Laptop wyłącza się co 30 minut

Pytania i problemy
SebxteR
SebxteR

Witam potężnych użytkowników serwisu lvlup.pro przybyłem tutaj z problemem, otóż laptop wyłącza się dokładnie co 30 minut od jego uruchomienia, wygląda to tak jakby ktoś odciął zasilanie ponowne włączenie normalnie uruchamia system. Zasilacz jest nowy, działa poprawnie, laptop nie przegrzewa się. Jeśli ktoś potrafi pomóc to proszę o pomoc, dzięki pozdrawiam. To jest dokładnie ten laptop jeśli ktoś chciałby znać dane Laptop Toshiba C50 i5-3230M 16GB RAM KAMERA HDMI A w Odolanów - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

anon82274658
anon82274658

Jesteś pierwszym właścicielem czy to używany?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Na początek uruchomiłbym go z jakiegoś live CD żeby zobaczyć czy to kwestia oprogramowania / systemu czy może bardziej hardware.

SebxteR
SebxteR

Witam, używane, czekam aktualnie co odpowie sprzedający, do 24 listopada mam czas na zwrot.

SebxteR
SebxteR

Witam, sprawdzałem na Windows 10 Pro oraz Windows 10 Home, też sprawdzałem na różnych dyskach, ramy też wkładałem moje i nadal jest to samo

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Pisząc o live CD miałem na myśli jakaś dystrybucję Linuxa aby wykluczyć windowsowe problemy.

Glupikocz
Glupikocz

Ale jeśli na Pro i home było to samo po reinstalu to już dziwna sprawa. Ale oczywiście sprawdź jakiegoś live CD

luxDev
luxDev Pionier

Jeśli jest to dokładnie co 30 minut z zegarkiem w ręku to coś jest raczej z softwarem lub/i ustawieniami.

Kupiłeś okazyjnie po niskiej cenie czy bardziej normalnej?

SebxteR
SebxteR

Sprawdzone, nadal to samo. Sprawdzałem również przy włączonym biosie i też się wyłącza po 30 minutach, czytałem gdzieś aby sprawdzić bez baterii ale to też nic nie dało.

SebxteR
SebxteR

Dokładnie ta cena która jest w linku. Czyli 1199zl

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Skoro podczas pracy na windows, linux i BIOS tak samo po 30 min się wyłącza to jedyna kwestia software jaka zostaje to bardziej firmware czyli BIOS itp lub jego ustawienia.

Niestety wygląda mi to na problem sprzętowy którego nie powinieneś rozwiązywać sam tylko to powinien zapewnić sprzedawca.

Glupikocz
Glupikocz

Dokładnie zwróć tego lapka, bo to nie ma sensu.

SebxteR
SebxteR

Witam, dziękuje za odpowiedzi, laptop został zwrócony, sam sprzedając również to zaproponował

Glupikocz
Glupikocz

Myślę ze to najlepszy wybór

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.