LWC - plugin

Zombie
pluginy, nieaktualny
Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

LWC - plugin na serwery Minecraft pracujące pod silnikiem Bukkit, Spigot lub MCPC+ umożliwiający prywatyzowanie (blokowanie) drzwi, skrzyń, pieców, dozowników, furtek, tabliczek oraz włazów.

Instalacja

Instalacja tego pluginu jest standardowa - ściągamy plik LWC.jar ze strony i za pomocą klienta FTP wgrywamy go na swój serwer do katalogu plugins. Następnie restartujemy lub przeładowujemy serwer komendą /reload. We wspomnianym wcześniej folderze powinien utworzyć się nowy o nazwie LWC. Jeśli się nie utworzył, sprawdź czy na pewno masz dobrą wersję tego pluginu. Plugin dostępny do wersji: 1.7.9.

Konfiguracja

Przechodzimy do ciekawszej części - konfiguracji. W przypadku LWC konfiguracja jest rzeczą bardzo przyjemną. Gdyby się uprzeć to w ogóle nie trzeba by było zaglądać do plików konfiguracyjnych tego pluginu, gdyż od razu możemy z niego korzystać. Jednak chyba lepiej zawsze się upewnić że plugin będzie działał tak jak chcemy, prawda? Dlatego ściągamy za pomocą klienta FTP pierwszy plik konfiguracyjny - core.yml - zawarty jest on w folderze LWC który został utworzony wcześniej w katalogu plugins. Tak więc ściągamy i otwieramy ten plik w programie Notepad++. Interesuje nas część:

blocks: chest: enabled: true autoRegister: private furnace: enabled: true autoRegister: private dispenser: enabled: true autoRegister: private sign: enabled: true autoRegister: private wooden_door: enabled: true iron_door: enabled: true trap_door: enabled: true fence_gate: enabled: true trapped_chest: autoRegister: private enabled: true

Przetłumaczmy to sobie:

  • ''chest'' - skrzynia
  • ''furnace'' - piec
  • ''dispenser'' - dozownik
  • ''sign'' - tabliczka
  • ''wooden_door'' - drewniane drzwi
  • ''iron_door'' - żelazne drzwi
  • ''trap_door'' - właz
  • ''fence_gate'' - furtka
  • ''trapped_chest'' - skrzynia-pułapka

Tak więc interesuje nas ta część, a dokładniej zawarte w niej linijki enabled: true Dostępne wartości to true i false. Jeśli chcemy by któraś z tych rzeczy była prywatyzowana wpisujemy wartość true. Jeśli jednak tego nie chcemy, wpisujemy false.

Kolejny plik konfiguracyjny po pominięciu komentarzy wygląda następująco:

doors: enabled: true doubleDoors: true action: toggle
interval: 3

Jak zapewne wszyscy zauważyli, dotyczy on drzwi. Na początku widnieje napis enabled: true i dotyczy on żelaznych drzwi. Gdy ustawimy wartość true, żelazne drzwi będzie można otworzyć prawym przyciskiem myszy, tak jak drewniane. Wartość false skutkuje tym, że można drzwi otworzyć jedynie sygnałem elektrycznym.

Następnie mamy doubleDoors: true Ten wiersz dotyczy podwójnych drzwi. Wartość true skutkuje otwarciem obu drzwi klikając jedynie na jedne. Jak zapewne się domyślacie, wartość false niweluje tę cechę drzwi.

Trzeci oraz czwarty parametr dotyczą tego samego - automatycznego zamykania się drzwi. Są dwie wartości parametru action:. Tym razem nie true i false, tylko toggle i openAndClose. W przypadku wybrania pierwszej opcji ostatnia linijka nas nie interesuje. Ta wartość oznacza to, że po prostu drzwi nie są automatycznie zamykane, trzeba to zrobić ręcznie. Za to przy wybraniu opcji openAndClose należy w następnej linii zamiast 3 wpisać czas po jakim drzwi automatycznie się zamkną. Oczywiście można zostawić tę trójeczkę, wtedy drzwi będą się zamykać po 3 sekundach.

Następny config (po pominięciu komentarzy) wygląda tak:

defaults: default: unlimited groups: SampleGroup: default: unlimited chest: 5 SampleGroup2: default: 5 players: Notch: default: unlimited

Myślę, że większość będzie interesował kawałek

groups: SampleGroup: default: unlimited chest: 5 SampleGroup2: default: 5

dlatego właśnie go opiszę. Opisuje on limity na prywatyzowanie rzeczy. Przykładowo jeśli chcemy by gracze z rangą Gracz mogli sprywatyzować 5 rzeczy, a VIP 15, zmieniamy to na:

groups: Gracz: default: 5 VIP: default: 15

Czyli sumując: w miejsce napisów SampleGroup i SampleGroup2 wpisujemy nazwę rangi. Później po słowie default: wpisujemy ile gracz z tą rangą może zablokować rzeczy. Nie musimy oczywiście tego pliku konfigurować ;) Plik ten jednak może przybrać także taką postać: groups: Gracz: chest: 5 furnace: 3 wooden_door: 9 trap_door: 1

Wtedy Gracz będzie mógł sprywatyzować: 5 skrzyń, 3 piece, 9 drewnianych drzwi i 1 właz. Mam nadzieję że dobrze to wyjaśniłem i wszyscy już rozumieją :)

Co prawda zostały jeszcze 2 pliczki, ale ich nie będę już omawiał gdyż wydaje mi się to zbędne; rzadko kiedy trzeba tam coś zmieniać, jeszcze nie spotkałem się z takim przypadkiem ;)

Komendy

  • /lwc - wyświetla wszystkie dostępne komendy z pluginu
  • /cprivate - zabezpiecza rzecz
  • /cremove - odblokowuje zablokowaną rzecz
  • /cpassword - zabezpiecza rzecz na hasło
  • /cunlock - odblokowuje rzecz zablokowaną hasłem

Permissions

Wszystkie permisje (w jęz. angielskim) są dostępne tu.