java.net.ConnectException: Connection timed out

Pytania i problemy
lukasz2608s
lukasz2608s

Hejka mam pytanie i może ktoś mógłby pomoc 😅 mamy vpsa na lvl up i po zwiekszeniu pakietu wyskakuje nam błąd przy ładowaniu pluginow: java.net.connectexception connection timed out, każdy plugin osobno ładuje się 2-3min i po tym zawsze ten blad IMG_20230120_093546|690x419

Dodam że przed zwiększaniem pakietu wszystko chodziło grubo 3msc, robiliśmy nawet reinstal maszyny Nic nie pomaga

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Czy w trakcie tych 3 miesięcy co wszystko działało restartowałeś VPS i/lub serwer MC?

lukasz2608s
lukasz2608s

Tak i zawsze wszystko działało, codzienny Restart o godzinie 4 rano również i nie było żadnego problemu.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Codzienny restart ale serwera MC, systemu czy całego VPS?

Diego
Diego

Prawdopodobnie wrzuciłeś na serwer jakiś plugin który miał malware w sobie i zaraził inne pliki z końcówką .jar

przenieś z serwera na pulpit plugin luckperms i otwórz za pomocą winrar jeśli będzie Updater.class to masz zainfekowane pliki obraz|661x71

lukasz2608s
lukasz2608s

To by się zgadzało, musiałem kazdy .jar wrzucać na nowo. Powiedz mi, czy to wystarczy czy w plikach również to siedzi?

Diego
Diego

Raczej to już głębiej siedzi niż tylko w plikach mc w najgorszym przypadku jesteś częścią botneta.

Zapisz sobie mapy i configi pluginów bez jarek silnik też się wlicza w to i zrób format serwera dla bezpieczeństwa.

#edit Sprawdź sobie też pliki na komputerze bo jest duża szansa że twój komputer tak samo ma malware i to właśnie z niego zaraziłeś VPS-a.

lukasz2608s
lukasz2608s

Tak, wykonaliśmy reinstal serwera.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.