MaxiCraft - tu zaczyna się przygoda!

Zombie
współpraca-zamknięte
LeviPlayGames
LeviPlayGames

Nazwa projektu

MaxiCraft

Cel

Dokończenie serwera MaxiCraft, odhaczenie całej listy TODO, poprawienie wszystkich błędów związanych z elementami czatu, oraz samą rozgrywką. Zbilansowanie gry pomiędzy różnymi klasami. Więcej możliwości rozwijania swojej postaci (może drzewkiem rozwoju?). Rozbudowa mapy pod PVP oraz spawna (spawn ukończony w 50%)

Co udało nam się zrobić

Zaimplementowanie systemu rozwoju postaci poprzez zdobywanie poziomów (dzięki zabójstwom) Dopieszczenie elementów czatu, tak aby były one przejrzyste. Te które są ważniejsze są wyróżnione innym kolorem, słowa kluczowe także. Utworzenie dwóch zbilansowanych klas postaci dla graczy, wojownik, oraz łucznik. Każdy z nich ma swoje umiejętności wraz z wzrastającym poziomem Dopóki gracz żyje nie może wybrać innej klasy, musi sobie poradzić z tym co zdobył Rozpisanie rozwoju dla łucznika: więcej obrażeń podczas strzału z łuku, zwiększenie bazowej szybkości, wybuchowe strzały, pajęczy kokon przy strzale w cel, strzała która zatrzymuje, multishoot, porażenie przeciwnika piorunem (oczywiście na wszystko procentowa szansa) Rozpisanie rozwoju dla wojownika: pchnięcie przeciwnika przed lub za siebie, utworzenie szklanej klatki z której nie można uciec (sama znika po czasie), absorpcja HP przeciwnika, wystrzelenie przeciwnika w powietrze, tymczasowa zmiana podłoża na lód, porażenie piorunem przy uderzeniu(?) (oczywiście na wszystko procentowa szansa) Stworzenie depozytów - miejsca gdzie każdy będzie mógł składować swoje itemy, a także pochwalić się trochę swoją twórczością. Depozyty dzielą się na 3 sekcje - pierwsza jest największa, nie tylko można w niej zostawić zdobyte przedmioty, ale także udekorować - ta jest oczywiście najdroższa. 2 sekcja to mniejsze depozyty, je także można udekorować, ale mają o wiele mniej miejsca, także trzeba się zastanowić - czy stawiamy na to, żeby było ładnie czy wolimy zachować formę depozytu. 3 sekcja (muszę ja jeszcze wybudować) natomiast to same skrzynki, w niej nie można nic stawiać. Każdy może sobie kupić taką - choć wydaje mi się, że te najdroższe będą możliwe do kupienia tylko z pomocą kolegów (wszyscy się zrzucą) dlatego jestem w trakcie pisania systemu team'ów. Po śmierci z ludzi wypadają Krwawe monety, same w sobie mają pewną wartość zależną od rangi, musimy więc się zastanowić ponieważ część dóbr na serwerze można kupić za krwawe monety, a część za $, aktualnie wymienić walutę można klikając prawym przyciskiem myszy, ale pomyślę nad kimś kto mógłby je wymieniać na $$$ Podczas enchantowania itemów gracze mają malutką szansę na wylosowanie dodatkowego enchantu specjalnego do miecza czy łuku, dzięki temu schemat klas może zostać zachowany, a enchanty na łuk równie dobrze może mieć wojownik. Utworzyłem też system małych udogodnień dla serwerowych donatorów, menu z wyborem particlesów mam w przygotowaniu, a aktualnie zmiana koloru nicku, wyłączenie automatycznego podnoszenia itemów z ziemi (serio.. pomaga), czy możliwość wywołania rain'u - deszczu monet, albo kodem losowym, albo kodem wybranym. Taki deszcz moża odebrać przepisując kod (w tym momencie dany vipek może sobie nabić reputacji :D)

Plany

W planach mam dokończenie levelowania swojej postaci, połączenie paru pluginów z bazą MySQL. Muszę także pomyśleć nad trzecią klasą - pewnie coś pokroju maga czy czarodzieja, który też miałby swoje umiejętności. Pracuję też nad całkowitym przetłumaczeniem wiadomości, które wymagają zmian w .class. Jak wspomniałem zacząłem pisać system teamów, tak aby każdy mógł łączyć siły i walczyć ze złem w paczce przyjaciół, aktualnie każdy klan (team, grupa, gang, party, squad, zobaczymy jaka nazwa się przyjmie) ma swój czat prywatny, muszę zastanowić się nad kosztem założenia takiego klanu i opcjonalnymi profitami płynącymi z przynależności do jakiegoś. Warto byłoby zwrócić szczególną uwagę na jakiś rozbudowany system zgłaszania graczy, serwer ochrania BGB, ale wiadomo, to nie wystarczy, a haxów teraz co niemiara! Tak jak wspomniałem muszę wybudować jeszcze 3 strefę depozytów ze skrzynkami, a oprócz tego pomyśleć nad jakimiś podatkami za taki depozyt. Trzeba będzie uzupełnić sklepy, te z bronią i te z itemami, dzięki którym będzie można upiększyć swoje depozyty. Questy? Mam to gdzieś z tyłu w głowie, ale nie chcę robić z tego serwera RPG. Mocno rozmyślam nad czymś co byłoby naprawdę fajną opcją - mianowicie sygnatura ze statystykami z serwera. To nie jest ciężkie, sam kod PHP już mam, ale muszę znaleźć sposób na uzupełnianie bazy danych statystykami - czego na ten moment nie umiem. Planuję także otworzyć serwer głosowy TS3, tak, żeby ludzie mieli gdzie pogadać, wiecie - to gra zespołowa :D Opcjonalnie zastanawiam się nad forum, ale to się zobaczy czy warto

Osoby/organizacje biorące udział (linki)

Ja. Wszystkim dotychczas zajmowałem się ja, ze względu na to,że serwer dotychczas stał na moim komputerze, owszem na serwer wchodziły różne osoby dzięki odblokowaniu portów, ale tylko przelotnie, pomagały mi coś jedynie po testować, także dotychczas cały rozwój prowadziłem sam. Piszę tutaj, ponieważ powoli mój komputer przestaje starczać, aby hostować serwer, bazę danych, a do tego samemu przebywać na serwerze. Myślę, że dzięki temu, że uda mi się nawiązać współpracę z LVLUP będę mógł pracować z większą ilością ludzi, którzy zostaną na dłużej. Na ten moment mogę powiedzieć, że gdy serwer ruszy i będzie miał już jakąś bazę graczy uruchomię system awansów. To znaczy, że każdy w wyznaczonym czasie będzie mógł oddać swój głos na kogoś kto potencjalnie mógłby awansować - dzięki temu moderatorzy, którzy bardziej zbliżają się do ludzi i faktycznie są pomocni, będą mogli zająć nowe stanowisko i przejąć nowe uprawnienia. Demokracja :D

Osoby/organizacje które może wezmą udział (linki)

Tak jak wspomniałem wyżej. Oprócz tego gracze sami mogą sobie aplikować na stanowisko youtubera.

Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp)

Myślę, że VPS KVM 4GB na spokojnie wystarczy, abym mógł pracować sobie nad serwerem i w póżniejszym czasie wypuścić go na forum publiczne. Dzięki temu będę mógł postawić serwer głosowy, zahostować stronę internetową, połączyć pluginy, które wymagają bądź opcjonalnie proszą o dostęp do bazy danych.

Co mogę zaoferować w zamian

Jeśli pomysł z Questami się zrealizuje, zapewniam, że pojawi się taki, który w szczególności będzie sie odnosił do LVLUP'a. Do tego na spawnie znajdują się różni NPC. Jedni są bliżej miejsca respawnu, drudzy są bardziej rozsiani po mapie. Od nich będzie można uzyskać set LVLUP, każda część będzie nawiązywała nazwą i lore'm do hostingu. Wiadomo, jakieś reklamy na stronach prowadzonych przeze mnie (możliwe, że na sygnaturze też). Wiadomości na czacie (klasyk)

Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz

Na polskiej scenie serwerów minecraft istnieje parę dobrych serwerów, ale brakuje im autorskich rozwiązań - takich które faktycznie mogą zaimponować. Obecnie schemat wygląda tak: -> bierzesz kita i idziesz się bić; -> "depozyty" są przydzielane za pomocą plotme; -> żeby zabić kogokolwiek musisz spoooro przesiedzieć U mnie, a przynajmniej tak jak ja planuję to wszystko będzie w nieco ładniejszej oprawie. Wchodzi tutaj element ekonomii gdzie należy się zastanowić jakie są potrzeby i co bardziej się przyda - monety czy $$$? W międzyczasie oczywiście będą wychodzić kosmetyczne zmiany, eventy związane z prawdziwym światem (tzn. święta) chciałbym ten serwer w dalszym ciągu pielęgnować. Myślę, że większość rozpisałem powyżej i to wystarczy, żeby przekonać do siebie resztę forum.

Wszelkie pytania i propozycje zostawiajcie pod tematem, lubię konstruktywną opinię, więc na pewno się odezwę! Screenshoty

iAnty
iAnty

Tak. Dużo zrobione jak na początek, ciekawie opisane, małe wymagania, projekt jest wystarczająco "unikalny", Z chęcią zagram na serwerze, gdy go ukończysz i jeśli będzie dwucyfrowa liczba graczy.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Grałem, fajny serwer. Listę TODO zapoczątkowałem ja, bo kolega jeszcze jej nie miał :kappa:

Z tego co wiem, serwer jest dostępny dla wersji 1.12.1 do 1.9 (?) 😛

Budowle są fajne, lecz coś w oczy wali. Połowa tych fajnych efektów itp. jest zrobione w Skriptcie :kappa:

Życzę powodzenia, jestem na tak 😛

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Co prawda do prawda TODO to Twoja sprawka, przynajmniej mogę sobie teraz wszystko uporządkować :kappa: Tak jak powiedziałeś, serwer dostępny od 1.9.x do 1.12.x I owszem masz rację, Skript :kappa: jednak jeśli nauka dokumenacji i składni będzie szła mi tak dobrze jak teraz to co raz więcej rzeczy dam radę przenieść do LeviCore :D aktualnie RainBot został przepisany :D i tam gdzie w tekście powiedziałem, że jestem w trakcie pisania tego, jest to pisane już jako Plugin.

Pantoflarz
Pantoflarz

Bardzo ładnie opisane, jestem na tak.

W razie co, zapraszam na priv, mam ciekawą propozycję która może spowodować że będziesz mógł jeszcze bardziej dopieścić projekt :slight_smile:

Pozdrawiam

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

LeviPlayGames:

Zaimplementowanie systemu rozwoju postaci poprzez zdobywanie poziomów (dzięki zabójstwom)

To brzmi przerażająco, ten system został zaimplementowany dzięki zabójstwom?! To chyba nielegalne. :thinking:

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Zdobywanie poziomów dzięki zabójstwom :kappa:

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Zdemaskowany :/ Dziękuję za taki odzew 😊
Jeszcze w tym tygodniu zaprezentuje jak wstępnie będą wyglądały sygnatury (ofc na chwile obecna bez bazy, jedynie podgląd)

Merin
Merin

Wszystko ładnie opisane, projekt ciekawy, jestem na TAK!

MichQ
MichQ

Bardzo ciekawy projekt, Jestem na TAK!

Marcoral
Marcoral Pionier

Pomysł ciekawy, ale ogólnie nie polecam robić czegokolwiek na Skripcie. Zaczynałem podobnie, dziś pluję sobie w brodę, że straciłem tyle czasu, na skryptowe cudawianki. Poważnie, MaRPG bez MaCoreCommodore to jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Również MaxiCraft bez LeviCore, to ponury dowcip - wyciągnij wnioski z błędu starego studenta i od początku idź "tą właściwą drogą". Masz jakieś 200% więcej możliwości i 2000% lepszą optymalizację (wartości mierzone w dosyć niekonwencjonalny i podatny na nieznaczne odchylenia, sposób. Rzeczywiste wartości mogą różnić się od przeze mnie podanych) Powodzonka, wydaje się być OK.

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Tak jak powiedziałem - część funkcjonalności przenoszę do LC, zamierzam tez robić to dalej, chwilami pisanie pluginów nadal wydaje mi się dziwne, choć robię to od jakiegoś czasu, ale jakoś leci! Dzięki za miłe słowa.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

LeviPlayGames:

pisanie pluginów nadal wydaje mi się dziwne

mi pisanie skryptów wydaje się dziwne, zero klamerek wymuszone sekcje, normalnie python. I jeszcze nie ma w warunkach nawiasów :thinking:

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

LeviPlayGames:

mapy pod PVP No to średnio.

LeviPlayGames:

systemu rozwoju postaci poprzez zdobywanie poziomów Fajnie się zapowiada, ale to nie nowość.

LeviPlayGames:

wojownik, oraz łucznik Znam nawet plugin na te klasy od pvp :O

LeviPlayGames:

pajęczy kokon przy strzale Animacja wybuchu TNT pod teksturą pajęczyny ? 😂

LeviPlayGames:

utworzenie szklanej klatki z której nie można uciec Zaawansowany world edit XD

Ogólnie to pomysł nie jest oryginalny, ale wydaje się grywalny. Fajnie opisane, estetyki nie oceniamy. Może przejdzie.

stefanik11
stefanik11

Po przeczytaniu twego wątku i dłuższych przemyśleniach myślę, że można dać szansę, jestem na tak. :) Życzę powodzenia. :P

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Timo:

Zaawansowany world edit XD Zapewniam, że nikt z graczy nie dostanie permisji do tworzenia kulki xD

Timo:

Animacja wybuchu TNT pod teksturą pajęczyny ? 😂 Nie, bez animacji :v

Timo:

Znam nawet plugin na te klasy od pvp 😮 Ja nie 😛

Timo:

Fajnie się zapowiada, ale to nie nowość. No nie, ale rozwój postaci poprzez ciągłe klikanie SHIFT raczej by nie przeszedł? 😃

Dziękuję za opnie, tak jak mówiłem, konstruktywną krytykę lubię najbardziej!

LeviPlayGames
LeviPlayGames

502x181 sygnatura wygenerowana przy użyciu sztywnych zmiennych, bo jak wspomniałem na chwilę obecną nie potrafię zrzucać statystyk do bazy danych (ale za to z odczytaniem i wrzuceniem do obrazka nie byłoby problemu 😦) 504x184 tutaj przy użyciu innego nicku (zmiany jedynie w zmiennych nicku i statystyk)

mrmaxim3
mrmaxim3

Wygląda ciekawie i prezentuje się grywalnie, ile już pracujesz nad tym projektem jeśli można się zapytać?

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, bo prace były czasem przerywane ze względu na to, że intensywnie, codziennie chodziłem na jazdy - ale sam pomysł zrodził się około połowy lipca (bliżej pierwszej połowy 12 - 15 mniej więcej). Nie śpieszyłem się z tym, bo wiedziałem, że nie goni mnie czas, jestem sam, nikt ode mnie nic nie wymaga i pracowałem ze swoim tempem. Dodatkowo w międzyczasie studiowałem bukkit api. Dziękuję za opinię, jest mi szczególnie miło słysząc to od osoby, która także prowadzi swój projekt i to taki zaawansowany 💖

koweq
koweq

Ciekawe, ładnie opisane, życzę powodzenia :)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Epicko by było jakbyś do tej sygnatury dodał opcję że ten Steve zmienia skina, jak mój skin z premium np. by wstawiło :D

DoreK
DoreK α-tester v3

Jestem na tak. Dobra prezentacja i ciekawy projekt ;)

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Luźno myśląc - jest to możliwe, ale nie w takiej formie. Dlaczego? Na sygnaturze jest model 3D, który został wrzucony jako już gotowy render do PhotoShop'a. Chcąc robić to tak, aby Steve "zmieniał skina" trzeba by było na model wrzucić skina i następnie gotowy Timo trafiałby na obrazek wraz ze statystykami. Nie jestem aż tak daleko ani w grafice - żeby tworzyć modele 3D (co innego z teksturowaniem), ani w PHP żeby w ogóle takiego modelu użyć. Mogę zamiast tego zaproponować inny design i w inny sposób wykorzystać tego skina (na przykład w takiej formie): 186x300 @DoreK dziękuję za ciepłe słówka! 😊

edit: ale nie przekreślam tego pomysłu 😃

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Wstawienie skina w takiej formie również byłoby ciekawe, ale niemniej jednak tamten skin w 3D wygląda super :D

DoreK
DoreK α-tester v3

Albo zamiast skina po prostu samą głowę. Pewnie lepiej by to wyglądało.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Jest tyle api do generowania skinów, modeli 3D i innych. Czemu by ich nie użyć ;P

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Właśnie :D 510x199 509x191 512x188 Nie zwracajcie uwagi na czarne obramowanie, to przez to, że to screeny xD

@Nieznajomy11 muszę się w to zagłębić, popatrzyć, może uda mi się coś właśnie z API użyć, na ten moment napisałem coś własnego ;p

kubus
kubus

tak, btw. jaka czcionka tych liczb?

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Minecrafter xD

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Niestety, te banery są ohydne :\

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Kwestia "ohydności" to po prostu kwestia czasu, aktualnie głównym celem jest praca nad pluginami, a tym zająłem się "w przerwach", żeby zaprezentować jak mogłoby to wyglądać - w końcu obiecałem te sygnatury ;) IMO pierwsza była w porządku.

kubus
kubus

A ten banner to w photoshopie czy w czymś innym? :D

LeviPlayGames
LeviPlayGames

LeviPlayGames:

Na sygnaturze jest model 3D, który został wrzucony jako już gotowy render do PhotoShop'a ^^^

kubus
kubus

dziękówa.

happi
happi

Bannery są przeokropniaste. Wrzuć po prostu małą głowę skina i zwykłe, MAŁE napisy na zablurowane tło (nie w takim stopniu jak teraz).

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Pisałem co do tego

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Od założenia tematu minęły dwa dni - do tego czasu zdążyłem rozpocząć pisać skrypty dla sygnaturek oraz systematyzować bazy danych (pewnie w pewnym momencie nauczę sie dodawać te statystki do bazy :-P), przepisałem część mniejszych duperelek ze Skripta do LeviCore'a i zdałem teoretyczny na prawko :D w międzyczasie wypad na jeziorko, bo 30° here także cieple pozdrowienia

xSeKaBo
xSeKaBo

LeviPlayGames:

Na sygnaturze jest model 3D, który został wrzucony jako już gotowy render do PhotoShop'a. Chcąc robić to tak, aby Steve "zmieniał skina" trzeba by było na model wrzucić skina i następnie gotowy Timo trafiałby na obrazek wraz ze statystykami. Nie jestem aż tak daleko ani w grafice - żeby tworzyć modele 3D (co innego z teksturowaniem), ani w PHP żeby w ogóle takiego modelu użyć. Hm... Z tego co wiem oraz mi się wydaje. Wystarczy pobrać pierwszy lepszy model stev'a do Blendera, a potem "oteksturować" (Mapowanie UV) tak aby wszystko pasowało do pobieranego skina. Cały model (Bez tekstury, ale z "zaimplementowanym" mapowanie UV) wyeksportować do pliku .obj. Następnie zaimportować model do opengl/webgl. Jeszcze tylko pobawić się z php, opengl/webgl itp. Aby tekstura gracza została pobierana i wszystko pięknie renderowało (Z kanałem Alpha oczywiście), np. poprzez link "skinrender.pl/%nazwa-gracza%". I gotowe model 3D renderuje się jako obraz bez tła wraz z danym skinem i można go umieścić na dynamicznym banerze wraz z zmiennymi gracza .

Jest to tylko moja sugestia, której nie sprawdzałem i mogę się także mylić w pewnych kwestiach.


Co do samego projektu itp. jest dosyć ciekawy. Więc że tak powiem... Jestem na tak!

tirex
tirex

Tutaj znalazłem bibliotekę do PHP do renderu skinów w 3D. Najlepiej nie pobierać skinów z serwerów mojangu, podczas wyświetlania sygnatury. Najlepiej raz dziennie odświeżać parę zapisanych skinów (lub robić to systematycznie, np. odświeżać co 10 minut jednego najstarszego skina).

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Też ją znalazłem, problem jest tutaj taki, że fakt jest to 3D, ale to nie jest efekt, który dałem radę uzyskać poprzez PhotoShopa, tutaj horyzontalne obracanie elementów nie jest możliwe (nie mówiąc o zginaniu rąk). Tutaj muszę pokminić w sposób, który przedstawił @xSeKaBo, brzmi to dosyć sensownie i w przyszłości pewnie na takiej zasadzie musiałbym to wykonać. Niemniej, dzięki za Twój wkład i chęć pomocy 😊

xSeKaBo
xSeKaBo

Nie ma za co :D Zawsze służę pomocą 😊

LeviPlayGames
LeviPlayGames

A więc po wymianie zdań z Banankiem udało mi się osiągnąć coś czego wcześniej nie mogłem 😃 Baza danych z graczami czeka na wypełnienie! :D
690x124 Umożliwia to nie tylko tworzenie dynamicznych sygnaturek, ale zrobienie rankingu na stronie lub/i serwerze!

tirex
tirex

Preferuję zrobić uuid jako primary key i usunięcie kolumny id. Chyba, że już musisz mieć tą kolumnę id to zrób uuid chociaż jako unique.

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Jest to pierwsza "inwalidzka" próba ruszenia w ogóle z miejsca. Tak, kwestie bezpieczeństwa stoją bardzo wysoko, ale pamiętajmy, że w ogóle dodawanie tego wszystkiego to już spory sukces 😃 ID zostanie, bo będzie to kolejność wejścia graczy po raz pierwszy na serwer, wiesz to nic takiego naprawdę, ale po prostu może się przydać. Pytanie czy zanim kod się wykona przydałoby się sprawdzić czy gracz wszedł na serwer już wcześniej if(!(p.hasPlayedBefore())) Bo obecnie działa to na zasadzie "stworzenia profilu" tzn po wejściu wykonuje się insert, z odpowiednimi wartościami, a z pomocą IF NOT EXISTS kod sprawdza czy ktoś taki już w bazie istnieje. Później przejdę do aktualizowania odpowiednich rekordów przy odpowiednich eventach. Podrajcowany 😌

luxDev
luxDev Pionier

Marcoral:

puszczanie oka do dziewczyny po ciemku.

I ty wiesz o tym najwięcej 😄

PaulekOfficial
PaulekOfficial

Fajny projekt

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Dzięki! 😃

LeviPlayGames
LeviPlayGames

https://www.youtube.com/watch?v=8n_T3xgygHg Więc tak :D dziś połączyłem sobie auth'a z bazą danych Banan w tle gada i gada jak zawsze iii.. napisałem sobie stronkę gdzie użytkownicy będą mogli się logować danymi z serwera i brać dzienne bonusy takie jak na Gamdom'ie (wybaczcie, że zebrałem go na filmie, ale by mi przepadł :P) wszystko na filmie, który w przerwach nagrałem podczas próby generalnej. Enjoy :)

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Po zalogowaniu się na stronę każdy gracz może uzyskać dzienny bonus 235x97 Po odebraniu go, przycisk staje się nie aktywny na 24 godziny 230x90 A na serwerze otrzymuje skrzyneczkę, którą może sobie otworzyć i dropnąć ciekawy itemek 😊 520x102 Wszystko jest testowane pod względem bezpieczności i stabilności, ale całkiem dobrze mi idzie, uzyskałem sojusznika @DBanaszewski :kappa: z którym nawzajem sobie pomagamy i testujemy nowości. Polecam śledzić wątek dla nowości 😊

Edit: Tak na chwilę obecną jest to BROADCAST :kappa:, ale już aktualizuję LeviCore, żeby wysyłać customowe wiadomości <3 690x66 LeviCore zaktualizowany do obsługi poleceń z WWW! 😊

anon82750602
anon82750602

W polskim community MC brakuje właśnie dobrego serwera PvP, lecz te elementy RPG wyglądają trochę na inspirację z MaRPG...

Ekipa widzę ciężko pracuje, życzę sukcesu ;)

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Dziękuję za miły komentarz! Elementy RPG (zależy które), były w założeniu od samego początku. Dlaczego? Żeby serwer był jednym z tych, które wyróżniają się wśród innych. Widziałem temat MaRPG, jednak pamiętaj że przed tym jak dołączyłem do forum miałem już przygotowaną część serwera i pewne elementy były już w planach, więc zapewniam, że czytając temat nic nie "odgapiłem", a jedynie przygotowywałem się do napisania swojego wątku, patrzyłem jakie prośby zostały odrzucone, a jakie przyjęte, chciałem wpaść jak najlepiej, dlatego prezentacja wygląda tak, a nie inaczej. Niemniej, nadal jestem wdzięczny za miłe słowa 😊

LeviPlayGames
LeviPlayGames

510x500 Do logowania dodany został widget captcha, żeby troszkę zabezpieczyć serwer przed atakami słownikowymi 🔤

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Captcha za każdym razem jest denerwująca, powinna pojawiać się dopiero przy drugiej próbie.

LeviPlayGames
LeviPlayGames

W ten sposób ktoś kto napisałby sobie skrypt na zbieranie bonusów czy coś musiałby i tak wypełniać captche, ale zrobię tak jak mówisz, nikt przecież nie będzie cierpiał z powodu kogoś innego. Pomyślę nad innym rozwiązaniem :slight_smile:

Edit: Według propozycji pole capcha pojawia się dopiero po nieudanej próbie logowania! 579x500

LeviPlayGames
LeviPlayGames

A więc, na chwilkę obecną po pewnych problemach z trzymaniem sesji (XAMPP, zabije Cię 😦) udało mi się utrzymać stronę w takiej formie technicznej jakiej bym chciał - używanie jej będzie wygodne, nie będzie wymagało od użytkownika nic więcej prócz zalogowania i będzie mógł on tak wygodnie zarządzać swoim kontem z poziomu strony jak i z MC 😊

LeviPlayGames
LeviPlayGames

3 klasa postaci to Mag, będzie on walczył przy pomocy miecza, ale jego drzewko rozwoju zawierać będzie więcej umiejętności, a szansa procentowa na to, że dana umiejętność się uda będzie większa niż w przypadku pozostałych dwóch. Możliwe, że do części umiejętności (tzn zaklęć) będzie używał jakiejś różdżki, albo specjalnego przedmiotu, który też będzie mógł być ulepszony. Dziś przedstawię Wam GUI z możliwością rozwoju swojej postaci. LeviCore został uzupełniony o funkcję, która nagradza graczy, którzy postanowili użyć skrzyneczki z dziennego bonusu ((dzięki Banan :kappa:) bonusy jeszcze sobie ustalę, na razie jest wiadomość). Wczoraj odkryłem poważny błąd na stronie, który umożliwił korzystanie z dziennego bonusu bez przerwy, dlatego na chwilę obecną bonus działa, ale ten dzienny interwał jest wyłączony, muszę pomyśleć jak to ugryźć, żeby działało dobrze i sprawnie.

LeviPlayGames
LeviPlayGames

354x372

albo bardziej przejrzyście, mam obie wersje:

352x372

KamiiQ
KamiiQ

zrób, żeby nadany item był zaenchantowany, ale bez efektów - wtedy łatwo zobaczyć co mamy a co nie ;P (jeżeli w drzewku można zrobić tak jak w lolu - 1 wybór na 3 z całego drzewka)

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Dobry pomysł na te enchanty! A o co Ci chodzi z tym 1 wyborem na 3? Że na 6 możliwych umiejętności możemy wybrać tylko 2?

KamiiQ
KamiiQ

undefined

chyba na screenie masz dosc dobrze widoczne o co chodzi.

(pare mozliwosci, jeden wybor)

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Nad tym muszę się zastanowić, ale pomysł jest dobry, enchanty na pewno się przyjmą. Aktualnie dodałem nowość do strony: 596x184 od teraz widać na niej ostatnie śmierci 😊 Oczywiście wymagało to wzbogacenia LeviCore'a o nową funkcję.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Obecnie te śmierci piękne nie są, lepsze byłyby głowy, albo chociaż jakaś tabela 😛

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Haha, wiadomo 😛 Wszystko co tu prezentuję jeśli chodzi o stronę zmieni się więcej lub mniej pod względem designu - na chwile obecna strona główna wyglada obrzydliwie.. Ale działa :D musze przyznac, ze jest to ciekawy dodatek do serwera jest oczywiście plusem w całym temacie. Mam znajomego webdesignera, który ostyluje mi te stronę i prawdopodobnie pomoże w dalszym rozwoju strony, ale na chwilę obecna nadal wszystkim zajmuje się sam (buduje, pisze plugin, konfiguruje inne, pisze stronke) także może wydawać się, że praca idzie powoli, ale tak naprawdę wrze! :)

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Dziś dotarła do mnie propozycja @xSeKaBo, który wykonał dla mnie projekt sygnatury 501x184 Dziękuję za wkład 😊 Pomyślę nad takim stylem, tymczasem dziś pewnie dokończę budowanie depozytów.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Fajnie wygląda, poprawił bym tylko czcionkę i wielkość liczb, ale ogólnie to ładnie

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Musiałem trochę zmniejszyć wielkość ikon, bo okazało się, że przy dłuższych nickach tekst nachodzi na ni, tak lepiej? (nie patrz na czarne tło, to nadal screenshot ;p)

536x214

happi
happi

Za duże ikonki i teksty obok, jakiekolwiek tło by się przydało no i zmienić czcionkę.

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Design sygnatur przysporzył mi pewnych problemów, otóż jedni mówią, że jest w porządku, inni chcieliby zmieniać - wiadomo każdemu coś nie pasuje, dlatego postanowiłem, że powstanie po prostu kilka wyborów i każdy znajdzie coś dla siebie. Tymczasem inaczej ostylowałem logowanie i stronę główną. Kolejną zmianą jest to, że osoba, która się nie zaloguje nie ma dostępu do strony głównej (automatycznie przenosi ją na stronę logowania), zrobiłem to w taki sposób z uwagi na to, że jeśli to ma być panel gracza to raczej nie ma sensu, żeby ktoś po prostu przeglądał pustą stronę. Tak wygląda panel teraz: 479x443 A tak strona główna: 516x500 Oczywiście strona główna nie zawiera wszystkiego co końcowa wersja, bo będą na niej statystyki gracza i zarządzanie profilem.

Arimer
Arimer

czekam az tylko wystartuje ten serwer

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Mini updacik 379x317 Na +?

Arimer
Arimer

jest juz lepiej

stefanik11
stefanik11

Co do tego wyświetlenia zabójstw mógłbyś zrobić coś takiego, że jest głowa zabójcy i trupa, a🚺między nimi jest jakiś miecz skierowany w stronę trupa, po najechaniu na głowy wyświetlały by się Nicki.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Moim zdaniem jeszcze gorzej 😃 Wpakuj to w jakąś tabelę

LeviPlayGames
LeviPlayGames

214x500 321x381 313x329 😃

//Dzięki połączeniu JS i PHP za pomocą AJAX'a śmierci pobierają się teraz dynamicznie i odświeżają co 3 sekundy bez potrzeby manualnego odświeżenia 😊

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Dostaje mnóstwo wiadomości nt serwera, dużo ludzi pyta czy nadal prowadzę pracę, no niczym nowym się nie chwalę. Minęły 3 dni od momentu ostatniej publikacji nowości, musiałem teraz dużo się uczyć na jazdy, jeżdżę z tatą, który mi pomaga ogarnąć wszystko. Ale od czasu do czasu poprawiam jakieś błędy, także rozwiewiajac wszystkie pytania - tak, nadal się nim zajmuje i nie porzucilem projektu i nikomu nie zamierzam odsprzedawać plików ani od serwera ani strony

Peace

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Dziś dołączył do mnie mój stary znajomy, który świetnie buduje! Wcześniej spawn wybudował dla mnie Veneris team, któremu zapłaciłem połowę kwoty.. bo stwierdziłem, że dalsza współpraca nie ma sensu, bo nie przynosiła efektów. Dzięki temu, że dołączył on do mnie, praca na pewno ruszy do przodu (od Veneris za 30zł miałem dostać kwadratowy kloc (chodzi o ściany zamku), które z zewnątrz były nieskończone "bo i tak nie będzie tego widać", a sam spawn miał 30x30..) Teraz naprawiamy "szkody" i budujemy coś poza.. klockiem 30x30, bo to było klaustrofobiczne ;-; (za 1 razem było jeszcze mniejsze, ale kazałem zrobić większe) Ale teraz zaczyna wyglądać w porządku, co pozwala mi na udostępnienie screenów nie tylko od strony technicznej, ale i też samego świata :3690x388690x388690x388690x388690x388690x388690x388 ps screeny bez shaderów, żeby sztucznie nie "upiększać", nikt na pvp nie będzie grał na shaderach :v

iAnty
iAnty

Można wiedzieć, kiedy planujecie wystartować mniej więcej?

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Na chwilę obecną nie potrafię się określić - serwer działa "odchudzony" tzn, nie wszystkie pluginy na serwerze są włączone, ze względu na to, że nie byłbym w stanie wszystkiego na raz włączyć na komputerze 😛 Robię na nim po kolei, krok po kroku. Dlatego nie chcę Wam mówić, że wystartuje powiedzmy do końca sierpnia czy września, a później się tłumaczyć, że nie dałem rady, bo coś tam.

iAnty
iAnty

A do końca roku dasz radę, czy tez nie wiesz?

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Nie przesadzajmy, do końca roku serwer już na pewno będzie stał na nogach :slight_smile:

MichQ
MichQ

LeviPlayGames:

Dziś dołączył do mnie mój stary znajomy, który świetnie buduje!

No racja po tych screenach widać Dobrą robotę jak na początek :D

anon82750602
anon82750602

W takim razie bot nie zachowuje cookies, zmienia IP i łamie dalej :P

LeviPlayGames
LeviPlayGames

@anon82750602 wtedy czas łamania jest o wieeeele dłuższy i zwykle mija się z celem :D

Przesyłam wam screeny z początków budowy mapy, mamy pewien dylemat, dlatego postaram się go rozwinąć pod zdjęciami. 690x385 690x388 689x387

i teraz tak: na punty respanu (bo gracze tu będą tepani) wymyśliłem coś takiego: 459x500wiadomo, to będzie się zmnieniać na każdym biomie, ale zamysł jest taki. Rzecz w tym, że znając ludzi będą kampić pod tym, dlatego innym pomysłem jest zrobienie takiego czegoś, że punkty spawnu byłby niewidoczne, gdzieś tam na drodze (około 5 na biom, bo jak widzicie mapa jest podzielona na biomy), a po teleportacji gracz byłby nietykalny przez 10 sekund lub do momentu aż kogoś uderzy (eliminując tych co po zrespieniu kampiliby w miejscu swojego respa). Co myślicie o obydwóch pomysłach? Jakie macie za i przeciw? Może macie jakiś swój pomysł?

Marcoral
Marcoral Pionier

"Problem" jest trochę mało czytelny szczerze mówiąc.

LeviPlayGames:

dlatego innym pomysłem innym od którego? Żadnego nie podałeś.

LeviPlayGames:

po teleportacji gracz byłby nietykalny przez 10 sekund lub do momentu aż kogoś uderzy

Osobiście nie lubię tego typu rozwiązań. Wydają mi się bardzo prymitywne i właściwe dla wielu EasyHC. Dlaczego?

1. Ta "nietykalność" denerwuje. Nie wiem, kogo mogę atakować, a kogo nie. 2. Ta "nietykalność" nie rozwiązuje moich problemów - co z tego, że ktoś nie może atakować mnie teraz, skoro zauważył mnie i będzie mógł zrobić to za 10 sekund. W czasie tych 10 sekund będzie zaś gonił mnie jak napalony orangutan w okresie godowym. 3. Wokół tych miejsc spawnu dzieje się ogromny, sztuczny i niepotrzebny harmider.

Wszystkie powyższe trzy problemy można rozwiązać w bardzo prosty sposób - zamiast dawać tą "nietykalność", spraw, aby gracz był przez tych 10 sekund niewidoczny dla reszty. Szlus.

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Pierwszym pomysłem były miejsca spawnu takie jak na ostatnim screenie, a drugim ten z spawnami nieoznaczonymi, znajdującymi się gdzieś na drodze, bez żadnej budowli, która sugerowałaby, że to spawn.

LeviPlayGames:

Rzecz w tym, że znając ludzi będą kampić pod tym,

Problem z niewidzialnością zaś jest taki, że nie chciałbym, aby ktoś kto gra dostawał w plecy przez kogoś kto zrespił się obok niego, wykorzystał sytuację i zaszedł go od tyłu, to sprawia, że gracz czuje się niepewnie. Ale..

Marcoral:

  1. Ta "nietykalność" denerwuje. Nie wiem, kogo mogę atakować, a kogo nie Można by zrobić tak, że osoby nietykalne mają kropkę nad sobą, po prostu jakiś particles, wtedy takie osoby byłyby oznaczone i doskonale byłoby wiadomo kogo można zaatakować, a od kogo trzeba się odsunąć na chwilę 😃
Marcoral
Marcoral Pionier

Jak uważasz. Ja tam wychodzę z założenia, że spawn to... spawn. I tyle.

LeviPlayGames:

Problem z niewidzialnością zaś jest taki, że nie chciałbym, aby ktoś kto gra dostawał w plecy przez kogoś kto zrespił się obok niego, wykorzystał sytuację i zaszedł go od tyłu, to sprawia, że gracz czuje się niepewnie. Ale..

Moim zdaniem jest to wręcz efekt pozytywny - tak jak zauważyłeś, zwyczajnie nie opłacałoby się oblegać spawnu. Mniejszy tłok i ilość bezsensownych "klep". Ale to tylko moje zdanie.

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Jasne! Mam zdanie każdego na uwadze, dzięki temu mogę pomyśleć nad kolejnym rozwiązaniem :)

LeviPlayGames
LeviPlayGames

@Marcoral dochodzę do wniosku takiego: zostawimy te małe spawniki i użyjemy Twojej techniki chwilowej niewidzialności - tak, żeby osoba, która wychodzi poza spawn mogła się oddalić na bezpieczną odległość - a w raz z levelem i zdobywanymi umiejętnościami czas błogości będzie się zmniejszał, myślę, że od 8 sekund w dół byłoby dobrze =]

Marcoral
Marcoral Pionier

Cieszę się, że mogłem pomóc. Ale teraz jak coś pójdzie nie tak, to ja będę ten niedobry... 😪

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Jakiś czas temu mój znajomy zwrócił się z prośbą do mnie, czy umiem, lub znam kogoś kto ogarnia robienie animacji "przerw" na live, bo planuje zorganizować LAN'a, będzie mieć rozmowę z wójtem i prawdopodobnie otrzyma wsparcie pieniężne. Od tamtego czasu minęło trochę, ja animacje już dawno temu zrobiłem, wykonałem także banner dla funpage'a na FB, do wykonania w wolnych chwilach będzie też strona internetowa, a on po rozmowie z wójtem zyskał pozytywne poparcie mimo tego, że będzie to pierwsza tego typu impreza, teraz szuka też sponsorów. Jego projekt ma pokazać, że młodzi ludzie też potrafią okazać zaangażowanie w swoje zainteresowanie i zorganizować coś dużego! Dzięki temu (oprócz oczywiście profitów w postaci darmowego hotelu, atrakcji (także poza lanem), wejściówek vip) pojawię się tam jako support i na spokojnie mój szyld może zostać zamieszczony jako jeden z kilku(nastu) oficjalnych partnerów wydarzenia. Piszę o tym, bo można to podpiąć pod zakładkę "Kto jeszcze weźmie udział". Jakby było potrzebne potwierdzenie autentyczności mogę dać kontakt do organizatora.

TL;DR

będę partnerem na lanie i moje logo może zostać umieszczone w jakimś widocznym miejscu.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Podeślesz linka do eventu?

LeviPlayGames
LeviPlayGames
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Widzę potencjał, PM już poszedł do @LeviPlayGames ;)

endrjoo96
endrjoo96

niewidzialnosc po zrespieniu jest ok. Wystarczy zrobic tak, ze zrespiony nie widzi reszty graczy :v

LeviPlayGames
LeviPlayGames

W czasie gdy ja przenoszę (próbuję) serwer na VPS'a mój znajomy projektuje panel 😃 690x385

MichQ
MichQ

Mi tam się podoba jak na początek :D

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Panel w .png? Cóż za innowacyjność :kappa:

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Nie wiem czy to po prostu ironia czy co, dlatego wolę zaznaczyć 😛

>LeviPlayGames:

projektuje

happi
happi

Niech się twój kolega dowie czym jest grid i do czego się go używa. :thinking:

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Przecież siateczka została wyłączona, żebym mógł zrobić ładnego ss'ka 😃

happi
happi

Z gridem wygląda profesjonalniej. :kappa:

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Co to za trolle się tu zebrały? Nieładnie się tak śmiać z kolegi.

Ale warstwy to się nazywa, bo potem giniesz przygnieciony kilkunastoma(-dziesięcioma) warstwami o nazwie Layer X :kappa:

LeviPlayGames
LeviPlayGames

O to się nie martw ;p 285x253

koweq
koweq

Wygląda ciekawie, fajna by była możliwość z czarno-szarego na biały.

PS. WTF. Status to "niezbanowany". Myślałem że status to albo online albo offline xd

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Tam po najechaniu myszką wyświetli się informacja (jeśli ktoś jest zbanowany) za co od kogo i kiedy został zbanowany, a offline/online będzie symbolizowała zielona kuleczka przy nicku, której nie ma na screenie. Pomyślimy nad możliwością zmiany designu (jakiś przycisk czy coś). Dzięki za komentarz 😃

Jak już wracamy do tematu strony to za jakiś czas oddamy w Wasze ręce funkcjonalną stronę do testowania wraz z zautomatyzowanym serwerem teamspeak staaaay tuned :)

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Staramy się iść do przodu i gryźć serwer z różnej strony, mapa jest wybudowana w 50% (chociaż ze screena bym powiedział na takie 56,3%)

690x389

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

To całość mapy? :thinking:

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Wygląda jak Ziemia.

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Tak, 1 arena będzie wyglądała właśnie w ten sposób 😃 @Timo, well to kula nie jajo :v

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Brzydkie :\

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Myślę, że to już jest po prostu kwestia gustu :slight_smile: Zaczekaj aż zbuduje się resztę i wtedy może Ci się spodoba 😄

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie, po prostu nawet z takiej odległości widać, że mapa jest słabo zrobiona :thinking:

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Cóż, szanuje krytykę, aktualnie mapą zajmuje się jeden budowniczy. Być może z czasem community zechce podrzucać swoje pomysły, a na chwile obecną pozostaje tenże budowiczy 😀, może z poziomu gracza Ci się spodoba ;)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Kto wie, może się będzie fajnie grało. Na SkyBlockach się kiedyś też grało, a przecież jak to wyglądało - wszystko z cobbla i kwadratowa wyspa 4x4 z drzewkiem :roll_eyes:

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Bo liczy się klimat 😃

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ze względu na małą aktywność postanowiłem nie przedłużać ważności VPS tego projektu i oznaczam go jako zamknięty.

Jeśli @LeviPlayGames postanowi sam kontynuować projekt to zapraszam do utworzenia wątku w dziale #projekty-uzytkownikow