Lagi w Counter Strike Global Offensive

Pytania i problemy
KatiXX
KatiXX

Witam, ostatnio powróciłem do grania w Counter Strike Global Offensive tylko że kiedyś miałem po 100 - 200 fps a teraz po 30 - 60 fps nie wiem w czym może to być problem. Mam laptopa specyfikacja poniżej.

System operacyjny: Windows 8.1 Karta graficzna: GeForce 840M Procesor: Intel Core i7-4710MQ CPU 2.50GHz Pamięć : 8,00 GB Laptop: Lenovo ideapad z710

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Możliwe, że w tle pracują inne programy. A samego Windowsa jest stosunkowo łatwo zamulić, jeśli pakuje się do niego pełno syfu, o co nie jest tak trudno gdy pobieramy różne rzeczy z internetu 😄

Reinstalacja pomoże! 😛

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Tak, bardzo możliwe że masz zasyfionego kompa, reinstalacja zalecana. Lecz najpierw sprawdź, czy csgo "przyjmuje ci" kartę graficzną, bo mi kiedyś tak sie na linuxie mint odpaliło, że miałem fajną kartę graficzną a steam korzystał z zintegrowanej xD

anon10657637
anon10657637

Rada na lagi w CS:GO? Nie graj w ta gre. Szkoda zycia, nerwow i uj wie co + Valve i tak zmieni wszystko po miesiacu... dramat.

KatiXX
KatiXX

Komp nie jest zasyfiony ponieważ nie dawno robiłem formata

endrjoo96
endrjoo96

U mnie po jakimś dłuższym okresie grania też spadały fpsy z 250 do 40-60. Poszperałem trochę tu i ówdzie i okazało się, że karta graficzna, z niewiadomych przyczyn, nie działała na 100% mocy (zegary blokowały się na 400MHz zamiast 1300 xD). Aktualizacja sterowników (instalacja "na czysto") pomogła, więc i Tobie to polecam.

PS. Zainstaluj sobie MSI Afterburner albo inny tego typu program, zobacz jak się mają zegary w czasie gry.

KatiXX
KatiXX

Zainstalowałem program Msi AfterBurner tylko że suwaki są w nim zablokowanie wiesz może jak to odblokować?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Ja tam bym zobaczył Game Booster, a pewnie masz zablokowane bo to jakaś wersja testowa :P

endrjoo96
endrjoo96

Ściągałem ten program z instalki.pl, zablokowane możesz mieć bo karta może nie być podkręcana, albo ten program twohej karty nie wspiera. Poleciłem ci go tylko do sprawdzania zegarów na pamięci i rdzeniach karty, w OC na laptopie bym się nie bawił, chyba że chcesz zmniejszyć zegary dla obniżenia temperatur.

bezkapi
bezkapi

NIGDY nie instaluj programow przez jakiegos asystenta pobierania.......

endrjoo96
endrjoo96

Tak jest. Dlatego w tym serwisie, jeśli istnieje taka opcja, zaznaczam "pobieranie bezpośrednie". Na koniec dnia jest mniej syfu do usuwania :slight_smile:

luxDev
luxDev Pionier

Wystarczy po prostu na inne syfy się nie zgadzać :)

Bercikof
Bercikof

Jakie temperatury?

KatiXX
KatiXX

jak gram to jest 80 stopni

Bymas
Bymas

Może spadające napięcie z baterii laptopa? Tak samo dzieje się, gdy komputer jest podłączony do sieci?

koweq
koweq

Uważam że to wina konfigu - co rusz słyszę że valve coś popsuł i zmienia się konfig w csie

Ayyos
Ayyos

Logika Valve Update = Mniej FPS

biendron
biendron

Ale takich różnić, to pewnie by nie było.

E-pg
E-pg

Oj są takie różnice... Kupiłem komputer (stacjonarny) w 2015 roku, gdzie miałem po 150-300fps, a teraz po 30-100fps

biendron
biendron

Rozwiązałeś już ten problem ze spadkiem FPS-ów? Jak nie to obejrzyj ten film, może ci pomoże.

https://www.youtube.com/watch?v=FeZufc7MMeg

DoreK
DoreK α-tester v3

Tytuł: lagi w cs Treść: spadki fps 500x414

LinGruby
LinGruby Pionier

To co podałeś ( w filmie ) to się robić powinno na każdym systemie typu Windows i się dziwie że to jakieś odkrycie ;-) ja to stosowałem już w 2007 roku jak siedziałem jeszcze na Windows

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.