Łączność MC z MySQL i Redis

Zombie
vps, minecraft, zarządzanie, mysql, redis
HP888
HP888

Witam! Mam problem serwer minecraft na hostingu i mam pluginy które łączą się z redis'em i mysql postawione są one na moim serwerze vps. Głownie chodzi o to, że nie łączy się z mysql i redis'em poprawnie ponieważ serwer się od razu wyłącza. O to logi: https://gist.github.com/anonymous/a6ddf39957c3d20279eed77ef499184b

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Pluginy wyraznie mówią, że nie mogą się połączyć - może to wynikać z:

  • Błędnych danych połączenia (host, hasło, ..)
  • Braku połączenia z bazą (wycięte IP, baza jedynie lokalnie, itd.)
HP888
HP888

To wiem lecz wszystko w nich jest dobrze skonfigurowane. Masz jakieś pomysły co do vps? Coś z mysql zedytować redisem?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Czy serwer jest na tym samym vps co baza? Czy używasz adresu bazy w formie IP, czy localhost jeśli na tym samym?

HP888
HP888

Serwer bungeecord mam na vps oraz na nim mam mysql i redis'a, na hostingu lvlup.pro jest ten serwer którego wrzuciłem logi. Bazę używam w formie adresu IP. A phpmyadmin śmiga.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

MySQL jest domyślnie bindowane na localhost ze względów bezpieczeństwa, wpisz localhost zamiast IP i powinno śmigać.

HP888
HP888

Ale nie mam mysql na localhoscie (czyli na lvlup.pro), tylko mam go na vps. Bo serwer na którym mam te pluginy jest na lvlup.pro jako minecraft, a nie na vps.

lukas3221
lukas3221

Jesli instalujesz baze danych na vps domyślnie jest ustawoiny dostęp z loclahost. Musisz się zalogować do phpmyadmin i w zakładce uprawnienia musisz wpisać ip sewera który ma się łączyć . Możesz też wpisać % ale odradzam tak robić.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Czy ustawiłeś MySQL tak aby nasłuchiwało na 0.0.0.0 lub innym zewnętrznym ip?

HP888
HP888

tak

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Także ten... Connection refused mówi samo za siebie - połączenie odrzucone, ponieważ nie ma dostępu :P Zbinduj MySQLa w my.cnf (dokładnie linijka bind-address) na 0.0.0.0. Co do użytkownika, nic nie musisz robić. Powinno działać. Jeżeli nie działa, to możesz zrobić użytkownika np. user i daj mu dostęp do bazy z jakiegokolwiek miejsca [niebezpieczeństwo wzrasta ( ͡° ͜ʖ ͡°) ], czyli dając % w kreatorze użytkowników phpMyAdmin.

HP888
HP888

Mam to zrobione, a możecie pomóc z redis'em? bo mysql chyba już naprawione

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Na 100%? Restartowałeś bazę MySQL po zmianie konfiguracji?

HP888
HP888

Tak

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

To stwórz nowego użytkownika ;)

HP888
HP888

Okej

HP888
HP888
DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Host 'ip190.ip-164-132-77.eu' is not allowed to connect to this MySQL server :/ Dalej brak dostępu :/

HP888
HP888

Ale mam rozumieć, że wywala serwer przez Auth?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Nie. Plugin nie może się połączyć z bazą, ponieważ adres IP z jakiego łączy się serwer (dokładnie plugin) nie ma dostępu do bazy.

HP888
HP888

To co mam dokładnie zrobić, aby działał?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

bind-address zmień 127.0.0.1 :P Czytam tak na różnych forach itp.

Powinno działać.

DoreK
DoreK α-tester v3

Chwila, czemu drugie konto utworzyłeś?