LiveCounts.pl - licznik do twojego streama na YouTube!

Zombie
współpraca-odrzucone
Michuupro
Michuupro Pionier

Nazwa projektu

LiveCounts.pl - licznik do twojego streama na YouTube!

Cel

Jak najprędsze skończenie pisania głównego silnika oraz jego oskryptowania.

Co udało nam się zrobić

  • Licznik widzów obecnych na streamie (podany przez link (BETA)) Licznik łapek w góre oraz w dół na obecnej transmisji YouTube (BETA)

Plany

Dodanie licznika ilości subskrybcji, przy pomocy wpisywania ID swojego kanału.

Osoby/organizacje biorące udział (linki)

Niestety, sami bierzemy udział:

  • Główna ekipa:
  • DejfG
  • Matek
  • Netherskyy

Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp)

Serwer VPS 2 GB RAM

  • Dlaczego akurat 2 GB RAM? -> utrzymanie głównego serwera strony internetowej/serwisu. Serwer VPS 1 GB RAM
  • Dlaczego akurat 1 GB RAM? -> serwer www z licznikiem widzów będących na transmisji online na YouTube. Serwer VPS 1 GB RAM
  • Dlaczego akurat 1 GB RAM? -> serwer www z licznikiem subskrybentów odświeżający się co 2 sekundy. (Dopiero będzie robiony).

Co mogę zaoferować w zamian

Zamieszczamy logo danej firmy od której dostatniemy główny sponsoring pod wybieraniem języka naszej aplikacji.

W "footerze" zostanie wymieniony główny sponsor naszego serwisu/naszej strony internetowej.

Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz

Gdzieś ok. 3 dni temu zaplanowaliśmy zrobić ten projekt (akurat dalsze projekty np. z licznikiem subów itd. były najpopularniejsze ponieważ inni streamerzy na youtube, po prostu go używali). Więc zaczelismy od podstaw tworzyć silnik, aż do pobierania danych z yt danego streama.

Akurat licznik widzów na live jest zakonczony, lecz niestety narazie jest on wlaczony na tymczasowym serwerze testowym (znanego przez was hostingu nazwa.pl).

Do 14 dni inni maja mozliwosc przetestowania naszej uslugi, pozniej zamykamy.

Demo projektu http://maniek312ek.nazwa.pl/

Domena narazie jest w trakcie podpinania przez cloudflare.com. "Jeżeli ktoś by stwierdził że niby skopiowane, nie nie jest skopiowane i nigdy nie bedzie."

Pozdrawiamy, ekipa LiveCounts.pl.

koweq
koweq

Szczerze to mam do tego wątpliwości w postaci:

  1. Przecież to można na youtube podglądać
  2. Istnieje strona livecounts.NET co według mnie może trochę wprowadzać w błąd
  3. Podczas próby przeładowania licznika wyskakuje błąd 400 w którym też jest błąd, lecz ortograficzny... No i osobiście nie podoba mi się tło :P.

A, i kolego, z tego co wiem to wrzuciłeś post nie do tej kategorii co trzeba :v (przeniosłem)

Michuupro
Michuupro Pionier

Nie no spoko.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jaki jest model biznesowy tego projektu? Czyli jak projekt się utrzyma sam po zakończeniu współpracy z lvlup.pro?

Obecne rozwiązanie techniczne jest naprawdę słabe, dlaczego nie jest używana dowolna implementacja websocketów do tego zastosowania? Wykonywanie jakiś 3 zapytań co sekundę mocno się odbije na urządzeniach mobilnych.

Michuupro
Michuupro Pionier

Websockety nie są już dla nas zabawkami po prostu, możemy w silniku dodać do 5 sekund. Nie utrzyma się sam, potrzebujemy po prostu pomocy a nie posiadamy gotówki na serwery.

koweq
koweq

Ale współpraca z lvlup to taki "inkubator" dla projektu, czyli po pewnym czasie współpraca się kończy a projekt może dostać zniżkę. Jeśli twój projekt nie będzie na siebie zarabiał to nie przejdzie dalej a współpraca nie będzie wieczna.

Michuupro
Michuupro Pionier

Nie skończy się współpraca, nawet nie ma takiej opcji żeby się zakończyła. Tylko LVLUP będzię dostawał kasę, my nic nie dostajemy, po prostu nie będę zarabiał na siebie i tyle.

koweq
koweq

to jak to będzie zarabiało?

Michuupro
Michuupro Pionier

Normalnie, po prostu zrobimy zakładkę na wsparcie hostingu/naszych serwerów WWW. Będzie treść oraz nr sms.

koweq
koweq

Dużo osób nie będzie pewnie wspierało :v

Michuupro
Michuupro Pionier

Jeżeli nie będzie, po prostu byśmy zostali zmuszeni wstrzymać tymczasowo projekt. Lub zrobimy tak że co miesiąc edytowana będzie strona główna ze wsparciem naszego serwisu. Może być taki układ?

koweq
koweq

Michuupro:

co miesiąc edytowana będzie strona główna ze wsparciem naszego serwisu

Ale co to da?

Michuupro
Michuupro Pionier

Były by troche wpłaty. Na LVLUP zostało by przekazane.

koweq
koweq

Nie sądzę żeby się to zwracało...

Michuupro
Michuupro Pionier

Zobaczymy...

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Są już takie strony i wydaje mi się że to wystarczy. Wykup pakiet największy z WWW i wszystko uciągnie ;) Mam nadzieję, że jest na tej stronie opcja zrobienia przeźroczystego tła, bo męczenie się z Color Keyerami i CSSami w OBS to masakra :P

Michuupro
Michuupro Pionier

Będzie możliwość, narazie strona w budowie.

Michuupro
Michuupro Pionier

Są już takie strony i wydaje mi się że to wystarczy. Wykup pakiet największy z WWW i wszystko uciągnie 😉

Tak tylko nie posiadam pieniędzy.

Mam nadzieję, że jest na tej stronie opcja zrobienia przeźroczystego tła, bo męczenie się z Color Keyerami i CSSami w OBS to masakra 😛

Będzie będzie, nie ma co ma sie martwić.

koweq
koweq

pro kosztuje tylko 15zł/msc :v

Michuupro
Michuupro Pionier

Wiem, ale odpowiem szczerze

Nie dostaje ani 1 gr od rodziny itd. Sorka...

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Projekt odrzucony