gry -Xmx6G -Xms256M, lub -Xmx8G.

Leksus
Leksus

Mam jeszcze pytanie, czy utworzenie bungeecorda odciąży nieco serwer główny? Czy może lepiej stworzyć bungeecorda na oddzielnym vps?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Odciąży pingowanie/query, ale nieznacznie wpłynie to na ogólne obciążenie.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Kiedy prowadziłem daaawno temu swoją sieć, to z obciążającymi pluginami przy 150 graczach oraz co chwila logującymi się nowymi, miałem przydzielone bungee 2gb oraz lobby 512 MB! Wiem, teraz byłoby to nierozsądne, ale to zupełnie wystarczało.

Nieznajomy11:

kilka botów O to chodzi że botów nie będzie, dobry a najlepiej autorski AntiBot i po sprawie :D Mam taki własny prywatny, właśnie na tamtej mojej sieci był, na 1000 botów wysłanych z różnych IP weszły 3 na lobby.

Leksus
Leksus

Tylko teraz nie wiem.. Podczas startu edycji wejdzie te 160 osób, a jak wiadomo bungeecord wchodzi ostro na procek, czyli może spowolnić przez to resztę serwerów i mogą być lagi. Zgadza się czy nie?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Możesz ewentualnie postawić na KVM 6gb bungee + lobby, a przekierować ruch do serwera głównego np. na openvz 6gb. Przy ataku botów będzie on na silniejszą KVM-kę, a tylko gracze zweryfikowani (ci co przeszli przez lobby) trafią na główny.

Leksus
Leksus

Rozważałem to, ale nie chcę przenosić serwera głównego na openvz, ponieważ już miałem ten pakiet 6gb i serwer miał straszliwe lagi przy wejściu ok. 130 graczy.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Mój bungee utrzymuje 100 osób na 2gb KVM bez problemu 😛

Dodatkowo mam lobby i 4 tryby na openvz 8gb.

e: Prawdopodobnie serwer nie wyrabia jeśli chodzi o pluginy, zjadają zbyt dużo czasu cpu

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

To w takim razie może 4gb KVM na lobby i bungee + 6gb KVM na serwer główny?

DoreK
DoreK α-tester v3

Sprawdź też Waterfalla i zainstaluj PaperSpigota. Może to wpłynąć na wydajność i oszczędność zasobów :)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Zmienianie maszyny prawdopodobnie nic nie da, problem raczej leży w konfiguracji serwera na którym było te 130 osób.

Leksus
Leksus

ah, już sam nie wiem.. nie wiem czy ten serwer 12gb będzie w stanie wytrzymać bungeecorda,lobby, serwer i teamspeaka. Jak za to kupię kvm'ke 4gb to 2gb - bungeecord, 1gb lobby i 1gb zostaje na system. Następnie kupię 8gb to 7gb na serwer i jeden zostanie na system i teamspeaka.Czyli w sumie wychodzi na to, że jestem stratny 1gb tak jakby, który byłby przeznaczony na serwer główny. Sam już nie jestem pewny czy dobrze to podliczyłem. Jeżeli coś źle interpretuję to poprawcie mnie. A oferta OpenVZ nie utrzymałaby bungeecorda + lobby?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie stawiaj bungee na openvz, pfu.

Oferta 12gb KVM pociągnie bungee, lobby i 2-3 serwery gry 😛

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Tak jak napisał @Nieznajomy11 lub: 1x KVM 4gb - bungee 2gb; lobby 1gb; system + TS 1gb; 1x KVM/OpenVZ 8gb - serwer główny 7gb; system 1gb;

Leksus
Leksus

No skoro 12gb utrzyma 2-3 serwery no to raczej napewno utrzyma wszystko. Dzięki wszystkim za wypowiedzi ;)

krfcm
krfcm Pionier

Jeżeli użyjesz PaperSpigota to użyj też WateFall'a, tak jak w przypadku PaperSpigota jest to zoptymalizowana wersja BungeeCord'a.