Kopie Baz danych na backup dołaczony do dedyka?

Pytania i problemy
Arifeek
Arifeek

Witam mam pytanko jaki jest koszt wykonania skryptu aby tworzylo mi kopie baz danych i nadpisywalo codzennie o 24 na backup ktory otrzymałem w ovh do dedyka 500gb.

Posiadam Debian 11

chciałbym aby te kopie tworzyło każda oddzielnie a nie wszystkich baz w jedno!! np baza o nazwie w phpmyadmin jest maati to bym chcial zeby tworzylo mi na backupu albo mati.sql albo mati.zip i codziennie nadpisywalo

PatryQHyper
PatryQHyper

Jeśli nie chcesz kosztu to możesz zrobić mysqldump jakoś do crontaska zrobić i potem przesyłać plik, jakbym pewno to robił to zainstalowałbym do laravela spatie/laravel-backup i przesyłał przez ftp w crontasku ten plik. Pewno troche głupota, ale dla mnie przynajmniej szybciej niż męczyć się z plikiem sh jakimś

Gucio88PL
Gucio88PL

Jednym z narzędzi, które możesz wykorzystać do tego celu, jest program mysqldump, który pozwala na tworzenie kopii zapasowych baz danych w formacie SQL. Możesz użyć tego programu, aby utworzyć kopię każdej bazy danych osobno, a następnie skompresować ją do formatu .zip lub .tar.gz za pomocą narzędzia zip lub tar.

Kolejnym krokiem będzie utworzenie skryptu, który będzie wykonywał powyższe czynności i wysyłał kopie zapasowe na serwer backupu. Możesz to zrobić za pomocą języka skryptowego takiego jak Bash lub Python.

Skrypt powinien wykonywać następujące czynności:

  1. Pobranie listy baz danych za pomocą polecenia mysql -u username -p -e "SHOW DATABASES".
  2. Dla każdej bazy danych z listy:
  3. Utworzenie kopii zapasowej za pomocą polecenia mysqldump -u username -p baza_danych > baza_danych.sql.
  4. Skompresowanie kopii zapasowej do formatu .zip lub .tar.gz za pomocą polecenia zip baza_danych.zip baza_danych.sql lub tar -czvf baza_danych.tar.gz baza_danych.sql.
  5. Usunięcie pliku baza_danych.sql.
  6. Wysłanie kopii zapasowych na serwer backupu za pomocą narzędzia scp lub rsync.
system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.