Jakie jest domyślne hasło do vps’a?

Zombie
vps, zarządzanie, openvz
mat41997
mat41997
mat41997
mat41997

661x418

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Możesz się zalogować. Nawet się zalogowałeś. Na samej górze podałeś hasło. Komunikat masz o obowiązkowej jego zmianie, w polu current password wpisz to, którym się przed chwilą logowałeś, a potem wpisz dwukrotnie nowe, wymyślone hasło.

mat41997
mat41997

właśnie nie mogę, po wpisaniu jakiego-kolwiek hasła ( okno putty się zamyka )

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie wiem jak w putty, ale w bitvise jest taka opcja jak "change password" która pozwala na zalogowanie i przy okazji zmianę hasła, może tutaj też jest coś takiego? :v

mat41997
mat41997

jest, tylko trzeba się zalogować. a zalogować się właśnie nie da.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie do końca rozumiem, co ty kombinujesz 😛

  • To jest nowo co zainstalowany VPS?
  • Nie przyszło Ci przypadkiem hasło na maila?

mat41997:

po pojawieniu się drugiego ekranu logowania nie wiem jakie hasło wpisać Ee, tam prosi o podanie obecnego hasła? xd

mat41997
mat41997

Nieznajomy11:

po

chcę się zalogować do vps'a

to nie profil randkowy ( vps'y nie działają w ten sposób )

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nah, mow po ludzku. Odpowiedz na pytania z mojej wypowiedzi wyżej potrzebuje. :P

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Wait. Kolega się zalogował do VPSa, a on (VPS) prosi o zmianę hasła. Dokładnie prosi o wpisanie hasła konta root. Na screenshocie widać, że kolega się zalogował na konto roota.

Więc jakie jest pytanie... domyślne hasło do roota? No sorry, ale nie ma domyślnego hasła do roota. Sam się zalogowałeś na roota i pytasz się jakie jest hasło? XD

Po drugie: żaden VPS nie prosi o zmianę hasła. Albo jakiś wirus itp.

#Edit 1 Widzę. Trzecia linijka od góry na screenshocie (You are required...)

mat41997
mat41997

tak, znam hasło do pierwszego ekranu logowania. tylko później pojawia się drugi ekran logowania, ten z screenshotu i jakiego-kolwiek hasła bym nie użył putty się wyłącza. nic nie mogę zrobić.

nie wiedziałem jak rozpocząć temat, dlatego w temacie jest pytanie o domyślne hasło do vps'a. nie znaczy to że jakieś jest, po prostu nie mogę się zalogować do systemu i tyle.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

To hasło, które użyłeś podczas logowania jest takie samo, jakie masz podać w tym komunikacie. Przeinstaluj serwer, być może pomoże 😛

mat41997
mat41997

właśnie to hasło nie chce działać, być może dlatego że zmieniłem hasher na argon2

właśnie to robimy.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

mat41997:

hasher

Hasło np było w MD5 np. 5ckqo80beoqj itp. A teraz jest inne :P To normalne 😛

mat41997
mat41997

właśnie, tylko jakie : P

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

VPS KVM czy OpenVZ? Jak VZ to się nie da 😦 Wtedy tylko reinstall. Jak KVM to jakiś LiveCD, poszukać i tyle 😛

mat41997
mat41997

openvz, no zresztą i tak już zrobiliśmy reinstall.

także, można zamknąć.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3