Konfiguracja Bungeecord

Zombie
minecraft
luxDev
luxDev Pionier

690x388

Witam, dzisiaj wam pokaże jak połączyć Serwery w jedną Sieć.

Temat nie jest ukończony codziennie, będę go poprawiał, dodawał zapomniane rzeczy, jeśli zobaczysz jakiś błąd, lub propozycję co mogę tu dodać pisz :)


Przydatne Linki, Programy:

A więc zaczynamy od config.yml:

`groups: md_5:

  • admin`

Tutaj możesz dodać graczy do grup uprawnień BungeeCord, które możesz stworzyć w tym samym pliku. (Permissions) Standardowy użytkownik "md_5" jest w grupie uprawnień "admin", Która daje mu wszystkie uprawnienia grupy admin zdefiniowanej w tym samym pliku. Każdy gracz jest przydzielany do grupy "default". To znaczy że możesz sobie tutaj nadać rangę Admin, ranga admin może wykonywać różne polecenia np. /end /alert /server bez względu na inne rzeczy np. Pluginy, te komendy nie moga być zatrzymane przez np. Plugin na lobby.

Następną rzeczą jest: `disabled_commands:

  • disabledcommand1
  • disabledcommand2
  • disabledcommand3`

Tutaj mamy disabledcommands, możesz sobie po myślniku kolejno dodać "Zablokowane komendy" które nie będą dostepne na wszystkich połączonych serwerach w Sieci.

Następną rzeczą jest: player_limit: 200

Jest to sekcja gdzie możesz sobie ustawić maksymalną ilość graczy na BungeeCord, opcja -1 daje Tobie nieskończoną ilośc graczy online.

`permissions: default:

  • bungeecord.command.server
  • bungeecord.command.list admin:
  • bungeecord.command.alert
  • bungeecord.command.end
  • bungeecord.command.ip
  • bungeecord.command.reload`

Są to Grupy uprawnień BungeeCorda. Są one Modyfikowane jak zwykłe Permissions.

max_players: 1500

Jest to maksymalna ilość graczy wyświetlana w Liście serwerów możesz tutaj wpisać ile chcesz. Ta opcja nie wpływa na maksymalną ilość graczy na BungeeCord, Maksymalną ilość graczy na BungeeCord online podałem wyżej.

fallback_server: serwer

Tutaj wpisujesz serwer gdzie gracze mają się łączyć jak główny serwer będzie wyłączony lub niedostępny z innego powodu.

host: 0.0.0.0:27202

IP oraz port na którym BungeeCord będzie nasłuchiwał na połączenia. IP 0.0.0.0 oznacza nasłuchiwanie na wszystki dostępnych adresach IP.

bind_local_address: true

Czy IP używane przez BungeeCord do łączenia się z serwerami = IP nasłuchiwania.

ping_passthrough: false

Jeżeli będzie to na TRUE na liście serwerów będziemy widzieli domyślny serwer w sieci, a nie Proxy.

tab_list: SERVER

Czyli co nam będzie pokazywała Tab lista, mamy dostępne trzy opcje:

  • SERVER - Będzie pokazana tablista na serwerze na tym którym aktualnie gramy.
  • GLOBAL_PING - Tablista z wszystkimi graczami podłączonymi do Sieci z pingami.
  • GLOBAL - Tablista z wszystkimi graczami podłączonymi do Sieci, bez pingów.

default_server: lobby

Serwer na który gracz połączy się przy pierwszym dołączeniu do sieci.

force_default_server: false

Jak jest to ustawione na true, za każdym wejściem gracza będzie on łączony do wybranego serwera wyżej. Jak będzie tam false Gracza będzie wrzucać zawsze tam gdzie skończył rozgrywkę.

forced_hosts: pvp.md-5.net: pvp

Gracze są łączeni bezpośrednio na serwer przypisany do danej domeny. Przykładowo jeśli gracz połączy się z domeną pvp.md-5.net aby wejść na ten serwer, zostanie automatycznie przetransferowany na serwer pvp.

tab_size: 60

Jest to ilość slotów na Tabliscie, 60 oznacza maksymalną ilość slotów.

motd: '&6Opis serwera BungeeCord'

Jest to motd, który będzie się wyświetlał na liście serwerów.

query_enabled: true

Czy query ma być włączone, Jeśli tego nie rozumiesz pomiń to.

query_port: 27202

Port (UDP) nasłuchiwania query, Jeśli tego nie rozumiesz pomiń to.

timeout: 30000

Po jakim czasie braku odpowiedzi przez serwer powinien on wyrzucić wszystkich graczy. z powodem ReadTimeOutException - Nie jest to istotne.

connection_throttle: 4000

Po jakim czasie gracz może ponownie wejśc na serwer, jeśli chcecie bez ograniczenia wstawcie tam -1 (Polecam zostawić 4000, przeciwko botom)

restricted: false

Jesli ta opcja jest ustawiona na TRUE gracz nie może wejśc na dany serwer chyba że posiada uprawnienie bungeecord.server.nazwategoserwera

ip_forward: true

Jeśli jest to ustawione na FALSE, gracz po wejściu na np. PVP będzie miał adres IP taki sam jak serwer pvp, polecam to zmienić na true bo dając bana na IP komukolwiek, możecie zablokować wejście innych graczy.

online_mode: false

Jeśli ta opcja jest ustawiona na TRUE, do serwera będą mogli się łączyć gracze tylko z Premium, jeśli jest tam FALSE może wejśc gracz bez konta premium.

stats: xxxxxxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxxxxxxxxxx

Polecam tego nie zmieniać, jest to wygenerowany kod dzięki któremu Twórcy bungeecord będą mogli odbierać anonimowe informacje na Temat Twójego Serwera.


Mały tutorial jak dodać serwer do Servers:

Na początku widzimy takie coś: 320x500 I załóżmy że chce dodać Serwer lobby, oraz Survival. Zacznijmy od serwera Lobby:

  • Zamieniamy adres localhost:25565 na IP serwera lobby z portem.
  • Ustawiamy reszte rzeczy jak chcemy.

Kopiujemy całe 4 linijki wyżej wraz z lobby, robimy enter na końcu linijki motd: cofamy do początku nowej linijki i wklejamy to co skopiowaliśmy.

  • Zamieniamy lobby na survival.
  • Zmieniamy adres IP localhost:25565 na Adres IP serwera Survival wraz z portem.

To ma wyglądać mniej więcej jak u mnie: 266x500 Następnie zapisujemy plik restartujemy serwer Bungeecord. Przechodzimy do spigot.yml w plikach serwera od Lobby, zamieniamy linijke bungeecord: false na bungeecord: true, robimy to samo w plikach od Serwera Survival. Restartujemy Lobby, survival, wchodzimy na adres od naszego Bungeecord jeśli nadaliśmy sobie w configu rangę admin wpisujemy /server powinny się tam pojawić serwery aby się przenieść na np. survival wpisujemy /server survival, aby dodać więcej serwerów robimy tak jak napisałem wyżej.

Jeśli o czymś zapomniałem, masz jakiś problem/y pisz! :)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Świetny poradnik, często pytano mnie o taki więc go podpinam w kategorii. Było super gdybyś dorzucił skąd ściągnąć itp ;)

luxDev
luxDev Pionier

Aktualizacja tematu, dodałem link do bungeecord, naprawiłem kilka błędów ortograficznych

krfcm
krfcm Pionier

Dodam to nad czym sam się głowiłem dzisiaj, aby zrobić bungeecord'a na 18/1.9 wystarczy do naszego serwera (nie bungeecord'a) wgrać plugin viaversion https://www.spigotmc.org/resources/viaversion.19254/

Filip
Filip

Nie pomocne, nie pomogłeś... Nic nie wytłumaczyłeś.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

W czym potrzebujesz pomocy? Postaramy się pomóc, moze cos wyjaśnić :slight_smile: Utwórz nowy wątek i zadaj pytanie, które Cie nurtuje :) .

Filip
Filip

Dasz linka do działu gdzie mam założyć owy temat?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Najlepiej w dziale MC https://forum.lvlup.pro/c/administracja-zarz%C4%85dzanie/mc #administracja-zarządzanie:mc .

Filip
Filip

Założyłem, i jakoś nikt nie chcę odpowiedzieć :D

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Poczekaj 2-3dni z napisaniem takich słów, pamiętaj że na forum są ochotnicy i to od ich dobrej woli zależy czy Ci pomogą. Moim zdaniem jest nie fair oczekiwać pomocy w kilka minut za darmo.

Jeśli zależy Ci na czasie to sypnij groszem a z pewnością znajdzie się osoba która Ci to zrobi szybko to za Ciebie i problem z głowy.

Johnny0921
Johnny0921

Ja mam problem bo jak wchodze na serwer to mi pisze cos takiego: 690x274

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Bungee nie może połączyć się z domyślnym serwerem.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Po pierwsze sprawdź, czy lobby jest włączone. Potem sprawdź, czy twoje lobby ustawione jest w configu Bungeecorda w "default server", oraz czy porty sie zgadzają.

DoreK
DoreK α-tester v3

Zamiast bungeecorda polecam (prawdopodobnie) wydajniejszego i lepszego Waterfalla: https://yivesmirror.com/downloads/waterfall Zamiast spigota - paperspigota: https://yivesmirror.com/downloads/paperspigot

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Waterfall nie jest lepszy na małe serwery. Nie wiem czy ogólnie jest lepszy. Jeśli byłby, to dlaczego md_5 nie wprowadził zmian jakie on wprowadza do bungeecorda?

Słowa md_5:

Łatwo jest powiedzieć, że coś jest lepsze chociażby by było gorsze, ale trudniej jest udowodnić, że coś faktycznie przynosi korzyści i poprawę wydajności.

DoreK
DoreK α-tester v3

Wiem, znam te słowa bardzo dobrze dlatego napisałem prawdopodobnie :)

kubus
kubus

Wszystko pięknie działa, dzięki Ci wielkie.

crookyjp
crookyjp

Wie ktoś dlaczego w configu nie mam linijek t.j default server, czy fallback server? :/

Dziurexik
Dziurexik

Jaką wersje masz bungee ?

crookyjp
crookyjp

Najnowsza :)

Dziurexik
Dziurexik

Czyli ?

crookyjp
crookyjp

1242

Dziurexik
Dziurexik

http://xmhc.pl/Bungee/Bungee.jar Masz tu link do teego na którym działa wszystko.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Jeśli się nie mylę, to teraz się to tak robi: 157x44

https://www.spigotmc.org/wiki/bungeecord-configuration-guide/

luxDev
luxDev Pionier

No czyli czas zaktualizować poradnik :D Wiki by się przydało 😊

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

luxDev:

Wiki by się przydało 😊

gotowe, możesz już edytować :)

Kaczuc
Kaczuc

Pytanko jeśli na lobby mam 20 slotów to oznacza, że wiecej niż 20 graczy nie wejdzie na inne tryby ?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Ilość globalna jest w configu Bungee. Sloty na lobby to sama ilość osób na lobby.

Kaczuc
Kaczuc

Rozumiem czyli jeśli na lobby będzie miało 5 slotów to nie ograniczy liczby osób które mogą grać na sieci serwerów ?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Dokładnie tak. Ograniczy ilość łączną parametr max-players w config.yml od BungeeCorda.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.