Konsola Windows

Poradniki
windows
adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Konsola Windows:

Jeśli chcesz przejść do konsoli w systemie Windows, przejdź kolejno do Start ▶️ uruchom: 466x274

Wpisz „cmd” i kliknij „OK”. Dzięki temu teraz przeszliśmy do konsoli:

690x465

W tym momencie możemy już wywoływać komendy w swojej konsoli systemu Windows.

Szymon
Szymon

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to można łatwo przejść do opcji Uruchom poprzez wciśnięcie skrótu klawiszowego Windows + R

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie wiem, czy ten poradnik ma jakiś sens.

Po co komu wiedza jak uruchomić "konsole" jak nawet nie potrafi tego wykorzystać? Więcej szkód może tylko narobić, niż faktycznie jakoś to wykorzystać.

Ten poradnik wygląda na całkowicie zrobiony na odwal - jakieś dwa obrazki, trzy zdania.

EDIT: Ah, SEO. Teraz wszystko jasne! :P

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Nie rozumiem po co wjeżdzasz z tą opinią tutaj - na bogu ducha winną wskazówkę... Napisałem to Co mi było potrzebne do wykorzystania w innym wątku, jako, że SystemZ kazał jak najbardziej rozdzielać wątki.

Tak czy inaczej bardzo dziekuje za opinię i wezmę ją sobie do serduszka, pozdrawiam ciepło.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Modułowa budowa poradników, tak powinno być 😋 @Nieznajomy11 dzięki temu nie dubluje się informacji w różnych poradników plus łatwo zaktualizować w jednym miejscu gdyby się coś zmieniło.

koweq
koweq

Można też prosto w menu start wpisać "CMD" ;)

btw. Sorry za odkop, dopiero po napisaniu zauważyłem

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Można też użyć ps zamiast cmd dla odpalenia powershella, jest lepszy pod wieloma względami. Z pewnością bliżej mu do basha.

Karolek
Karolek

Ciekawością jest, że jeśli mam zainstalowane GoLang to cmd odpala konsolę Go a nie windowsa :D

Szymon
Szymon

Jaki windows? Miałem przez chwilę GoLanga, ale nie odczułem tego o czym mówisz.

Karolek
Karolek

na W10 wpisanie w wyszukiwarkę cmd i kliknięcie enter odpala Ci serwer go a nie konsolę windowsa :D