Licencja NPL ( Pytania )

Zombie
ts3, licencja
PiciuU
PiciuU

Przymierzam się do napisania podania o licencję NPL przed świetami, do tego czasu myślę, że community osiągnie około 40 stałych osob na naszej stronie. Aktualnie jest to około 20 osób na stronie oraz często prawie 32 na teamspeaku. Posiadam wszystkie rzeczy potrzebne do podania jednak nurtuje mnie sprawa strony internetowej. Posiadam domenę powiedzmy mojadomena. pl, istnieje również subdomena na której jest umieszczone forum ( forum.mojadomena. pl ). Z tego co czytałem przy NPL podaje się domenę wyższego rzędu i w takim przypadku lepiej jest przenieść forum z subdomeny bezpośrednio na adres mojadomena. pl czy zostawić tak jak jest wraz z odnośnikami do forum na głównej domenie? Bardzo zależy mi żeby to podanie miało jakiekolwiek szanse na akceptację. Również jak sprawa ma się z odnośnikami do stron zewnetrznych typu fb, steam, twitter? Mogą one być czy też są brane pod strony potencjalnie związane z jakimś zarobkiem?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam :)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Zacznijmy od końca - nie zarabiasz na odnośnikach. To logiczne, że dobry serwer ma swój tzw. FanPage, gdzie może ogłaszać ewentualne aktualizacje. Jeśli nie ma reklam na stronie, to wszystko jest OK. Najlepiej, jakbyś przeniósł forum na domenę główną - wtedy po wejściu kogoś od TeamSpeaka będzie widać, że coś tam się dzieje ;) Jeśli TeamSpeak zobaczy, że jest jakaś aktywność - właśnie na tej stronie - oraz na TeamSpeaku to raczej przyzna ci licencję - o to chodzi, żeby byli ludzie. Nie widzę przeciwwskazań.

PiciuU
PiciuU

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź :) Teraz tylko jakoś przenieść wszystko z forum na domenę główną żeby nie było błędów żadnych i można próbować.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Zależy jak masz podpięte w panelu domeny, jak masz forum na hostingu to po prostu podepnij rekord taki sam, tylko na domenę główną a nie na subdomenę, a z subdomeny zrób przekierowanie na główną - tak dla obecnych użytkowników, by nie mieli errora o braku strony.

PiciuU
PiciuU

Dzięki za tą poradę. Przyznam szczerze że trochę głowiłem się jak to zrobić i zrobiłem to trochę innym sposobem że w pliku htaccess dodałem formułkę która automatycznie przekierowywuje na subdomene z forum tyle że nie jestem pewny czy to miałeś na myśli. Aktualnie jest tak że jak wpiszę adres przykładowo mojadomena.pl automatycznie następuje przekierowanie na forum.mojadomena.pl .Takie rozwiązanie przejdzie czy chodziło ci o inny sposób?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Raczej chodziło mi o metodę odwrotną - obsługa TS wchodzi na example.com i tam jest forum. Stary forumowicz chce wejść na forum z zakładki w przeglądarce, wywołując forum.example.com przekierowuje na example.com. Ten sposób będzie najlepszy. Oczywiście nie kwestionuję, że twój nie zadziała. Mój jest prostszy dla przyszłych użytkowników :)

PiciuU
PiciuU

Tak, to jest prawda. Teraz widzę, że mój sposób nawet nie działa prawidłowo. Jedynie u mnie przekierowywał na forum, u innych nic się nie działo nawet po usunięciu ciasteczek czy ich odswieżeniu. Teraz jak usunałem formułkę z htaccess dalej mnie przekierowywuje, będe starał się to zrobić twoim sposobem, wierzę że nic nie zepsuję :D

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Masz forum na hostingu? Nic nie zepsujesz - ewentualnie źle połączysz domenę, ale forum nie usuniesz ;)

PiciuU
PiciuU

Ogólnie mam usługę u hekko, hosting www do której dołączana była domena .pl

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

To po prostu przekieruj rekord w domenie nie na forum.example.com , tylko na example.com :D

PiciuU
PiciuU

Ehh a jednak zepsułem jakimś cudem to. Skusiło mnie aby spróbować zmienić nazwę i przestawić domyślną domenę na forum, jednak to totalnie nie zadziałało. Styl w forum się rozpadł i przy próbie cofnięcia zmian i powrotu do starego ułożenia wyskakuje mi błąd że "Domena jest już dodana do innego użytkownika." mimo iż nie istnieje. Nie wiem czy to kwestia propagacji czy czegoś innego ;/

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Co mogło pójść źle w zmianie nazwy? 😂 Jak zmieniłeś domenę w panelu to poczekaj może, coś się w hostingu reguluje

PiciuU
PiciuU

Sam nie wiem, aktualnie popadłem w panikę swoich czynów i próbuje jakoś ratować to ;_;. W DirectAdminie zmieniłem nazwę domeny mojadomena. pl na test.mojadomena. pl a forum zmieniłem na mojadomena. pl i ustawiłem jako domyslne. Nie mam pojecia co mialem w glowie ale sadzilem ze to bedzie dzialac. Forum sie rozjechalo a próbując przywrócić stare nazwy domen wyskakuje błąd,że te domeny są już dodane od innego uzytkownika. Teraz pytanie czy to propagacja domen i będzie się dało to przywrócić czy naprawdę coś zepsułem

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Zmiana nazwy w forum zapewne da niewiele, musisz zmienić rekord w strefie zarządzania DNS :)

PiciuU
PiciuU

Już ten problem rozwiązany. Okazało się że problem był ze strony hostingu i po prostu dział techniczny musiał podziałać żeby przywrócić poprawny stan. Rekordy oczywiście pozmieniałem, po prostu jak się okazało stały się bliżej nieokreślone rzeczy przez które domena tak jakby przestała reagować