Konsola na stronie www

Zombie
vps, zarządzanie
Dziurexik
Dziurexik

Witam, mam wieczne denerwujące mnie pytanie. Jak zrobić consolę na serwer np. że można włączać/wyłączać serwer pisać komendy ( Nie przez rcon ) Taką prostą consolę na stronie WWW hostowanej na vps'ie.

anon10657637
anon10657637

Najprosciej bedzie uzyc aimpanelu ;)

Dziurexik
Dziurexik

No właśnie ja nie chce żadnych panelów typu: AimPanel Jakieś tam jeszcze...

anon10657637
anon10657637

No to nie widze innego wyjscia. Albo zabawa w RCON, albo panel, albo jakis zewnetrzny plugin przesylajacy dane, CZEGO NIE POLECAM.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Dziurexik:

Taką prostą consolę na stronie WWW hostowanej na vps

Ładujesz ajaxem używając php ostatnie linijki latest.log, a komendy wysyłasz exec() do screena

Proste, proste ;)

Dziurexik
Dziurexik

A jak coś takiego zrobić ? XD

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Y, wszystko wytłumaczyłem w poprzednim poście 😄

Dziurexik
Dziurexik

Ale ja za bardzo nie znam się na php 😃

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

To pozostaje ci zlecenie tego komuś lub użycie aimpanelu lub innego podobnego.

Ewentualnie możesz napisać własny plugin który otworzy ci serwer http na jakimś porcie np example.pl:1337 i tam będzie się wszystko dziać. Takie tam proste rzeczy ;)

Pantoflarz
Pantoflarz

Dziurexik:

Ale ja za bardzo nie znam się na php 😃

To przepraszam w jaki sposób chciałeś wogóle zacząć budować owy system? Musiałbyś stworzyć backend zabezpieczający itp. więc podstawy php javy i innych języków byłyby niezbędne ✌️

Jeszcze a propos tematu, generalnie to jest trochę problematyczne - np. na jednym hostingu próbowali to zrobić, skończyło się na tym że nie działało wogóle. Inne hostingi dają radę z kolei i działa. Więc przedewszystkim nie można próbować połowicznie i trzeba na to poświęcić czasu, testów itp. a wydaje mi się że ty podszedłeś do tego na zasadzie napiszę wątek i ktoś zrobi :D

Dlaczego tak sądze?

Nie podałeś ani znajomości żadnego języka, ani metod które próbowałeś, albo podobnych projektów które znalazłeś. Trochę to dla mnie wyglada tak jakbyś oczekiwał szacunku w postaci bardzo rozbudowanej odpowiedzi, a sam nie potrafisz konkretnie zadać pytania :P