Microsoft Edge - Hard reset

Pytania i problemy
luxDev
luxDev Pionier

Hej w tym poradniku pokażę wam jak wykonać totalny reset przeglądarki Microsoft Edge.

Wchodzimy w %appdata%(AppData)/Local/Packages i usuwamy folder Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe

Następnie uruchamiamy Power Shell, wpisując w start Windows PowerShell i uruchamiamy go jako administrator

Skopiuj i wklej tam tą komendę:

Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml” -verbose}

Następnie powinno się wyświetlić że Operacja została ukończona pomyślnie i ostatnim krokiem będzie zrestartowanie komputera, i następnie uruchomienie "nowo zainstalowanej 😛" przeglądarki :slight_smile:

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Według mnie Edge z 10-tki to taki inny internet exploler, nie używam go XD Nie no ale na serio to fajna i w miare szybka przeglądarka, nie wiem jak z RAMem. Czy to co zaprezentowałeś da efekt taki jakby wyczyścić cookiesy i pousuwać zakładki?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie jest przypadkiem tak, że:

luxDev:

Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe u każdego będzie miał inna nazwę? :>

luxDev
luxDev Pionier

Nope, jest ta sama

luxDev
luxDev Pionier

Usuwa wszystko, tak jakbyś odinstalował i zainstalował na nowo, tylko że edge jest zaimplementowany do win10 i nie da się go odinstalować stąd ten pomysł.

anon82750602
anon82750602

Kto normalny korzysta z Internet Explorer aka Microsoft Edge? ;v

anon10657637
anon10657637

ja, ale nie wiem czy jestem normalny.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Do pobrania innej przeglądarki? 😄

LinGruby
LinGruby Pionier

Nieznajomy11:

Do pobrania innej przeglądarki? 😄

no dokładnie, choć nie mam Windowsa to zawsze ta co jest wykorzystuje do pobrania paczki jak niema w repo i idzie ona won a z reguły jest to Firefox.

A jak jeszcze korzystałem z XP i potem 8 i 8.1 to tak samo Internet Explorer został wyrywany jak chwast i o dziwo system nie krzyczał że czegoś mu brakuje, no z Win 10 to już inna bajka nawet nie próbowałem bo by chyba system na to nie pozwolił :-D :-D :-D

Dlatego nie lubię systemów które decydują co jest dla Ciebie dobre i z czego masz korzystać...

anon10657637
anon10657637

z Edge mi się fajnie korzysta, nie spotykam żadnych błędów - czego chcieć więcej?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Sądzę że sporo osób nie chce powtórki z IE6

anon10657637
anon10657637

Cóż, to na swoim przykładzie zapewniam że jej nie ma 😃

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.