Klucz licencyjny do pluginu

Pytania i problemy
The_Athos
The_Athos

Siemas.

Większość płatnych pluginów aby działały potrzebują licencji. Ten klucz licencyjny trzeba wpisać w configu lub w specjalnym pliku do tego stworzonym przed uruchomieniem.

I stąd moje pytanie, jak można takie cóś uzyskać? Jaki program do tego jest potrzebny?

Kamil02167
Kamil02167

Jeśli plugin wymaga klucza to tylko wymóg jego autora. Każdy autor ma własny system licencji. Sprawdź dokumentację, maila, (może serwer discord?), albo napisz do niego bezpośrednio z prośbą o taki klucz.

Jeśli chcesz samemu taki system zrobić, to potrzebujesz na przykład system licencji postawiony na jakimś serwerze, a plugin łączy się z nim po HTTPS i sprawdza czy klucz, który podała dana osoba jest poprawny. Zwykle są to projekty indywidualne, możesz pogrzebać też na githubie/youtube/forach, może znajdziesz coś open-source do implementacji.

The_Athos
The_Athos

Próbuję taki system stworzyć. Co prawda, szukałem projektów które by mi w tym pomogły ale nie mogłem za bardzo niczego znaleźć, dlatego właśnie stworzyłem ten post bo może któś się tą wiedzą podzieli 😉

Axerr
Axerr
system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.