Lagi czy cos

Pytania i problemy
yacoreq
yacoreq

Cześć, gdy wpisuje jaką kolwiek komendę na moim serwerze nic się nie dzieje i po chwili mnie wyrzuca. Ktoś wie dlaczego tak jest?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Podrzuć logi serwera. Sam wywnioskuję też z nich, co to w ogóle za serwer :thinking:

yacoreq
yacoreq

Małą sieć serwerów robie. Ten to Survival+Dzialki.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Okej, czyli Minecraft. To teraz podrzuć te logi. Zobaczymy, czy coś w nich da nam jakiś punkt zaczepienia.

yacoreq
yacoreq
Helios1993
Helios1993

Na początek zaktualizuj silnik, aktualnie twój serwer jest podatny na log4shell. Wyłącz też tymczasowo wszystkie pluginy (wyłącz serwer i zmień nazwę folderu plugins na plugins-disabled) i sprawdź czy problem dalej występuje.

yacoreq
yacoreq

cos przez pluginy

yacoreq
yacoreq

wystarczyło zaktualizowac silnik i pluginy

yacoreq
yacoreq

jednak po restarcie znowu

LinGruby
LinGruby Pionier

@yacoreq wystarczyło edytować post a nie jeden pod drugim ;-)

Helios1993
Helios1993

Usuwaj po połowie pluginów aż znajdziesz ten, który powoduje problem.

yacoreq
yacoreq

zauważyłem, że na 1.8 działa wszystko dobrze, ale na 1.18.2(wersji silnika) już nie

Helios1993
Helios1993

A próbowałeś chociaż dowiedzieć się który to plugin? Jeśli nie chcesz bawić się w ich usuwanie to wykonaj profilera z tickami powyżej 1000 ms za pomocą pluginu Spark (podczas działania profilera wpisz jakąś komendę by spowodować lag).

yacoreq
yacoreq

zrobilem cos komenda /spark profiler --interval 2000 i po tescie wygenerowalo mi link https://spark.lucko.me/ub8PxNxIiC

Helios1993
Helios1993

Zrobiłeś profiler wszystkich ticków, a nie tylko tych wyższych jak cię prosiłem. Nie złapałeś w nim nawet tego laga. To co wysłałeś jest bezużyteczne.

yacoreq
yacoreq

A jak zrobic ten co trzeba?

Helios1993
Helios1993

/spark profiler --only-ticks-over 1000, czekasz na laga, po lagu /spark profiler stop i wysyłasz linka.

yacoreq
yacoreq
Helios1993
Helios1993

W tym profilerze najdłuższy "lag" trwał 43 milisekundy, więc nawet nie był to lag.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.