Java 16, Debian, pomoc z instalacją

Pytania i problemy
vps, zarządzanie, java
Legalin
Legalin

Witam serdecznie, mógłbym prosić o pomoc instalacji Javy 16 na Debian? Jakie komendy powinienem wpisać, ponieważ poradnik na lvlup'ie nie działa (ten z 11 czerwca)...

Glupikocz
Glupikocz
apt install oracle-java16-installer --install-recommends
java -version

java version "16" 2021-03-16 Java(TM) SE Runtime Environment (build 16+36-2231) Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (build 16+36-2231, mixed mode, sharing)

javac -version

javac 16

A tym akceptujesz licencje java

echo oracle-java16-installer shared/accepted-oracle-license-v1-2 select true | sudo /usr/bin/debconf-set-selections
Legalin
Legalin

E: Unable to locate package oracle-java16-installer 😕

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Dostałeś trochę niekompletną listę komend, polecam ten ogólny poradnik: https://lvlup.rok.ovh/t/jak-usunac-wszystkie-wersje-javy-z-vps-wybrac-odpowiednia-i-ja-zainstalowac/19244?u=timo

Jeśli nie będzie ci działał, napisz co konkretnie.

Glupikocz
Glupikocz

Legalin:

Unable to locate package oracle-java16-installe

add-apt-repository ppa:linuxuprising/java
apt update
apt install oracle-java16-installer --install-recommends
java -version

java version "16" 2021-03-16 Java(TM) SE Runtime Environment (build 16+36-2231) Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (build 16+36-2231, mixed mode, sharing)

javac -version

javac 16

A tym akceptujesz licencje java

echo oracle-java16-installer shared/accepted-oracle-license-v1-2 select true | sudo /usr/bin/debconf-set-selections

sorka zapomniałem 1 komendy

Legalin
Legalin

Właśnie ta 1 komenda mi nie działa 😕 ani po wpisaniu: add-apt-repository ppa:linuxuprising/java ani: sudo add-apt-repository ppa:linuxuprising/java

(Nie wyszukuje tej komendy "command not found")

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Wpisz:

sudo apt-get install software-properties-common

a potem spróbuj dodać repo :)

Legalin
Legalin

KrEdEnS:

sudo apt-get install software-properties-common

Zainstalowało, ale Java nadal nie chce się zainstalować, ciągle ten sam błąd. " E: Unable to locate package java-16-amazon-corretto-jdk"

Na Ubuntu 18.04 działa wszystko. Da radę taki systemik na Minecrafta 1.17.1? :p Bo zawsze używałem Debiana.

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

No i wykonaj teraz to co pisał wyżej @Glupikocz

Glupikocz
Glupikocz

Legalin:

Na Ubuntu 18.04 działa wszystko. Da radę taki systemik na Minecrafta 1.17.1? 😛 Bo zawsze używałem Debiana.

Da rade ale po co zrób to na debianie i tyle 😛

Jak ci nie zadziała to od nas to wejdz na dość mało znaną domenę HTTPS://GOOGLE.PL :kappa:

i wklep tak o

image|690x327

tera klikasz Szukaj w Google i otwierasz np. 1 stronę u mnie jest to

https://www.osradar.com/install-java-16-debian-10/

i robisz to wszystko co chłop kazał czyli

sudo apt update
sudo apt upgrade
wget -c https://launchpad.net/~linuxuprising/+archive/ubuntu/java/+files/oracle-java16-installer_16-1~linuxuprising0_amd64.deb -O java.deb
apt install ./java.deb

Teraz klikasz Y

i dalej ośka

image|690x349

Enter klikasz

image|690x322

Dalej Enter

tera wklepujesz to

wget https://launchpad.net/~linuxuprising/+archive/ubuntu/java/+files/oracle-java16-set-default_16-1~linuxuprising0_all.deb -O default.deb
apt install ./default.deb

gotowe masz java 16 a sprawdzisz to

java --version

a jak dalej nie działa to kolejna strona i dalej robisz to samo aż w końcu zadziała 😛

Legalin
Legalin

Dzięki za pomoc, ale zdecyduję się na tego Ubuntu, bo na nim wszystko mi działa, a na Debianie 10 próbowałem kilka poradników z YT/stron i nic nie idzie.

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Ubuntu to praktycznie lustro Debiana, także na obu systemach wszystko powinno działać bez problemu. Czasami instalacja się może różnić, np phpmyadmina (w ubuntu jest jako repo, na debianie go nie ma), czy mysql na debianie już dawno wyrzucono z repo na rzecz mariadb.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.