MC zapadam się pod ziemię, nie działa logowanie

Zombie
problem
Lempik
Lempik

Podczas gry nagle moja postać (i też innych graczy) zaczała się zapadać pod ziemie (jak w trybie gamemode 3). I potem zostało połączenie przerwane (na konsoli timed out). Jak się ponownie połączyłem, to w ogóle mi się nie pojawia komunikat od pluginu authme, że mam się zalogować. Mogę spokojnie chodzić po spawnie (co normalnie bez zalogowania nie jest możliwe), ale w pewnym momencie się kończy podłoga i jest pusta przestrzeń. Jak gdyby był wczytany tylko jeden region a chunki z innych regionów nie mogły się wczytać. Próbowałem się zalogować na serwer koleżanki (też hostmc.pl, ale inny węzeł), gdzie nie ma logowania (authme), ale jest whitelist. Znowu mogę chodzić, ale znowu natrafiam na przepaść, kolejne chunki się nie wczytują. I połączenia po chwili jest przerwane. Jak się ponownie zaloguję, to znajduje się nie tam, gdzie doszedłem, tylko w tym samym miejscu, gdzie się pojawiłem podczas pierwszej dzisiejszej wizyty. Na serwery z innych hostingów mogę się zalogować. Czy ma ktoś podobne doświadczenia?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Tak, miałem takie doświadczenie. Po prostu serwer nie wyrabia - ogromne lagi. Możliwe przyczyny: a) zlagowany host b) ogromny ping user <-> server - przyczyna timeoutu oraz nieładowania chanków, skutkującego wyrzuceniem gracza Serwer nie nadąża czytać twoich ruchów lub zbyt duży ping by je szybko przetworzyć.

Lempik
Lempik

Dzięki za odpowiedź. Serwer raz restartowałem i nic to nie dało. A inni gracze mają ten sam problem jak ja. No i też mi się przez chwilę pojawił komunikat, że konsola jest niedostępna (ten znany ekran OVH). W tej chwili panel mam, ale zamiast konsoli jest ciemno (tylko na chwilę się w oknie konsoli pojawia napis "ładowanie", który znika, a okno konsoli ciągle ciemne). Próbuję na mclista znaleźć inne serwery na hostmc.pl. Edit: Na trzecim serwerze, znowu inny węzeł, jest tak samo.

artur9010
artur9010

ovh ma lekkie problemy z siecią w rbx

https://twitter.com/olesovhcom polecam zacząć obserować (profil ceo ovh) pozostaje czekać i liczyć na jakas rekonpensate ze strony ovh (i ze strony lvlupa...)

Lempik
Lempik

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Nie wiem, co konkretnie tam OVH nie działało. W tej chwili mi serwer już działa.

Lempik
Lempik

Odświeżam wątek, bo ostatnio mi się ten problem często powtarza. Zauważyłem takie same problemy jak w pierwszym poście, ale krótkotrwałe - kilkadziesiąt sekund lub kilka minut. Mianowicie 24 grudnia popołudniem, 27 grudnia wieczorem, 28 grudnia, dziś kilka razy pomiędzy 17.00 i 22:45. Doświadczają tego różni gracze na moim serwerze. Ponieważ na serwerze nie robiłem od ok. 3 tygodni żadnych zmian, to wątpię, że problem jest po stronie mojego serwera MC. A na stronie https://status.lvlup.pro/ ani na Twitterze OVH i jego prezesa nic nie ma.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Może węzły MC są przepełnione? Jest coraz mniej klientów MC i wszystkich zepchnięto w jeden? Ale to mało prawdopodobne. Jaki masz ping do tego serwera? Pinguj go też podczas tych problemów.

Lempik
Lempik

Jak nacisnę tab, to mi się zdarza, że mam nie wszystkie kreski, choć mam stosunkowo dobre łącze - 50 mbps download i upload. Strony www mi działają bez problemów (np. Google, FB). Też mi się nie chcę pojawić konsola, tzn. jest strona konsoli (panel), ale zamiast komunikatów konsoli jest czarny ekran. Reload nie pomaga. Na stronie statystyk widzę, że RAM mam ok. 1500 z 2048 MB.

Infinity
Infinity

Zrób analizę w programie WinMTR podczas trwania tych "lagów". Wynik daj w odpowiedzi, powinno naświetlić problem jaki masz.

https://forum.lvlup.pro/t/jak-diagnozowac-problemy-z-siecia-przez-mtr/

Lempik
Lempik

Ja mam hosting MC, nie VPS.

Infinity
Infinity

Ale przecież i tak czy inaczej możesz wykonać taki test. Pobierasz winMTR na kompa do siebie, w polu hostu wpisujesz adres ip i startujesz, potem wynik dajesz nam tutaj do analizy.

Lempik
Lempik
No to uruchomiłem, ale nic nie widzę. Ostatnie dwa węzły mają jakieś 3-4 % utraconych pakietów.
WinMTR statistics
Host - %
------------------------------------------------
192.168.0.1 - 0
192.168.1.1 - 0
X.X.X.X.X.X.net.pl - 1
No response from host - 100
be100-1167.ams-1-a9.nl.eu - 1
be104.rbx-g2-nc5.fr.eu - 2
No response from host - 100
No response from host - 100
No response from host - 100
n49.lvlup.pro - 4
ip191.ip-79-137-52.eu - 3
________________________________________________

Ale zauważyłem, że dziś były problemy zawsze jakieś 10-25 minut po pełnej godzinie. W tej chwili również jest problem. Edit: problem trwał od 21:07 do 21:40. W tym momencie był serwer nawet na mclista.pl widoczny jako "offline".

Infinity
Infinity

Wygląda jakby problem był po stronie firewalla ovh lub też n49. Nie wskazuje on bezpośrednio na serwer, na ktorym jest VPS.

W hostingu MC nie masz zbytnio prawa do popisu, nie masz dostepu do podstawowych rzeczy jakie daje VPS, wiec samemu ciezko ci bedzie cos zrobic. Ticketa napisałeś do @SystemZ w panelu? WinMTR wskazuje na utrate pakietów przy n49.

Lempik
Lempik

Tak, napisałem. Przedwczoraj o 23:49, na razie nie mam odpowiedzi, ale jeszcze nie minęło 48 godzin.

Lempik
Lempik

No to teraz już mineło 60 godzin od założenia ticketu, a odpowiedzi brak :( . Wiem, że już komuś się zdarzyło, że @SystemZ nie został automatycznie o tickecie poinformowany, więc próbuję w ten sposób zwrócić uwagę na mój problem.