MineClash - Clash of Clans w Minecraft!

Zombie
współpraca-odrzucone
MineClash
MineClash

####Nazwa projektu MineClash - Clash of Clans w Minecraft! ####Cel Stworzenie zaawansowanego serwera Minecraft na podstawie popularnej gry Clash of Clans. ####Co udało nam się zrobić Na ten moment udało nam się zrobić cały kod na ratusz. Rozpoczęliśmy pisać kod na baraki. Został też zrobiony system zadań, za które będzie się dostawało nagrody w postaci szmaragdów. Została także zrobiona plansza na której gracz będzie mógł tworzyć swoją wioskę. Na tą chwile staramy się robić coraz więcej i obrazować wszystkie budynki z Clash of Clans na Minecraft ;) Mamy również serwerowego discorda: https://discord.gg/0uKO3caEHzarR8Zg Oraz rozpoczęliśmy pisać tutorial (postaramy się, aby wyglądał podobnie jak u mineplex'a :slight_smile:) ####Plany Na pewno skończenie całej mapy, skryptów oraz pluginów. Następnie dopracowanie szczegółów i drobnostek. W przyszłości, jeśli nasz serwer się rozwinie, planujemy otworzyć całą sieć podobnych serwerów. Do tego celu potrzebujemy hostingu, który posiada mocne maszyny oraz łatwy kontakt z administracją.

####Osoby/organizacje biorące udział (linki) W projekcie tym biorą udział doświadczone osoby. Administracja stale będzie powiększana, jednak aktualnie biorą udział: Właściciel - Savorski (Umiejętności: Skrypty) Technik - Ixidi (Umiejętności: Skrypty, HTML, CSS, PHP) Projekt objęty jest patronatem forum skript.pl - http://skript.pl/. ####Osoby/organizacje które może wezmą udział (linki) Nadal szukamy członków administracji. ####Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp) Z powodu wielu dodatków i kilku urozmajceń porzebujemy stabilnego VPS, około 4 - 6GB, który na start uciągnie około 70-80 graczy oraz serwer WWW "Brąz". Jeżeli serwer się rozwinie, będziemy prosili o troszeczkę więcej, gdyż potrzebujemy zoptymalizowanego serwera, który po pomieszczeniu nawet 500 graczy (oczywiście w przyszłości) nie będzie posiadał żadnych ścięć. ####Co mogę zaoferować w zamian

  • Reklamę tekstową na chacie serwera.
  • Baner LVLUP na forum i stronie WWW.
  • Dochód 10% z ItemShopu. ####Dlaczego ten projekt jest unikalny? Wraz z administracją przeszukaliśmy słynne ,,google" w poszukiwaniu polskich serwerów i nie znaleźliśmy takiego, który by był całkowicie dopracowany. Chcemy, aby nasz był jednym z bardziej "przyszłościowych", oraz zoptymalizowanych serwerów. Nie robimy kolejnego EasyHC czy Survivala. Pomysł ten na pewno spodoba się wielu graczom, którzy lubią wyzwania, walki oraz miłą atmosferę :slight_smile:
adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Pomysł autentyczny, nie powiem. Takiego projektu jeszcze nie widziałem, ani o takim nie słyszałem.

Jestem bardziej na tak, niż neutralny. Troszeczkę śmieszne jest to "10% z itemshop'a". Jak duże zyski planujesz? :slight_smile:

krfcm
krfcm Pionier

Projekt ambitny, aczkolwiek nie bardzo widzę odwzorowanie tej gry w minecraft. Osobiście jednak spróbował bym odwzorować to w np. Garry's modzie z prostego powodu jakim jest brak możliwości stworzenia realnego modelu walki npc, czy wielu istotnych elementów Clash of Clans. Do tego samo Clash of Clans było grą pay to win przez co szybko się mi znudziła. Jak dla mnie projekt nierealny do zrealizowania.

MineClash
MineClash

@adminek153 to zależy ile osób będzie grało, oraz kupowało pakiety ze sklepu. Pewnie się ciekawisz, w jaki sposób lvlup otrzyma od nas te 10%. A więc: Słyszałem od kolegi, który tu korzystał, iż istnieje takie coś jak podpięcie swojego konta bankowego z itemshop'em. Kiedy uzyskamy pieniądze odliczymy od tego te 10% i przelejemy pieniądze na konto bankowe LvLup'u.

@krfcm Wszystko jest możliwe. Tym bardziej, że przed stworzeniem projektu zastanowiliśmy się co i jak. Dajmy na to takie niszczenie budynków podczas walki. W javie ukryjemy każde npc w każdym budynku, przez co budynek będzie widoczny, ale villager już nie. Każdy budynek będzie miał inny poziom pasku życia (nadpisanie Villagerom poziomu zdrowia większy, niż mają w normalnej rozgrywce). Jako, że w barakach da się uczyć stworki, naszymi stworkami będą moby, a nasza walka będzie polegała na np: Zombie -> Villager, czyli w naszym przykładzie Stworek -> Budynek. Jako, że Villager będzie miał większy pasek zdrowia - dłużej będzie się niszczyło dany budynek.

Wszystko jest możliwe, jeżeli w to wierzysz :slight_smile:

boleknowak
boleknowak Pionier

Jestem na tak, bardzo fajny pomysł, a gierka tymbardziej. Chciałbym zobaczyć tą gierke w minecraft.

MineClash
MineClash

Dodam, iż stworzyliśmy serwerowego discorda: https://discord.gg/0uKO3caEHzarR8Zg Wystartowaliśmy także z pisaniem tutoriala pod nasz serwer.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

MineClash:

Dodam, iż stworzyliśmy serwerowego discorda: Wybacz że podchodzę trochę mniej entuzjastycznie ale wyjaśnij mi w czym te rozwiązanie jest lepsze od TS3 i w jaki sposób jest to większe wyzwanie od postawienia własnego serwera głosowego?

MineClash
MineClash

@SystemZ Witam. Discord jest tylko chwilowy z powodu, iż aktualny TeamSpeak jest tylko dla rozmów z administracją. Nie mamy jeszcze odpowiednich kosztów na teamspeak z wystarczającą ilością slotów, dlatego dla administracji zapewniliśmy darmowy serwer z 10 slotami.

Uważam, iż Discord na chwilę obecną jest dobrym rozwiązaniem z powodu zapisywania wiadomości w tle (dobre wykorzystanie przy pokoju "powiadomienia") oraz z powodu pokoi zapewniających łatwiejszą pracę administratorom (dział sugestie, skargi itp.).

Przy dobrym sfinansowaniu poprzez itemshop bylibyśmy w stanie opłacić teamspeak'a dla graczy.

MineClash
MineClash

@SystemZ przepraszam że tak nachalnie, ale Panie Michale, jaka decyzja?

Bo już od 4 dni stresuje się pana zamierzeniem :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Niestety muszę odrzucić.

Wątku jeszcze nie zamykam, jeśli chcesz to zostaw jakiś kontakt w poście niżej do siebie, może inna osoba zapoznająca się z tym wątkiem będzie mogła Ci pomóc bo pewien potencjał w tym projekcie jest.

MineClash
MineClash

@SystemZ dziękuje za pana odpowiedź i rozpatrzenie.

Jeżeli by ktoś chciał porozmawiać, jest kilka opcji. Dodam, iż rekrutacje na budowniczego, moderatora, administratora oraz helpera mamy otwartą.

Tymczasem pozostawiam po sobie ślad w formie kontaktu.

a) Poprzez PW na forum skript.pl - https://skript.pl/profile/612-savplays/ b) discord - Savorski#3047 c) mail: SavoNero@gmail.com d) Skype - Kropo Gaming

Tymczasem @SystemZ , jeszcze raz dziękuje i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś porozmawiamy ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ok, cieszę się że są osoby z którymi można porozmawiać na poziomie mimo nieco mniej przyjemnych okoliczności.

Kontakt jest, tak więc zamykam wątek.