Klawiatura nie działa w Bios’ie

Pytania i problemy
Bananowy
Bananowy

Witam,

Jakiś czas temu zakupiłem podzespoły do drugiego PC. Wszystko jest używane, fajnie wszystko chyba działa. Dlaczego chyba? Bo BIOS nie wykrywa mi klawiatury nawet na wejście PS2.

Jak to się mniej więcej dzieje. Żadna dioda się nie świeci do czasu gdy monitor przechodzi w stan "uśpienia" po czym nagle diody w klawiaturze się podświetlają następnie gasną, a na ekranie pojawia się Bios i cała taka sekwencja się powtarza.

Klawiatura i wejście działają na 100%.

Pozdrawiam i poprosiłbym o pomoc.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Też tak kiedyś miałem, użyłem tej samej klawiaturze na innym porcie (jak dałeś z przodu to z tyłu daj lub na odwrót) i zadziałało.

Bananowy
Bananowy

Problem w tym, że nie ma przedniego panelu. Wszystkie porty są z tyłu.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Skoro mówisz że korzystasz z PS2, to może twój bios nie wspiera już takiego?

Bananowy
Bananowy

Nie ma szans, komp ze starych używek.

Bananowy
Bananowy

Spróbuję jeszcze zainstalować tam windows'a za pośrednictwem mojej głównej jednostki. Może wtedy coś ruszy. Jednak poczekam chwilę może ktoś będzie znać rozwiązanie.

LinGruby
LinGruby Pionier

A klawiatura na USB też nie działa?

Bananowy
Bananowy

Też, niestety.

LinGruby
LinGruby Pionier

jedyna opcja jak nie możesz wejść w bios to go zresetuj ( wyjmij baterię odłącz z prądu i jakaś zworka była do tego ) może coś się poprzestawiało tak sobie myślę ;-) i poszukaj może jest nowszy bios do tej płyty?

Bananowy
Bananowy

Ale problem jest taki, ze jest to czysty dysk bez systemu nie mam jak tego zrobić.

LinGruby
LinGruby Pionier

ale bios jest na płycie nie na dysku, jak masz sprawny bios i pamięć ram to ruszy bez dysku z jakiegoś np. penana z live systemem linux ;-)

Bananowy
Bananowy

Wiem gdzie jest Bios jednak nie rozumiem jak mam cokolwiek zrobić gdy klawiatura nie działa.

luxDev
luxDev Pionier

Daj może model płyty głównej czy coś, LinGrubemu chodziło o reset biosu do ustawień fabrycznych, po otworzeniu komputera, masz taka baterie, wyjmujesz, i obok gdzieś w pobliżu zasilacza na płycie głównej powinna znajdować się zworka, czasami jest oznaczona jako "CLEAR_CMOS" lub "Reset BIOS”, jeśli będzie ona dwupinowa musisz te dwa piny połączyć ze sobą (pewnie masz starszy pc), jeśli trzypinowa musisz dwa pierwsze wtedy połączyć ze sobą, ja pamiętam jak to robiłem kiedyś czymś metalowym 😄

DoreK
DoreK α-tester v3

Jaką masz klawiaturę? Jeśli masz anty-ghosting możliwe jest to że bios nie ogarnia tego ;)

Bananowy
Bananowy

DoreK stara klawka na PS2 - antyghostingu raczej nie ma :P.

LuxDev proszę: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-p31-es3g_1x#kf "GA-P31-ES3G" Czyli co mam dalej robić?

Anno
Anno

A ta klawiatura bezprzewodowa ?

luxDev
luxDev Pionier

Napisał 20 razy że stara PS2, PS2 powinna bez problemów śmigać.

Bananowy
Bananowy

Problem w tym, że nie działa...

Bananowy
Bananowy

Kurde, już nie wiem co mam z tym robić, BIOS zresetowany i nic. Klawiaturka nadal nie działa jakieś inne pomysły?

Bananowy
Bananowy

Jeszcze taki dodatek co się dzieje ogółem i jak to dokładnie wygląda - https://www.youtube.com/watch?v=mgf5TtmFViM

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

A nie jest popsuta płyta główna lub nie była zalana? Bo to wygląda na uszkodzenie płyty, nie klawiatury :kappa: Sama z siebie nie powinna się resetować :/

Bananowy
Bananowy

Możliwe - używki nie wiem co się z nimi działo więc jest to możliwe.

Bananowy
Bananowy

Pytanie, kabel zasilający płytę nie dochodził tak do końca - ogółem po prostu dziwnie wchodził, jest to możliwe, że przez to akurat ona nie wytrzymuje?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Możliwe, tak jak zasilacz 100 W nie uciągnie GTXa 1080Ti. Coś jest z płytą główną jak nie działają różne klawiatury, 100%

Bananowy
Bananowy

Znaczy o tyle spoko, że od kumpla mam tą płytę więc kasę raczej odda

Bananowy
Bananowy

Jeszcze jedno pytanie, co może być dokładnie uszkodzone?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Dwa pytania:

Czy korzystasz z jakiejś przejściówki?

Czy jesteś pewny, że używasz odpowiedniej kombinacji klawiszy gdy próbujesz otworzyć bios?

Bananowy
Bananowy

Nie, normalna klawiatura na PS2, tak naciskam dobre przyciski i na 90 % jest coś nie tak z płytą.

DoreK
DoreK α-tester v3

Sprawdź po prostu z inną klawiaturą jak masz.

Bananowy
Bananowy

Tylko tak jak kolega wyżej wspomniał bios samby się nie resetował, raczej nie kwestia klawiatury, a co do twojej samej sugestii, czytaj proszę uważnie temat. Było tam wyraźnie napisane, że klawka na USB też nie działa.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Zakładam, że chodziło mu o inna klawiaturę pod PS2

DoreK
DoreK α-tester v3

Chodziło mi o klawiaturę ps2 :facepalm:

Bananowy
Bananowy

Innej na PS2 nie mam, jedynie dwa na usb, a jeden to mechanik. Wracając ktoś wie co może być przyczyną? Co możliwe, że jest uszkodzone?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Płyta główna lub klawiatura 😛

Bananowy
Bananowy

Nieznajomy, Ameryki nie odkryłeś, zmierzam do tego, że jeżeli płyta główna to co na niej może być dokładnie uszkodzone.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Dziwne, żeby się nie domyślać co - najprawdopodobniej kontroler odpowiadający za złącza PS2 lub samo złącze. Wow, odkryłem amerykę :kappa:

naprawianie samochodu na odległość

Bananowy
Bananowy

Bardziej chodzi mi o to samo restartowanie 😛

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Obejrzałem filmik.

Restartowanie się komputera w ten sposób może być charakterystyczne dla uszkodzonej kości pamięci ram. Zazwyczaj ekran jest po prostu czarny i po kilkunastu sekundach komputer się restartuje.

Sprawdziłbym inna kostkę, lub jak masz kilka wyjął jedną, a to drugą, może przełożył, przedmuchał złącze.

Bananowy
Bananowy

O i ta informacja mi się przyda, dzięki 😃.

Bananowy
Bananowy

Pytanie, co z procesorem on może mieć coś z tym wspólnego? Dlaczego pytam? Ram, karta są w 99%'tach dobre, a co do procesora nie mam pewności.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Bananowy:

klawiaturze się podświetlają następnie gasną

Bananowy:

a na ekranie pojawia się Bios i cała taka sekwencja się powtarza.

Kość pamięci BIOS dobra jest?

Nie wiem, czy komputer przechodzi test "POST", ale skoro mrygają diody na klawie -> tylko tak wygląda.

Procesor? Moim zdaniem procesor jest tutaj najważniejszym czynnikiem. Bez niego, komputer się uruchomi? XD :kappa:

Nie wiem. Klawiatura działa na innych PC?

Bananowy
Bananowy

Chodzi mi bardziej o to, że szukam po prostu winowajcy, wiem, że procesor jest potrzebny do uruchomienia jednostki ale może coś tam w nim nie gra przez co wszystko się restartuje. Na razie chodzi mi o samorestartowanie się nawet nie o samą klawiaturkę.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Kość pamięci BIOS dobra jest? Jest podpięty HDD/SDD pod płytę?

Bananowy
Bananowy

Co do kości BIOS'u nie mam pewności, a jeżeli chodzi o dyski to na razie nie jest potrzebny ale tak. Podpięty jest.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.