Limit prędkości FTP

Zombie
problem
Trin32
Trin32

Witam. Na KVM 4GB mam zamontowany serwer vsftpd, podczas pobierania jednego pliku nie chce wejśc wyżej niż 1,2MiB/s. Przy pobieraniu większej ilości plików każdy staje na takiej prędkości. W pliku konfiguracyjnym nie zauważyłem żadnego limitu. Czy można to jakoś przyspieszyć?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jakie ID VPS? Zerknę na początku czy to coś po mojej stronie.

Trin32
Trin32

Witam. ID 657 Pozdrawiam.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Zwiększyłem standardowo przydzielany limit ograniczający ewentualne szkody, daj znać czy sytuacja uległa zmianie.

Trin32
Trin32

Witam. W dalszym ciągu jest to 1,2 tak jak na screenie Możliwe, że gdzieś przeoczyłem limit w konfiguracji, jednak w FileZilli limity prędkości mam wyłączone. Pozdrawiam.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Dla pewności że nie jest to ogranicznik po stronie lvlup.pro, wyłącz VPSa

shutdown now

a potem odpal go z panelu klienta. Hiperwizor od nowa odpali VPS więc mamy wtedy gwarancję że ustawienia sieci będą wczytane od nowa.

Jeśli sytuacja nadal będzie występować oznacza to że problem leży gdzie indziej. Korzystasz prawdopodobnie z domowego łącza. Może to kwestia twojego operatora.

Trin32
Trin32

No cóż. W takich sprawach to jestem nosem w instrukcji i dla mnie ważne, że działa 😉 Wciąż pobiera z limitem, jednak jeśli nic się nie da z tym zrobić to widocznie tak ma być. Dziękuję za pomoc :slight_smile: