[Minecraft] Problem z serwerem

Pytania i problemy
zeetg
zeetg

Cześć. Od jakiegoś czasu pewna grupka ludzi crashuje mój serwer. Czasami wywala lobby, czasami baguje się cały Waterfal i trzeba go restartować, na trybach występuje znaczny spadek TPS i gigantyczny wzrost pingu. Zaczęli wysyłać link do jakiegoś discorda i z ciekawości tam dołączyłem. Zauważyłem tam, że używają czegoś takiego jak "Ayakashi Launcher". Wie ktoś jak się zabezpieczyć przed kolejnymi takimi atakami?

BakuQ
BakuQ

Ten Aykashi to jest gówno, spigotguarda ledwo co ruszają, kup poprostu zabezpieczenia dobre, ja mam safemc + eyfencord i jest spokój

Helios1993
Helios1993

Żadnych pseudo-zabezpieczeń nie kupuj, jeśli pada proxy, boty nie próbują wejść i nie ma skoków w użyciu łącza to zaktualizuj waterfalla, jeśli to nie pomoże to skontaktuj się z jego twórcami. Warto też przenieść się na nowszego velocity od tego samego autora, Polacy rzadko szukają w nim exploitów, ciężej je w nim znaleźć i są dużo szybciej naprawiane.

kjakkonrad
kjakkonrad

Hej, tak jak kolega wyżej plus pluginy które są za DARMO W SIECI! Nie pamietam nazwy ale jest na spigotmc polskiego autora plugin który mega blokuje syf, przy dobrym konfigu odłączy gracza który używać ceasherow i ten gamoń będzie myslal ze padł serwer. Bekowe jest to ze ludzie będą wstawiać filmiki na yt tak jak to było z moim srv 😅 To był chyba spigot guard wrzuć go na bungee i będzie śmigał daj jeszcze ip whitelist (w sensie aby dało się łączyć tylko przez domenę (czyli proxy bunge/wather or velocity). Co do ip whitelist jest owy plugin ale posiada błędy ale dużo jest podobnych.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.