Kolejny problem ze SinusBot’em

Zombie
vps, sinusbot
Fizzy
Fizzy

Gdy musiałem zrestartować VPS`a po wpisaniu komendy [code]screen -AmdS sinusbot ./sinusbot[/code] nic się nie działo. Dam jeszcze link do YouTuba gdzie dokładnie pokazuje problem. Kliknij Tutaj!

LinGruby
LinGruby Pionier

a masz aktualnego??

Aktualny SinusBot 0.9.18-8499d2c

Teraz tak porobili że jak nie masz aktualnego to nie ruszy po restarcie VPS ;-)

A wydali w poniedziałek nowego ;-)

Fizzy
Fizzy

Tak, instalowałem wczoraj

EDIT: Teraz mam taki dziwny komunikat: [code]2017/03/17 18:03:49 The parameter '-RunningAsRootIsEvilAndIKnowThat' has been disabled for security reasons. [/code] A startuje rootem i nie wpisuje tego parametru

LinGruby
LinGruby Pionier

to kolejna sprawa jako root instalowałeś czy jako user?

jak instalowałeś jako root to jako user nie odpalisz no chyba że na wszystkie pliki sinusbot nadasz chmod 777 to wtedy ruszy

odpal ./sinusbot i zobacz co w konsoli widać

Fizzy
Fizzy

Własnie jak normalnie startuje to jest dobrze tylko mam jakiś problem ze screen`em za pierwszym razem działał teraz nie i to nie jest pierwszy raz.

LinGruby
LinGruby Pionier

zobacz w htop czy nie masz proces screen z sinusbot i jak co to uwal i odpal jeszcze raz


Sinusbot nie lubi być odpalany z root

Fizzy
Fizzy

Odpalałem userem wyłączyłem wszystkie procesy związane z sinusbotem i screen`em i nic...

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

su NAZWA_KONTA script /dev/null screen (2x klikasz enter) cd /lokalizacja/sinusbota ./sinusbot

Fizzy
Fizzy

Dzięki pomogło! Tylko po [code]./sinusbot[/code] musiałem dodać jeszcze [code]-RunningAsRootIsEvilAndIKnowThat[/code] odpalając root`em, ponieważ userem nie działa.

LinGruby
LinGruby Pionier

@Fizzy ale jak to ma wszystko działać jak TS client instalowałeś jako root etc. itp. bynajmniej tak widać po filmiku a bibliotekę do TS wrzuciłeś z sinusbota? widać tylko jak instalujesz TS a nie aktualizujesz sinusbot ;-)

Przejrzyj na spokojnie

https://lvlup.rok.ovh/t/musicbot-czyli-jak-zainstalowac-sinusbota-z-youtube-dl/205

i zobacz gdzie popełniłeś błąd przy stawianiu sinusbot

LinGruby:

Sinusbot nie lubi być odpalany z root

Ale jak się wszysko robi na koncie root to tak jest ;-) ;-)

Fizzy
Fizzy

Odpalam tam ts`a i sinusa....

LinGruby
LinGruby Pionier

ale odpalając sinusbota to się już odpal i ts, no chyba że jeszcze coś innego robisz ;-)