Kurs zarządzania serwerami linux

Off topic
Kukubaczek
Kukubaczek

Witajcie, Szukam jakiegoś kursu (moze byc płatny), który oferuje naukę zarządzania serwerami Linux. Dokładniej chodzi mi o sprawdzanie poprawności działania całego software i hardware. Nie o instalacje jakichś Apache, mysql itp.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

To szeroki temat i ogólnie trzeba do tego doświadczenia które tworzy się przy okazji pracy z systemem.

Jak dla mnie możesz też zadać pytanie w stylu co zrobić aby każdemu żyło się lepiej. Każdy będzie miał inne zdanie na ten temat gdyż potrzeby są różne.

W zależności od tego co jest na serwerze i jaki jest problem to takie kroki należy poczynić.

Nie da się przykładowo zostać adminem unix w kilka dni.

Utwórz wątek na forum z danym jednym problemem tu czy na serverfault.com i w drodze prób i błędów powinno się udać rozwiązać problem

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Może niekoniecznie kurs zarządzania ale całkiem niezłe ćwiczenia są w appce: https://www.enki.com

Są podstawy linuxa oraz parę bardziej zaawansowanych lekcji. Mi styka, ale ja to blondynka w świecie unixów 😛

LinGruby
LinGruby Pionier

Kukubaczek:

Dokładniej chodzi mi o sprawdzanie poprawności działania całego software i hardware.

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć że żaden kurs nie da Ci tego co praktyka w trakcie używania systemu ( distro )

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

A post was split to a new topic: Proces serwera MC jest wyłączany

Kukubaczek
Kukubaczek

956 miejsce na liście :/

Kukubaczek
Kukubaczek

373x500 I co? xD