Linux ( Ubuntu, Debian ) - łączenia się z twoim OpenVZ - KVM

Pytania i problemy
vps, linux, łączenie
LinGruby
LinGruby Pionier

Witam Dużo niema do pisania ale o paru podstawowych rzeczach warto wspomnieć. Dla osób przebywających na linux dłuższy czas to nie nowość ale dla nowicjuszy przydatna rzecz a mianowicie komendy jakie wydajemy w terminalu - konsoli żeby połączyć się z waszym VPS

ssh user@0.0.0.0 -p 00

w miejscu 0.0.0.0 - wpisujesz ip twojego vps w miejscu 00 - wpisujesz port przez który się łączysz standardowo jest to 22 ale ja osobiście używam nie standardowego.

następnie pojawi nam się coś takiego:

 user@0.0.0.0's password:

podajemy oczywiście nasze hasło i już jesteśmy na naszym vps.

Oczywiście do przesyłania plików na serwer jest sporo aplikacji ja podam na swoim przykładzie a używam Krusadera jest to program ( menadżer plików ) podobny do znanego chyba wszystkim z Windows Total Commandera.

W Krusader wchodzimy w Narzędzia i następnie klikamy na Nowe połączenia sieciowe... i pojawia nam się okno:

gdzie wybieramy Protokół: ja używam fish ale może być też sftp Host: oczywiście ip vps Port: oczywiście taki jaki sobie ustawiliśmy standard to 22 dalej już chyba wiadomo i klikamy Połącz i już jesteśmy na naszej maszynie i kopiujemy ( wgrywamy ) na serwer co nam jest potrzebne tak samo możemy edytować różne pliki etc itp ( tak samo możemy usuwać rzeczy które wcześniej wgraliśmy a już nie są potrzebne ) ;-)

Może komuś się przyda 😎

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.