Jakiego IDE używasz?

Pytania i problemy
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Z ciekawości jakich środowisk używacie do jakich języków?

Do większości prac korzystam z https://atom.io/ gdyż przy domyślnych ustawieniach obsługuje bardzo dużo formatów, podoba mi się jego wygląd oraz nie rozprasza uwagi ilością opcji. Ma tez bardzo dużo wtyczek które łatwo się tworzy (JS).

Testuje też obecnie PhpStorm czy faktycznie jest warty swojej ceny bo większe projekty ciężko pisać w Atomie który w zasadzie jest edytorem a nie środowiskiem programistycznym. Wcześniej korzystałem też z NetBeans ale rozwój jest słaby i brakowało mi nowości.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Ja poprzestałem na pisaniu pluginów do Minecrafta w Javie z API Bukkita. Używałem Eclipse z javą + oczywiście API najnowszego silnika Bukkit/Spigot :D http://screenshot.sh/mGUgrE7NBloCp

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Trochę offtop ale - kod po polsku ? :/

luxDev
luxDev Pionier

Numerem jeden u mnie jest aktualnie Eclipse Neon, zdarza się że użyję IntelIJ, co do kodu po Polsku, jak widzę, to mam ochotę się powiesić, chociaż kiedyś zdarzyło mi się ze dwa razy :)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Kolejny offtop, ale zostałem zapytany: Po polsku i po angielsku, mieszane - pisze (pisałem) pluginy na własny użytek, więc mogłem sobie pozwolić :D

Wiecie może, jak odkodować projekt z javy, ale tak by nie było tego całego a, b, c ? (http://screenshot.sh/oBEJnUBdSsMiV )

luxDev
luxDev Pionier

Ktoś nie chciał aby "pseudo programiści" nie kopiowali kodu, lub po prostu coś tam ukrył :)

Tego się nie pozbędziesz, normalny kod ma tylko autor pluginu, zresztą takie coś wiele nie daje jeśli ktoś ma czas, i trochę głowy, to jest proste do zrozumienia - i tak dowiesz się co i jak w pluginie.

Btw Michał, masz może to ? 😄 https://atom.io/packages/activate-power-mode

Szymon
Szymon

Osobiście korzystam do Javy tylko z Intellij. Chyba, że potrzebuję jakąś prostą appke na szybko skleić to notepad++. Nie jest to może IDE, ale czasem fajnie się w tym piszę.

Do HTML'a, JS'a, CSS'a w zależności co piszę to wybieram notepada++ pod zwykłe strony + ewentualnie jakiś mały backend w PHP. Jeżeli grzebie coś w kodzie pod web'a z backendem w javie to standardowo wszystko robię w Intellij.


@Timo nie da się, zazwyczaj stosuję się to do zmniejszania rozmiaru klas wyjściowych. Usuwanie atrybutów src, zmienianie nazw na krótsze i tam jeszcze parę rzeczy się dzieje.

@luxDev to jest rozpraszające, a poza tym mój komputer też nie najlepiej sobie z tym radzi.


Temu tam na dole: z tego co widzę to jest podstawowa konfiguracja ProGuard'a (ale mogę się mylić). Więc jak już chcesz zabezpieczać swój kod przed wykradnięciem go to lepiej wykorzystać 30 minut na konfiguracje tego pluginu. Niektórzy piszą tak fajnie kod, że lepiej wygląda on obfuscatowany.

luxDev
luxDev Pionier

Kurdę troszkę offtop, ale wątpię żeby ktoś pisząc plugin do minecrafta, chciał zmniejszyć rozmiar samego pluginu itd.

Co do dodatku, fajne jest :D

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

luxDev:

co do kodu po Polsku, jak widzę, to mam ochotę się powiesić, chociaż kiedyś zdarzyło mi się ze dwa razy :slight_smile:

Dla mnie to niespójność, język programowania jest po ang to i warto trzymać się tego przy swoim kodzie.

Timo:

Kolejny offtop, ale zostałem zapytany: Po polsku i po angielsku, mieszane - pisze (pisałem) pluginy na własny użytek, więc mogłem sobie pozwolić 😃

Mieszane to już w ogóle katastrofa. Dla czytelności swojej oraz innych którzy edytują kod to przynajmniej warto zdecydować się na jeden język.

Timo:

Wiecie może, jak odkodować projekt z javy, ale tak by nie było tego całego a, b, c ? (http://screenshot.sh/oBEJnUBdSsMiV )

Tu nie ma co odkodować, nazwy zmiennych zostały utracone. Obfuskacja kodu po to właśnie jest :slight_smile:, przy okazji trochę optymalizuje. W Javie coś jeszcze widać, w kompilowanych językach typu C to już w ogóle masz makaron i się tak nie da.

anon10657637
anon10657637

Java EE, Spring: Netbeans IDE Java SE, JavaFX: IntelliJ IDEA Community Edition (najnowsza) Do reszty zastosowań: głównie atom.io, ew. notepad++

Miałem też okazję @SystemZ korzystać przez może miesiąc z PHPStorm'a. Mogę z czystego sumienia polecić, w nim naprawdę się wygodnie pisze kod (jak w produktach od Jetbrains).

anon82750602
anon82750602

Java: Eclipse C#: Xamarin Studio

A do wszystkiego innego (C, assembly, Web) to gedit/geany/vim/nano/Notepad++ zależnie od systemu i środowiska ;p

KajmaczeK
KajmaczeK

PHPStorm [php, js, css, html] (super, polecam), DataGrip, Visual Studio Community 2015 [C#], teraz zaczynam jeszcze zabawę z C++ i właśnie instaluję CLion ;)

piratjsk
piratjsk Pionier

java - IntelliJ IDEA / Sublime Text 3 c++ - CLion / Sublime Text 3 inne - Sublime Text 3 Ostatnio testowałem sobie jeszcze Visual Studio Code jako potencjalny zamiennik dla ST3 i na razie wygląda obiecująco. Muszę tylko w końcu poświęcić chwilę czasu i go sobie porządnie skonfigurować.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.