Minecraft drożeje

Pytania i problemy
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro
WoZZowskY
WoZZowskY

Oni nie wiedza już ile mają kasy zedrzeć z ludzi ! 80 zl tyle ja zapłaciłem za Minecraft i myślałem ze to naprawdę dużo a teraz te 100 zł to już przesada jak za taką pikselowatą grę ! OMG Minecraft RIP ! Microsoft niszczy MC !

AutomattPL
AutomattPL

Niektórzy powiedzą, że to tylko klocki i 100zł za taką grę to zdzierstwo. Inni natomiast wysuną argumentację, że przecież Minecraft jest cały czas aktualizowany i ulepszany, więc podwyżka ceny była nieunikniona.

Co ja uważam na ten temat?

Dobre pytanie :D Swojego Minecrafta już mam, więc mnie ten problem akurat nie dotyczy, lecz dla mnie to 80zł te ponad 3 lata temu to już był jednak całkiem spory wydatek.

Na miejscu ludzi, którzy mają zamiar kupić MC, kupiłbym go po prostu przed 23 maja ;)

Fallen
Fallen Pionier

Zawsze można kupić konto z drugiej ręki tak jak ja to kiedyś robiłem :) . Dużo osob teraz sprzedaje swoje konta za symboliczne 15-20 zł z pełnym dostępem.

NightmareFallen
NightmareFallen

Odkąd Microsoft wykupił Mojang przyjazna polityka firmy się skończyła. Ale zawsze można tak jak @Fallen piszę odkupić od kogoś :slight_smile:

Szymon
Szymon

Swego czasu kupiłem Minecraft'a (z oryginalnej strony) za kwotę rzędu 20zł i już wtedy myślałem, że to jest zdzieranie hajsu z ludzi. Dzieje się to dlatego, że wiele gier z nową technologią cały czas drożeje, ale dziwi mnie fakt, że minecraft także. Może chcą zrobić z Minecraft'a tak unikalną grę, że za 20 lat dzieciaki będą się zabijać o konto w niej :D

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Teraz to już nie opłaca się kupować tzw. premki. Powstaje ( i istnieje) ogromna ilość launcherow no-premium, o tych samych funkcjach. Kiedyś opłacało się dla serwerów dla osób z wersją premium, teraz nie ma już takich.

Kwota stanowczo za duża jak na grę, którą Microsoft zepsuje 😥.

Ale zawsze można kupić konto z drugiej ręki za 20-30 zł.

koweq
koweq

adminek153:

Powstaje ( i istnieje) ogromna ilość launcherow no-premium

Ale wiesz że teoretycznie to crack?

krfcm
krfcm Pionier

Praktycznie firma sama na to pozwala (np. Opcja online mode w vanili)

Szymon
Szymon

To jest taki jakby chwyt marketingowy żeby zachęcić większe grono ludzi do grania w Minecrafta. Na początku to chyba chodziło żeby klient z wersją demo mógł wchodzić na serwery :D

A teraz oni próbują to jakoś zmonetyzować, ale skoro premium drożeje to nie wiem co oni chcą osiągnąć.

Powinni zrobić publiczne serwery (darmowe w 100%), które wytrzymują sporo graczy i mają jakieś popularne tryby. Bez P2W. To by przyciągnęlo sporo graczy. Dodatkowo mogliby dawać permy na premki za cheatowanie na tych serwerach. Dzięki temu mogliby trochę zarobić na premkach, które były kupione parę lat temu :D

Krzychu102
Krzychu102

Co oni robią z tym mc

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.