Książka Java podstawy

Pytania i problemy
szymhal
szymhal
tirex
tirex

Jeżeli potrafisz napisać proste rzeczy to koniecznie potrzebujesz podstaw? Sam zamierzam przysiąść się do książki Effective Java 2nd Edition. http://files.blogjava.net/jlin/Effective_Java_2nd_Edition.pdf

Coś więcej będę mógł powiedzieć jak zacznę ją czytać.

szymhal
szymhal

Uczyłem się od kamilkime a wiem od innych ludzi ze on nie pisze za dobrze pluginow. Kod nie czysty itp. Uczyłem się jeszcze z innych kodów pluginow. Chcę czegoś więcej

Marcoral
Marcoral Pionier

Tak się zabawnie składa, że podana przez Ciebie książka leży pół metra ode mnie. Przeczytałem pierwszych 300 stron, aby uzupełnić ewentualne braki (nigdy nie programowałem w żadnym poważnym języku, bawiłem się 2 lata w Skripcie , na przekór wszystkim i wszystkiemu, Javy uczę się zaczynając od Bukkita). Nie dowiedziałem się zbyt wiele nowego, aczkolwiek nie mogę odmówić książce dokładności, z jaką wszystko jest wyjaśnione. Książkę poleciłbym, jeżeli programowałeś już wcześniej, zwłaszcza w C++ (w książce obecne są sekcje, w których porównywane są różnice między Javą, a właśnie C++), w przeciwnym wypadku będziesz musiał naprawdę skupić się na treści i przykładach - nie wszystko wyjaśnione jest całkowicie "po lajtowemu". Jeżeli znajdziesz w sobie tyle determinacji i czasu (bo książka krótka nie jest...), to za cenę tych 80zł będziesz mógł cieszyć się naprawdę solidnymi podstawami. Jeżeli Javy potrzebujesz tylko do pisania pluginów, bez wyrzutów sumienia będziesz mógł pominąć ok. połowę treści.

szymhal
szymhal

Dodam jeszcze, jeżeli nie ta książka to co innego mi polecacie?

tirex
tirex

Książka techniczna, zwłaszcza o programowaniu zawsze wymaga wysiłku. Moim zdaniem książka jest jak najbardziej godna uwagi, bo uczy Cię postrzegania kodu w inny sposób. Nie tylko jako kod, który ma się wykonywać wedle zaplanowanego działania. Ma też slużyć do poprawnego konstruktowania kodu oraz w pewnym sensie książka porusza także tematy pisania wydajnego kodu. Lecz po przejrzeniu tej książki zauważyłem, że nie porusza wielu ważnych aspektów. Dzięki, którym możemy pisać wydajniejszy kod.

Nie jestem jakimś specem od pisania wydajnego kodu, ale na pewno wydajność mojego kodu nie jest najgorsza.

Miszelo
Miszelo

Polecacie jakąś konkretną książkę do programowania w Java dla początkujących? Znalazłem jakieś info na https://www.digitalo.pl/wiadomosc/programowanie-w-java-jaka-ksiazke-polecacie/5557/ Prośba o polecenie czegoś sprawdzonego. Z góry dzięki :)

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.