Minecraft Launcher Premium | SourceCode Dla Wszystkich :)

Zombie
DarkDev
DarkDev

Witam! Z racji że jestem tu nowy na forum, to chciałbym się podzielić ze "społecznością" lvlup'a moja małą pracą. Jest to w pełni otwarty kod źródłowy launcher'a minecraft . Przepraszam za to że jest on w języku angielskim :( (Na początku miał być on opublikowany na zagranicznych forach.) Jeśli chodzi o sam wygląd to wygląda on następująco:


Tryb pełnoekranowy i w oknie


Jeżeli @SystemZ nie wyraża zgody aby umieścić strone lvlup.pro w launcherze to proszę pisać, a ja szybko zrobię updata posta, jak i plików do pobrania :slight_smile:


Pobieram Pliki Launchera Od DarkDev'a


Przygotowywanie & Kompilacja

Potrzebny będzie nam program Eclipse xxx IDE (xxx - wersja, np. w moim przypadku Eclipse Neon IDE) i pliki wraz z src (sourcecode)

1. Tworzymy nowy projekt java (Oczywiście nazywamy projekt jak i dajemy Finish)

2. "Import" naszego kodu: Prawym przyciskiem myszy klikamy na nasz projekt --> "Show In" --> "System Explorer" | po otwarciu naszego okna wchodzimy w nasz projekt następnie wklejamy cały src.

3. Import biblioteki (Plików jar które pobrałeś/aś wraz z src): Znów klikamy prawym na nasz projekt (w programie eclipsa) --> Build Path --> Add External Archives i zaznaczamy wszystkie pobrane biblioteki .jar.

4. Po wykonaniu tych kroków nasz projekt (launcher) jest gotowy do "wypalenia" Więc:

Prawym na projekt --> Export --> Wchodzimy w zakładkę java i wybieramy Runnable Java File --> Znów wybieramy, konfigurację uruchomienia (jeśli jest puste to otwórz plik Main.java ) i wybierz gdzie ma się zapisać plik .jar.

Tak oto wypalony launcher możesz już odpalić :)


Pss... Chciałbym przeprosić jeżeli poradnik jest zagmatwany 😥


Mam nadzieję że się on komuś przyda :slight_smile:

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Fajna reklama w tym launcherze, #KandydatNaOficjalnyLauncherLvlupa

DarkDev
DarkDev

Jako iż lubię hosting LvLUp.Pro i publikuję tutaj launcher to czemu by nie zrobić małej reklamy ;)

anon82750602
anon82750602

Sam pisales czy kod kopiowales? Bo to 1:1 launcher Mojangu - a jego dekompilacja / modyfikacja do końca legalną nie jest...

DarkDev
DarkDev

Tak, ja go napisałem :) Jeśli chodzi o samo to że jest "1:1" to taki miałem cel. I myślę, że raczej mój cel osiągnołem :)

To nie jest launcher Mojangu.


anon10657637
anon10657637

@DarkDev moze wstawisz source code na githuba? łatwiej mi się przegląda, zwłaszcza że nie korzystam z Eclipse

DarkDev
DarkDev

Niestety nie korzystam z "githuba". Pliki możesz pobrać i przeglądać w notepad++ czy innego notatnika.

anon10657637
anon10657637

meh, super. tylko tak się składa że nie wszyscy mają dostęp do komputera codziennie, a chcieliby przejrzeć kod, ot tak z czystej ciekawości. więc jeżeli możesz - zrób to, proszę. podobno jesteś za opensource ;)

DarkDev
DarkDev

@anon10657637 Postaram się jakoś, tylko to jest ten ból że kompletnie nie umiem importować do githuba 😦

anon10657637
anon10657637

@DarkDev https://desktop.github.com/ - polecam 😃

DarkDev
DarkDev

Już się pobiera ;)

Szymon
Szymon

Po co komu launcher, który niczym nie różni się od oryginalnego launchera poza stroną startową :D

DarkDev:

Tak, ja go napisałem :slight_smile: Jeśli chodzi o samo to że jest "1:1" to taki miałem cel. I myślę, że raczej mój cel osiągnołem :slight_smile: w src są package z launchera mojangu więc nie dopisuj sobie XD Co najwyżej jest to edytowany launcher minecrafta, ale ręki sobie nie daję uciąć

DarkDev
DarkDev

Dla ciebie to tylko jakaś aplikacja, dla kogoś to może być coś czego szukał jakiś czas ;)

Szymon
Szymon

Mógł też ściągnąć sobie zwykły launcher ze strony http://minecraft.net

DarkDev
DarkDev

Lecz tutaj bardziej chodzi o kod i możliwość jego edycji ;)