Która oferta pod bungeecord lobby+serwer?

Pytania i problemy
spixeu
spixeu

Czy oferta "16GB RAM Game FR" pod serwer 150 slotów (120 SkyBlock + 30 lobby) będzie wystarczająca? Czy lepiej brać którąś z ofert z Polski?

Co do serwera: SkyBlock oparty na 57 pluginach - wliczając w to lobby.

Kamil02167
Kamil02167

Powinno być dobrze (przy odpowiedniej optymalizacji), w razie co można zawsze powiększyć, ale lobby najlepiej byłoby postawić na osobnym serwerze (np. oferta 4 GB), w razie awarii skyblocka, lobby by było wciąż aktywne.

Championes
Championes

Ja bym tobie polecał vps z polski, wtedy wszystko lepiej będzie działało... Screenshot_20210725_160949|466x500

Kamil02167
Kamil02167

W sumie fakt, lepszy procesor zawsze na plus 😃

Championes
Championes

Też mi chodzi o ping i o lagi przy tepaniu jak jest większa ilość graczy czyli 30 osob minimum - chodzi o vps z frangi ten

Kamil02167
Kamil02167

Wybór lokalizacji między FR a PL przy serwerze MC ma małe znaczenie tym bardziej przy skyblocku, gdzie głównie się buduje :grinning_face_with_smiling_eyes:.

Championes
Championes

Jak zoptymalizuje dobrze bardzo ten serwer to powinno utrzymać tyle osób, ale jak miałem vps z francji 8gb ram to na starcie miałem lagi przy 30 osobach, a zoptymalizowałem serwer, a na następnym starcie serwera przy ofercie 8gb ram z polski miałem 20 tpsów i czuć było lepsza jakość itp. 😃

Kamil02167
Kamil02167

Tak, bo tutaj procesor gra role a nie ping (lokalizacja).

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.