Lost Island - Gra MMORPG

Zombie
współpraca-zamknięte
dragonflex
dragonflex

Witam, robimy z kolegami pewną grę MMORPG. Będzie to gra na Androida (w GooglePlay), Linuxa i Windowsa (Jako paczki do pobrania z naszej strony).

Zapraszam na grupe na fb: https://www.facebook.com/groups/524131337937734

Potrzebowalibyśmy jakiegoś testowego serwera z Unix'owym systemem. Może być nawet najmniejszy. Będzie nam on potrzebny tylko do testów. Serwer planujemy napisać w c++.

Nie ma jeszcze takiej gry na urządzenia mobilne a na pewnie nie ma takiej gry multiplatformowej. Mógłbym się długo o niej rozpisać ale będzie ona miała taki mroczny klimat. Gracz budzi się na wyspie i niczego nie pamięta, wykonuje questy, dzieli rozgrywkę z graczami z całego świata, walczy z mobami, innymi graczami także itp. itd.

Gra wygląda aktualnie tak: https://imgur.com/a/QwacN https://imgur.com/a/PZBMt

Fabuła: Gracz trafia na wyspę, gdzie, po przybyciu po raz pierwszy, każdy traci wspomnienia. Każdy! Więc o przeszłości od mieszkańców się nie dowiesz; no może prócz: ,,byliśmy groźni, byliśmy źli, zesłano nas tutaj". Takie tam pierd***nie. Jedynie Bestie (postury ludzkiej, ciała zwierzęcia) były tutaj przed nimi - porywają czasami ludzi, znają wszystkie kryjówki i zakamarki, podobno potrafią też czarować. Aby dowiedzieć się o sobie, co staje się chorobą głównego bohatera, musimy dowiedzieć się o ich tajemnicy. ... [potem kilka wątków] Powoli dowiadujemy się, że Bestie to tak naprawdę ludzie. Dowiadujemy się też (powoli) o tajemnicy wyspy: Nowe metody lekarskie pozwoliły na "kasowanie" wspomnień ludzkich. Stworzono wyspę specjalnie do tych eksperymentów. W trakcie fabuły gracz będzie miał halucynacje itp.

kacan
kacan

Nie opisałeś co w zamian oferujesz dla lvlup dodatkowo wydaje mi się, że słabo wygląda "zaprezentowanie" gry ponieważ nie prezentuje tak naprawdę nic. Rozumiem, że gra może być słabo rozwinięta ale bez przesady... żadnej mechaniki (Chyba, że obracanie kamery bierzesz za mechanikę).

Temat wizualnie nie prezentuje się w najmniejszym stopniu, już lepiej gdybyś przeczytał O kategorii Współpraca z lvlup.pro i zrobił temat na wzór przykladu.

dragonflex:

Takie tam pierd***nie.

Fakt Administracja będzie zadowolona z użycia słów "Takie tam pierd***nie." w temacie gdzie masz ich przekonać dlaczego mają cie wspomóc.

Osobiście sądzę, że 15zł miesięcznie(najsłabszy pakiet) to nie dużo, dodatkowo jak sam napisałeś:

dragonflex:

Witam, robimy z kolegami pewną grę MMORPG...

Jeżeli robisz projekt " Z KOLEGAMI" co raczej odnosi się do conajmniej 3 osób więc po 5zł na miesiąc. Wątpie, że nie jesteście w stanie załatwić sobie po 5zł miesięcznie na swój projekt. Jeżeli macie plany na przyszłość to nawet nie pomyślelibyście o tym by prosić o coś co kosztuje 15zł miesięcznie.

Myślę, że ten projekt jest spisany na straty i gra nie zostanie nawet ukończona ale to moje gdybania i życzę powodzenia w kontynuacji może powstanie coś ciekawego lub totalny crap.

DoreK
DoreK α-tester v3

Zgadzam się z @kacan. Tu chodzi o raczej stałą współpracę, a nie o dostanie darmowego VPS'a na kilka dni w celu przetestowania tego i tamtego (przynajmniej tak to zrozumiałem). Taki VPS OVZ kosztuje 20zł/mc - myślę, że raczej dasz radę uzbierać. Poza tym sam projekt bardzo słabo opisany. Na nie.

luxDev
luxDev Pionier

Temat już raczej wyczerpany przez kolegów wyżej ale dodam i swoje 5 groszy :)

Współpraca moim zdaniem opiera się na tym że obie strony coś zyskują, nawet w szablonie masz coś w stylu pytania "co możesz zaoferować lvlup.pro".

To tak trochę bez sensu, ktoś będzie ze swojej kieszeni dokładał po to żebyś mógł coś testować, a napisanie gry nie trwa zresztą krótko, tym bardziej jakiegoś sensownego MMoRPG.

Już lepiej byłoby złożyć się z kolegami na tę maszynę i spokojnie sobie testować. Mój głosik na nie.

koweq
koweq

to ja tylko powiem że gracze PC będą mieli pewnie sporo łatwiej niż mobilni (bo sterowanie) więc od razu balans jest zły.

btw. grafika... w sensie to coś nie wygląda dobrze :v

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

@dragonflex Możesz nam wrzucić jakiś testowy build tej gry? W sumie nawet filmik dałby radę, na tym etapie wiadomo że nie będzie fajerwerków ale jest to spodziewane w każdym tego typu projekcie. Dla mnie (i społeczności) liczy się to aby widzieć co już macie.

dragonflex:

Serwer planujemy napisać w c++.

Trochę martwi mnie że planujecie, nie macie chociaż szkicu?

Piszecie wszystko od nowa czy korzystacie z gotowych rozwiązań? Korzystając z gotowego silnika da radę zrobić rozsądną grę w powiedzmy 5 osób ale IMHO pisząc wszystko od nowa potrzeba dużo większego zespołu aby to miało sens.

Daj znać z jakich narzędzi korzystacie, sam język programowania w sumie niewiele mówi oprócz ewentualnej maksymalnej wydajności (przy braku błędów) i możliwości popełnienia wielu błędów w języku który jest powiedzmy dość niskopoziomowy.

dragonflex
dragonflex

23659912_1900687473482080_1477789623_o|690x499

Gra przez miesiac bardzo się zmieniła. Gra juz jest prawie grywalna. Napisaliśmy juz serwer, wszystko jest podłączone i gotowe pod pierwszy build. Za 14 dni wydajemy go na naszą grupe testową. Gre piszemy od zera w Unity. Serwer napisalsmy w c# i odpalalmy go z mono na linuxie.

Tu jeszcze jakies zdj:

https://imgur.com/a/zICD8

dragonflex
dragonflex

I ktos tu pisał ze osoby grajace na androidzie beda miały gorzej. Wszystko jest zbilansowane i zooptymalizowane, są różne ustawienia graficzne. Gra pójdzie praktycznie wszędzie na roznych ustawieniach graficznych.

Od ovh dostaliśmy voucher o wartości 100zł na tą gre. Nie wiem jaką dalszą współprace planują, ale kto pierwszy ten lepszy. Jeśli lvlup jest chętne to czekam, jak nie to niech usuną ten wątek i po sprawie. Bez hejtu tutaj panowie, że mmorpg jest trudnee albo od razu założenia, że skoro z kolegami to gra pewnie będzie jak lepiona z błota. Polaki... Nie trzeba posiadać firmy żeby zrobić dobrą gre.

Bez tytułdddu|690x456

koweq
koweq

dragonflex:

zbilansowane

To nieźle zbilansowane xD (Chodzi o to że pisze się zbalansowane)

dragonflex:

Gra pójdzie praktycznie wszędzie na roznych ustawieniach graficznych.

Nie chodziło mi o to tylko o sterowanie... Dotyk ma zawsze gorzej niż combo klawiatura + myszka (patrz - Minecraft na mobilkach i Minecraft Windows 10 Edition, nie wiem jak można połączyć mobilki i PC...)

dragonflex:

Nie trzeba posiadać firmy żeby zrobić dobrą gre.

A to akurat wiem - wystarczy spojrzeć na jeszcze tworzone SCP: Secret Laboratory

Meretti
Meretti

koweq:

Nie chodziło mi o to tylko o sterowanie… Dotyk ma zawsze gorzej niż combo klawiatura + myszka (patrz - Minecraft na mobilkach i Minecraft Windows 10 Edition, nie wiem jak można połączyć mobilki i PC…)

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem było by potraktować to jako inne gry.

dragonflex
dragonflex
DoreK
DoreK α-tester v3

szczerze mówiąc to strona internetowa wygląda źle, szczególnie rzuca się w oczy brak żadnych efektów po najechaniu myszką na przycisk czy nierówne położenie przycisków na forum, tekst mało widoczny na tle też jest. image|465x255

luxDev
luxDev Pionier

Nie ma się co przejmować, normalny użytkownik takiego czegoś nie zobaczy przeglądając stronę :P

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

@dragonflex Konstruktywna krytyka jest zawsze cenna. To że @DoreK ma rację ale nie jest to sprawa kluczowa możesz skomentować inaczej niż go obrażać. Dla mnie to sygnał że być może twórcy gry nie będą chcieli słuchać głosu graczy skoro wolą zgasić opinię niż poświęcić kilka minut na to aby to naprawić i sprawić by całościowo produkt stawał się lepszy.

Również zgadzam się z tym że strona jest nieczytelna, głównie z powodu tła które daje za mały kontrast z tekstem.

Mimo mieszanych uczuć przez ten IMHO niskiej jakości PR sądzę że warto dać szansę projektowi gdyż nie jest takich zbyt wiele. Czekam na odpowiedź @dragonflex czy dalej potrzebuje zasobów.

DoreK
DoreK α-tester v3

To była zwykła uwaga i jednocześnie propozycja zmian, powinieneś być jeszcze wdzięczny za to, że ktoś znajduje i zgłasza błędy, a nie wyjeżdżać z czymś takim.

dragonflex
dragonflex

Wytykanie błędów a obrażanie czegoś ma cienką granice. Łatwo to pomylić. Ja się poczułem jakbyś po mnie pojechał i tyle, gdyż efekty po najechaniu myszką i jakieś pare pikseli różnicy na różnych stronach to raczej małe defkety, żeby nazwać coś złym. A już nie mówiąc, że ta strona służy tylko do rozwijania gry i nie była robiona jakoś z niesamowitą dokładnością.

Ale spoko, być może to ja coś źle zrozumiałem.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ok zgodnie z pierwszymi ustaleniami projekt zostanie przeniesiony na VPS prawdopodobnie w marcu. Przez ten czas społeczność zapewne nie pogardzi dodatkowymi zrzutami ekranu czy filmów z postępu :slight_smile:

dragonflex
dragonflex

Kilka nowosci. Niedługo nowa wersja.

27292714_1928764410674386_1038540602_n|416x50027394886_1928970500653777_1823437372_n|261x196

Teraz przy grze pracuje 7 osób, wszystko znacznie szybciej idzie do przodu.

luxDev
luxDev Pionier

Ale ładnie już wygląda, mam ochotę zagrać :D

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Fajne fajne, można pomylić z prawdziwością. -- Bopke

happi
happi

Gui będzie rozmieszczone na całym ekranie jak tutaj? Niezbyt mi się to podoba.

dragonflex
dragonflex

Oczywiście, ze nie. Skaluje sie automatycznie w zależności od rozdzielczości. Gra jest na każde urządzenie. Obrazki są z rozdzielczości 800x480px bo akurat takie miałem pod ręką, w edytorze testuje raczej na małym oknie. W przypadku dużej rozdzielczości gui nie będzie na całym ekranie tylko będzie mniejsze po prostu.

dragonflex
dragonflex

Bez tytułu|690x390

W przypadku większych rozdzielczosci

Oraz nieregularnych

Bez tytułu2|690x295

2KKgfx
2KKgfx Regularny

Można przyjąć, ciekawy pomysł ;)

DoreK
DoreK α-tester v3

Cały czas podczas ustaleń?

IceMelt
IceMelt

Bo współpraca rozpocznie się bodajże jak wyjdzie jakaś stabilna wersja / nastanie odpowiedni dzień 😃

Vylence
Vylence

Widać wyraźne postępy, pomimo że nie jestem fanem takiej grafiki i tak mocno szanuję za włożoną pracę.

dragonflex
dragonflex

No tak, dokładnie. Wiecie jak to z robieniem gry, wszystko ciągle się zmienia. Ile gier miało być na początku jakaś przygodowka a zrobilo się RPG itp.

Porzucilismy pomysł z MMORPG ponieważ tworzenie setek map i questow to zabawa na którą nie mamy czasu. To nie jest trudne (wręcz latwe) tylko czasochłonne.

Wybraliśmy tryb, który nie wymaga tego bawienia się ze wszystkim. Liczy tylko dobre wykonanie i zaprogramowanie.

Zamiast tego postanowiliśmy zrobić MMo Survvival. Złożyliśmy 100$ na steam. Dogadujemy się z nimi w sprawie gry. Wydajemy ją tylko na komputery(Linux,Max,Windows) Na androida robić Survvival to bez sensu :slight_smile:

Każdy będzie mógł zrobić własny serwer. Jak w Csie, minecrafcie, GTA. I napisać do niego spersonalizowane plug-iny aby dostosować serwer do własnych potrzeb.

Gra będzie darmowa. Z tego co patrzyłem wszystkie Survvivale są płatne i dodatkowo nigdzie nie zauważyłem gry podobnej do naszej.

received_1944701275747366|690x475 received_1944701465747347|690x468 received_1944701385747355|690x426

Wiem że wszystko zmienia. Oraz, ze te zmiany nie koniecznie są planowane. Jednak mam nadzieję że nasza współpraca z lvlup na tym nie ucierpi. Nie popełnia błędów tylko ten kto nic nie robi. Za niedługo będzie jakiś filmik. Wszystko w końcu kiedyś musi ruszyc. Zresztą już za dużo czasu poszło na tą grę żeby wszystko się zmarnowalo. Pomału ale do przodu

Mamy też świetnego grafika/rysownika. Poniżej jego praca. Wszystko narysowane do naszej gry przez niego. Jest to koncept menu. Jeszcze nie dokonczony. 🙂

dragonflex
dragonflex

received_10214488453717974|690x388

DoreK
DoreK α-tester v3

Powiem szczerze że mi się podoba, są widoczne postępy - oby tak dalej! :D

dragonflex
dragonflex

To i tak są tylko screeny. Zmian, których jest najwięcej i które są najważniejsze to niestety ich nie widać. Pasowaloby nagrać jakieś wideo ale to już nagramy zwiastun i go obrobimy jak będzie gierka gotowa. A już nie dużo serio, tylko sporo bugow wychodzi w trakcie i trzeba się zastanawiać też jak niektóre rzeczy zrobić lepiej, albo jak zoptymalizować grę żeby to nie był zasobozerny gniot. A czasu nie zawsze jest dużo :/ Także nie wiadomo kiedy wydamy grę.

Err0r
Err0r

moim zdaniem ciekawy projekt , tylko mało opisany i do wielu rzeczy trzeba samemu dochodzić ale jeżeli podacie wiecej informacji wtedy można się zagłębiać. pozdrawiam i życzę miłej pracy :slight_smile:

2KKgfx
2KKgfx Regularny

"tylko sporo bugow wychodzi w trakcie i trzeba się zastanawiać też jak niektóre rzeczy zrobić lepiej," zawsze można zrekrutować/ogarnąć jakiś testerów, którzy będą szukać bugów, itp ;)

anon10657637
anon10657637

Pewnie maja, tu chodzi bardziej o sam proces twórczy. Zawsze w trakcie prac się coś zmienia i końcowo całość wygląda inaczej niż pierwotna wizja.

dragonflex
dragonflex
dragonflex
dragonflex

https://www.youtube.com/watch?v=l3yRfI3Hzfo

Za niedługo już jedziemy z grą i będziemy wydawać regularnie coraz to nowsze wersje ;)

image|670x500

luxDev
luxDev Pionier

Fajnie, podoba mi się że nadal robicie tą grę, śledzę aktualizacje na fanpage'u i wygląda nawet że macie już jakąś rzeszę fanów :)

dragonflex
dragonflex

Coś tam jest. Koło tysiąca. Mało ale wiadomo, że ciężko zebrać sporą liczbe osób bez produktu. Wyjdą pierwsze wersje to fanów będzie więcej. Dogadaliśmy się z kilkoma youtuberami 400k-600k subskrybcji i nagrają filmiki z gry ;)

eSuu
eSuu

WOW, pamiętam jak to czytałem w pażdzierniku lub listopadzie i już byłem jakby to powiedzieć zadowolony z efektu, ale teraz to piękna gierka wyszła 😃 Życzę powodzenia w dalszym rozwoju 😎

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Zmieniłem tytuł aby bardziej odpowiadał projektowi :slight_smile:

dragonflex
dragonflex

Juz prawie 2000 fanów na FB 😃

Przygotowujemy też stronę - http://Lost-Island.eu

luxDev
luxDev Pionier

Jak coś została wypuszczona wczesna wersja do pobrania (ten kto obserwuje fb ten wiedział) ale tak tylko zaktualizuje temat

http://lost-island.eu/ - link

Err0r
Err0r

wow jeszcze raz wow

happi
happi

image|426x244 Aż tyle ramu minimalnie? :o

//edit: Mały błąd się wkradł; image|208x72

Dodatkowo, przy tworzeniu świata fajnie by było, gdyby automatycznie teleportowało nas na niego, obecnie jest to trochę nieintuicyjne.

Gra jest świetna. Pograłem chwile i strasznie mi się spodobało. Czekam na pełną wersje gry oraz na tryb multiplayer.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Przy wysokiej rozdzielczości ekranu menu wydaje się strasznie małe.

obraz|690x387

Err0r
Err0r

hmmm ja bym na twoim miejscu zrobił to jako sidebar którego można rozwinąć w takim stylu ładnie by to wyglądało i spiełnialo swoje zadanie

dragonflex
dragonflex

Dziękujemy za wszystkie miłe słowa. :) Za niedługo wydajemy kolejną wersję ;)

Meretti
Meretti

happi:

Aż tyle ramu minimalnie? :o

Aż postanowiłem przetestować grę na 1GB RAM. Początkowo grę odpaliłem w 1080p, jak można się domyślić płynnie to nie było. Więc odpaliłem 720p, powtórka z 1080p. Pora na 480p, hmm... Da się grać! Lecz czy ktoś zadowoli się w tych czasach 480p? Raczej nie... Lecz czy 3GB RAM to jednak nie za dużo na minimalne wymagania jak na taką grę? Według mnie gra chodziła by spokojnie przy 2GB RAM.

DoreK
DoreK α-tester v3

Mamy 2018 rok, 4 GB ramu to już za mało, a tu minimum to 3, więc nie uważam żeby wymagania były przesadzone.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

3 GB powinno być w osobnej lubryce "Wymagania zalecane".. minimalne to takie, w których coś po prostu "pójdzie" na najniższych... ale to tylko szczegół ;)

dragonflex
dragonflex

W sumie racja, ale pamiętajcie też ze grę jakby nie było tworzymy lekko ponad dwa miesiące. Poprzednio miał byc MMoRPG a więc wszystko co robiliśmy do tamtego momentu musielismy zrobić od nowa. To są tylko wczesne wersje, lekkie różnice w specyfikacji to bardzo mały problem. Jednak na pewno je poprawimy a sama strona jak i gra oraz ogólnie wszystko będzie coraz lepsze ;)

dragonflex
dragonflex

f63f9644b0abcca74f98a1aa0c16a445e09180b7|600x383

Aktualnie pracujemy nad systemem tratw :D

dragonflex
dragonflex

xdddd|690x453

#weather

IceMelt
IceMelt

Jak dla mnie - obrazek po prawej wygląda ładniej ze względu na choćby fakt, że lubię deszcz i burze 😛 Ale zaś, kolorystyka obrazka po lewej jest jakaś taka weselsza i bardziej szczegółowcza IMHO.

Tak rozmawiając blisko tematu obrazka - myśleliście już może o wprowadzeniu wyboru shaderów do gry? To znaczy - w opcjach byłaby możliwość zmiany kolorystyki gry - na bardziej cieplejszą, chłodniejszą, żywszą, osłabioną, dla daltonistów i tak dalej 😉

dragonflex
dragonflex

Nie, raczej nie będzie takie wyboru

Vylence
Vylence

avaible?


undefined

dragonflex
dragonflex

Literówka 😃

DoreK
DoreK α-tester v3

Cały czas śledzę ten wątek i jestem pod wrażeniem. Choć moje pierwsze słowo było na nie, to teraz tego żałuję - wszystko idzie w jak najlepszym kierunku :)

dragonflex:

Nie, raczej nie będzie takie wyboru

Szkoda - przydałoby się. Warto pomyśleć nad tym :D

Meretti
Meretti

A co z wersją mobilną?

luxDev
luxDev Pionier

Coś przeczuwam że wersja mobilna została również porzucona, telefony mają to do siebie że trudno o jakiś logiczny i sensowny system poruszania się.

dragonflex
dragonflex

Dokładnie, gra będzie tylko na steamie (rynek, skórki oraz system kont) a wiec co się z tym wiąże tylko na Windowsa/Maca/Linuxa.

MTGmati
MTGmati

O kurczę! A co my tutaj mamy za cacuszko, no, no... no całkiem ciekawie się to prezentuje.

happi
happi

dragonflex:

(rynek, skórki oraz system kont)

O kurcze, no to fajnie się zapowiada. Będą skórki do broni/narzędzi?

dragonflex
dragonflex

Tak, będą

dragonflex
dragonflex

33455467_1977340049150155_3439707859892305920_n|690x46633370066_1977340539150106_5638353806862319616_n|689x36533677111_1977340352483458_6903106252583206912_n|690x45933323813_1977339839150176_3752563740273278976_n|690x368

dragonflex
dragonflex

Pewien youtuber z 600 000 subskrybcji nagrał z gry filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=ofxk-s-PLLA

luxDev
luxDev Pionier

Super, podoba mi się, nie nagrywa nic na siłę i fajnie komentuje rozgrywkę, super wam idzie :)

dragonflex
dragonflex

Minęło już sporo czasu. Ciekawe czy LvLup jest nadal chętne i jak teraz wyglądają warunki 😃

anon10657637
anon10657637

@SystemZ ^ - można prosić o odniesienie się? 😛

dragonflex
dragonflex

Chyba już nie są chętni.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Cześć, @dragonflex pisał w PM o marcu więc tak trochę czekałem i nic nie pisał :slight_smile:
Niestety nie mogę poświęcić tyle czasu na forum aby zajrzeć do każdego wątku.

Odświeżyłem PM i ustalimy co i jak.

dragonflex
dragonflex

image|690x457 image|390x478 image|632x500 33399992_1977337692483724_4526431308443811840_n|658x37333691162_1979048588979301_5053962972972449792_n|616x50033757397_1978410865709740_7216578194483183616_n|690x38033661698_1978401382377355_2731874310091177984_n|690x458

dragonflex
dragonflex

35356113_1249714788464238_3191356937983754240_o|690x45935519792_1989102491307244_787620822251470848_n|690x366

Kolejna wersja 30.06.2018 :D

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Szczegóły ustalone więc zaczynamy współpracę :slight_smile:

dragonflex
dragonflex
dragonflex
dragonflex

Nowa wersja już wyszła - http://Lost-Island.eu

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Czy planujecie certyfikat SSL na stronie? :)

eSuu
eSuu

Nie żebym narzekał ale przydała by się w końcu wersja mobilna strony 😦 chrome|281x500

dragonflex
dragonflex

Tak, już za niedługo. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Gra nie jest na urządzenia mobilne stąd też nie jest to priorytet

kacper
kacper

Zgadza się - ale bardzo dużo użytkowników przegląda internet na telefonie w różnych miejscach i jak przypadkiem trafią na stronę twojej gry to się nic nie dowiedzą i prawdopodobnie zapomną o tym żeby specjalnie wejść na nią z PC. RWD jest standardem obecnie ;)

liamdj23
liamdj23

Kiedy będzie download na linuxa?

DoreK
DoreK α-tester v3

Halo halo, co z projektem? Zmalau, urus, umar? ;)

2KKgfx
2KKgfx Regularny

Chyba umar

SP24
SP24

A szkoda ;( Gra zapowiadała się dobrze

2KKgfx
2KKgfx Regularny

Niby ciągle pracują nad grą ale aktualizacji coś nie widać 🤨

error
error

A na głównej stronie projektu 403 Forbidden...

http://Lost-Island.eu

IceMelt
IceMelt

Welp, z tego co widzę - projekt jakiś czas temu zdążył zmienić swoją nazwę, na bardziej oryginalniejszą - "Nowhere Near".

Szkoda tylko, że twórcy projektu zapomnieli o tym wspomnieć tutaj 😕

https://www.facebook.com/NowhereNearGame/

SP24
SP24

Ja myślę, że już czas na opinie @SystemZ. Tym bardziej, że twórcy nie raczyli poinformować nawet o zmianie nazwy i strony projektu

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Być może wszystko jest zaplanowane :thinking:

Tysiak
Tysiak

serwer www mają zmieniony być może już nie potrzebują pomocy lvlup troszkę nie ładnie mogli chociaż podziękować za pomoc dać jakieś info jeśli się mylę to przepraszam xd

Vylence
Vylence
dragonflex
dragonflex

Chciałbym was wszystkich przeprosić, graczy jak i administrację, która nawiązała z nami współprace (chociaż nie została ona sfinalizowana jakby nie patrzeć).

Nad grą pracowaliśmy rok ale ostatnio mamy coraz mniej chęci oraz czasu (sam osobiście mam teraz maturę, pracuję jak programista po szkole + odpoczynek :slight_smile: )

A więc wydaję mi się, że cały ten wątek jest do zamknięcia bo gra to jedna wielka niewiadoma. Mamy grywalną testową wersje z września, którą jakimś cudem prawie sam dokończyłem. Jednak szału nie ma, a gameplay nudzi się dość szybko.

Myślę, że był to za duży projekt i było za mało rąk do pracy.

Jeśli nie dokończymy tej gry to myślę, że jak będę miał już więcej wolnego czasu to stworzę coś dużo mniejszego. Coś co ma szanse zostać zrobione przez kilka osób.

Miłego wieczoru/dnia/nocy czy o której godz. to czytacie 😃

2KKgfx
2KKgfx Regularny

dragonflex:

Nad grą pracowaliśmy rok ale ostatnio mamy coraz mniej chęci oraz czasu (sam osobiście mam teraz maturę, pracuję jak programista po szkole + odpoczynek :slight_smile: ) Zawsze możecie wrócić do prac, kiedy wróci wena do tworzenia gry ;)

dragonflex:

Mamy grywalną testową wersje z września, którą jakimś cudem prawie sam dokończyłem. Jednak szału nie ma, a gameplay nudzi się dość szybko. Uwierz mi, że nawet wielkie "tytuły" nudzą się szybko.

dragonflex:

Jeśli nie dokończymy tej gry to myślę, że jak będę miał już więcej wolnego czasu to stworzę coś dużo mniejszego. Coś co ma szanse zostać zrobione przez kilka osób. Nie myślałeś o udostępnieniu pewnych elementów gry, jako "projekt" np: na Githubie/Gitlabie? Zawsze się znajdzie osoba, która naprawi, bądź doda coś do gry. Co do projektu to nadal jestem zdania, że ma on potencjał i było by szkoda, gdyby został zamknięty.

dragonflex
dragonflex

Myślałem o udostępnieniu, ale mógłbym udostępnić tylko kod, ponieważ niektóre modele są z assetstore 😕

IceMelt
IceMelt

Szkoda 😕 Projekt wydawał się dość ciekawy zważając na to, że sama gra dość mocno wyróżniała się w kategorii gier survivalowych.

Sam trochę śledziłem temat samej gry - no cóż, mimo wszystko brawa za odwagę ruszenia z conceptem, jak i za samą chęć utrwalania projektu ;)

dragonflex:

Myślałem o udostępnieniu, ale mógłbym udostępnić tylko kod, ponieważ niektóre modele są z assetstore 😕

Nie ma problemu, sam chciałbym zobaczyć co tam ciekawego w kodzie piszczy 😁

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Robienie gier to ciężka sprawa, szczególnie w taką małą ilość osób. Szkoda że się nie udało, w każdym razie powodzenia w innych projektach :slight_smile:

dragonflex
dragonflex

Pochwale się, że sam w rok napisałem koło 100tyś linijek kodu :)

Przyznam, że sam projekt już mnie zmęczył, ale masę się dzięki niemu nauczyłem. Ilość problemów, z jaką się można spotkać tworząc taką grę jest niewyobrażalna :D

Zastanowię się z tym udostępnieniem tego, ale jednak udostępnienie samego kodu nie ma większego sensu. Przynajmniej tak mi się wydaje. Poza tym my tutaj tak sobie piszemy, że fajne by było, że ktoś mógłby się tego podjąć i to zrobić ale myślę, że rzeczywistość byłaby inna.

2KKgfx
2KKgfx Regularny

dragonflex:

Poza tym my tutaj tak sobie piszemy, że fajne by było, że ktoś mógłby się tego podjąć i to zrobić ale myślę, że rzeczywistość byłaby inna. Zawsze się znajdzie jakaś osoba, która by coś dodała, poprawiła w grze ;) Jak coś to zawsze mogę się podjąć dalszej budowy projektu. :thinking:

Jakub
Jakub

Szkoda 😦

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ten temat został automatycznie zamknięty 3 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.