Łączenie Discorda z IPS

Pytania i problemy
happi
happi

Cześć, tworze aktualnie forum na silniku IPS 4.1 i właściciel zapytał czy da rade połączyć Discorda z ów silnikiem w celu wysyłania wiadomości na danym kanale z informacją o powstaniu nowego tematu. Napisać bota z wysyłaniem wiadomości to nie problem, ale problemem jest pobieranie najnowszego tematu. Ma ktoś jakiś pomysł?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Fajny pomysł :O Poszukaj w dokumentacji silnika forum, czy nie jest jakaś opcja pobrania tego https://invisioncommunity.com/4docs/

tirex
tirex

Możesz stworzyć RSS Feed i pobierać informacje o wszystkich tematach jakie istnieją. Dołączyć do tego jakąś małą baze danych z tematami o jakich już poinformowałeś (jeżeli nie masz jakiegoś tematu w bazie danych to informujesz użytkowników). Ewentualnie możesz w pliku/bazie danych zapisywać ostatni temat jaki powstał.

Polecam skonfigurować tak RSS Feed, aby nie podawał informacji o tematach w tajnych działach (np. dla administracji).

@Timo nabija posty


Nie wiem czy interesuje Cię wersja forum >= 4.1.17

patryks
patryks Pionier

Może tutaj bardziej by się sprawdził webhook? Sam zrobiłem podobny system u nas, przy wysyłaniu formularza rekrutacyjnego, po za umieszczeniem zgłoszenia w bazie, wysyła też to zgłoszenie na specjalny kanał na naszym serwerze, co strasznie ułatwiło nam sprawę. 690x163

Jakbyś był zainteresowany tym bardziej -> pisz na pw ;)

happi
happi

@tirex już prawdopodobnie wiem jak to zrobić, ale dzięki za podsunięcie pomysłu. 😛 @patryks na początku też myślałem o webhookach, ale muszę jeszcze troszkę o nich poczytać.

Wszystko będzie się opierać jednak na hooku na IPS, aniżeli na bocie na Discordzie. Znalazłem fajny feature co może to ułatwić. 😛

Do zamknięcia.

tirex
tirex

Będę wdzięczny jak podzielisz się swoim pomysłem tutaj. Jestem ciekaw jak to rozwiążesz :slight_smile:

happi
happi

Znalazłem hooka do IPS do właśnie takiego czegoś, jednakże jest on w becie i autor mówi, że może nie działać. Poświęcę trochę czasu na to, poprawie i ew. coś dopisze. Z tego co wiem jest tam automatycznie bot, więc napisze swojego. 😛

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.