MineLife - serwer RealLife

Zombie
współpraca-zamknięte
Wjiczek
Wjiczek

Nazwa projektu

MineLife - serwer RealLife

Cel

Naszym celem jest stworzenie serwera RealLife, opierającego się o nowe (przez nas dodane) mechaniki gry.

Co udało nam się zrobić

Mamy już zarys mapy (http://i.imgur.com/nj7FawS.jpg - kwestia zbudowania miast), oraz mamy już gotowy plugin na automaty i w 3/4 skończony plugin na energię/napojenie. Posiadamy także już całe zrobione forum (na silniku MyBB). Posiadamy także wybrany resourcepack, z którego będzie korzystał serwer, oraz pracujemy już nad modelami i pluginami. Niestety, ale budowanie na lanie jest strasznie trudne, więc nie mamy jeszcze zbudowanego ani jednego miasta. Posiadamy też wykupioną domenę .pl z oferty ovh.

Plany

Przede wszystkim mamy w planach wypełnienie wszystkich 5 wysp miastami i napisanie wszystkich potrzebnych nam pluginów (najważniejsze: prace, system energii, napojenia, inteligencji, siły oraz system dobra/zła, wszystkie dodatkowe mechaniki gry, takie jak rozwijanie postaci, telefony itd.). Po starcie będziemy chcieli oczywiście dalej rozwijać serwer, poprzez dodawanie nowych wysp, miast lub mechanik gry.

Osoby/organizacje biorące udział (linki)

Aktualnie nikt, na razie to skromna ekipka, składająca się z 3 osób (włącznie ze mną). Każdy z nas potrafi mniej więcej budować, ja zajmuję się pisaniem pluginów, drugi kolega robi modele w BDCraft Cubik, a trzeci zajmuje się bardziej sprawami związanymi z budowaniem.

Osoby/organizacje które może wezmą udział (linki)

Będziemy prowadzić rekrutację na naszym forum (które powstanie) na poszczególne stanowiska.

Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp)

Będzie nam potrzebny serwer minecraft, myślę że 6GB wystarczy na samo budowanie/testowanie pluginów/start serwera, oraz strona WWW z pakietu premium.

Co mogę zaoferować w zamian

Logo lvlup.pro u nas na forum, wiadomość na serwerze co jakiś czas z linkiem do lvlup.pro, logo w banerze na YouTube (jak będziemy prowadzić kanał) oraz na fanpage'u na facebooku. (Możemy także wkleić logo lvlup.pro do naszego loga i ustawić je w prawy dolny róg)

Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz

Projekt jest unikalny z wielu względów. Po pierwsze, będzie posiadał unikalny system prac wraz z awansami w pracach (każdy awans = inna nazwa pracy). Pracować będzie można tylko w wyznaczonych godzinach i w zależności ile się pracowało/wydobyło, tyle się dostanie pieniędzy. Możliwość zatrudnienia się w pracy będzie zależała od ilości punktów inteligencji, siły, dobra lub zła. Oczywiście dla graczy, którzy posiadają więcej punktów zła niż dobra, będą się pojawiać inne prace. Drugą unikalną rzeczą jest system bankomatów. Bankomaty będą praktycznie wszędzie dostępne, lecz aby z nich korzystać, najpierw będzie trzeba założyć konto w banku za skromną opłatą. Bankomaty będą pełniły w pewnym sensie też funkcję sejfu, ponieważ gracze będą mogli się okradać i w bankomacie będzie można przetrzymać swoje pieniądze. Po trzecie na serwerze będą dodane nowe napoje oraz jedzenie, używając główek graczy. Na serwerze będą także modele 3D itemków. Dzięki modelom w 3D będziemy w stanie zrobić bronie i inne różne rzeczy. Na serwerze będą także występować środki komunikacji (metro, taksówki, samoloty, oraz samochody). Kolejną innowacją u nas na serwerze będą wspomniane punkty siły, inteligencji, dobra/zła, energii i napojenia. Punkty siły będzie można zdobywać chodząc na siłownie. Punkty inteligencji będzie można zdobywać chodząc do bibliotek i czytając książki. Punkty dobra/zła będą zależeć od tego, ile zabiliśmy graczy oraz od wielu innych czynników. Energia i napojenie to chyba kluczowe statystyki w tej rozgrywce. Energia będzie się regenerowała co określony czas, oraz poprzez jedzenie. Jak gracz będzie posiadał mało energii to dostanie efekt spowolnienia. Napojenie będzie zaważało na naszym życiu w grze. Jak będziemy mocno spragnieni, to pojawią się efekty uboczne typu spowolnienie, a z czasem będziemy dostawali damage. Zamierzamy też oprócz forum zrobić na stronie takie małe wiki, które będzie pomagało nowym graczom zapoznać się bardziej z mechanikami rozgrywki. Prosiłbym też o dodanie mi możliwości edytowania tego tematu (z tego co wiem to funkcję wiki). Oczywiście jesteśmy otwarci na wasze propozycje :slight_smile:

luxDev
luxDev Pionier

Cześć, fajnie opisane, ale projekt nie jest unikalny, wszystko co przedstawiłeś było/jest na innych serwerach, powiedz mi jeszcze na jakiej wersji chcesz wystartować, ile przewidujesz graczy, co z reklamami? jak będzie wyglądać to, bo jak coś na styl otworzymy, i sami przyjdą nie przejdzie. Nie jestem zwolennikiem Reallife, powodzenia.

Mój głos jest na nie.

Wjiczek
Wjiczek

Wystartować chcę na 1.9. Przewiduje około 50-100 graczy. Reklamy powstaną wtedy, jak ten wniosek zostanie zaakceptowany, ponieważ nie wstawie prezentacji serwera na forach/yt bez serwera ;d Dzięki za odpowiedź :slight_smile:

HeV
HeV

Witam! Czytając to forum i przeglądając tematy które nie są według mnie sensowne ( z wyjątkiem indywidualnych pomysłów ) - trafiłem na ten "projekt". Od razu na starcie mogę stwierdzić, że pomysł ma potencjał tylko pozostaje kwestia zareklamowania. Według mnie jest to bardzo dobry pomysł na serwer mimo jak to wspomniano wyżej "braku oryginalności". Serwery hardcore, surwiwale, minigame'y, freebuild'y i inne? Które pojawiają się co chwilę? Ten pomysł wygrywa znacząco. Z tego co widzę jest pomysł na działanie - pluginy opisy i sensowana mapa dając zarys całości.

Podsumowując pomysł jest lepszy i pozwala na połączenie pewnego "survivala" i codziennego życia w >grze<. Lepsze to niż już bardzo pojawiające się hardcore, survival i inne "duperele".

Pozdrawiam!

Edycja:

Jestem na tak!

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Cóż, ta opinia wyżej wygląda dość sztucznie:

HeV:

przeglądając tematy (...) jedną godzinę temu, napisałem jeden post.

*temat http://image.prntscr.com/image/f1f399e09d1049f385946a5f58781ca5.png

Co do samego serwera, to większość już była, jak nie dokładnie taka - to bardziej uproszczona, ale była. Unikalności dużej już w tej chwili ten projekt nie ma, jeszcze rok temu może byłoby to coś wyjątkowego. Bez reklamy będzie ciężko, ale raczej żaden serwer sam nie zdobywa graczy :)

luxDev
luxDev Pionier

Tez mi coś tutaj smierdzi ;)

Xepio
Xepio Pionier

Wiesz co @luxDev, też pierwsze co mi na myśl przyszło podbijanie opinii, co mnie zdziwiło jak wcześniej przeglądałem ten temat że osoba NOWA która napisała tutaj odpowiedz gdzie jest na tak do tego projektu zarejestrowała się 6 min wcześniej... są jeszcze inne wątki oraz inne projekty a ten został tak ciepło przyjęty, no cóż dla mnie to jest ciekawe :D A co do projektu nie wypowiem się zbytnio bo ja się znam wyłącznie na budowaniu.

luxDev
luxDev Pionier

Zarejestrował się, napisał, poszedł, a autor, też był 1 godz temu :)

Ale co ja tam mogę, się okaże :)

HeV
HeV

Nieznajomy11:

Cóż, ta opinia wyżej wygląda dość sztucznie

To smutna teoria ;) Kwestia jest taka, że jak jest dobry pomysł ( to tworzy się konto i wyraża opinię ). Dziękuję za uwagę.

A co do "drugie konto" nie wiem skąd te informacje. Nie wiem czy jestem na poważnym forum czy na forum dla osób robiących głupie teorie bez znania człowieka. Osoby tworzącej tego posta czyli owy "Wjiczek" nie znam - a wyrażenie opinii na temat pomysłu który może wypalić ( poświęcenie AŻ chwili na rejestrację - co dla was do drugie konto ) jest dziecinne. Pozdrawiam!

HeV
HeV

Przepraszam z góry da drugiego posta ale edycja tutaj według mnie nie jest potrzebna bo to osobna "kategoria?".

Kwestie drugiego konta niech sobie rozstrzygną administratorzy czy ktoś kto ma dostęp do plików i niech zweryfikuje mnie/nas nawet przez ip. Taka możliwość istnieje i nie boję się pisać tego co teraz poprzez "sprawdźcie" bo .. po co :slight_smile:

luxDev
luxDev Pionier

Ale nie rozumiem twojego bólu, nikt tutaj Cię nie oskarża to jest poważne forum po prostu długo już tutaj siedzimy, i zauważyliśmy dużo tego typu sytuacji, nie zliczę ile, że autor tematu woła kolege żeby mu podbił projekt, lub zakłada następne konto.

HeV
HeV

Nie mam bólu - tylko nie wiem dlaczego nagle wpływają takie oskarżenia z waszej strony.

Osób które tutaj długo siedzą - nie ma co z nimi dyskutować bo wiedzą lepiej z własnego doświadczenia wy w tym przypadku. Jednak myślę, że opinia nagle trzech osób wchodząca w ten sam temat to złe odczucie i coś w styl "dużego oskarżenia". Takie odnoszę wrażenię.

Podsumowując zapewniam, iż nie jestem drugim kontem użytkownika Wjiczek lub tym podobne oraz to, że się zarejestrowałem nagle godzinę temu - to kwestia przeglądania forum i natrafienia na dobry pomysł który warto poprzeć.

Pozdrawiam!

luxDev
luxDev Pionier

Ja nikogo nie oskarżyłem o to że tworzy 2 konto, tylko przytoczyłem taką możliwość, zapewne Michał to sprawdzi, chociaż i tak wiem swoje w głowie, jak IP bedzie inne, oraz jeśli sprawdzi ^^

Nie powinniśmy w sumie odrazu tak pisać, ale to było dosyć ciekawe, że autor był 1 godz temu, ty założyeś konto godz temu, oraz napisałeś 1 post godz temu.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Witaj, widzę, że wszystko tutaj jest bardzo ciekawie przedstawione i dobrze opisane. I co do treści nie mam żadnych uwag. Niestety sam pomysł muszę troszeczkę skrytykować bo wiele Twoich pomysłów pojawiało się już na wielu publicznych serwerach, w gorszej lub lepszej wersji. Mam nadzieje, że te rozwiązania będą bardziej autorskie niż je opisałeś.. :)

Wjiczek:

Wystartować chcę na 1.9 Tutaj mi podpadłeś, nie ma opcji wchodzić na tak niską wersję. Nie lepiej zacząć od razu z kopyta na najnowszej??

Wjiczek:

Reklamy powstaną wtedy, jak ten wniosek zostanie zaakceptowany, ponieważ nie wstawie prezentacji serwera na forach/yt bez serwera ;d

Ugh.. Strasznie, nie lepiej przed startem serwera zapytać o opinię... specjalistów ((graczy)) ?

Wjiczek:

Prosiłbym też o dodanie mi możliwości edytowania tego tematu (z tego co wiem to funkcję wiki).

Możemy się tak umówić, ale jeśli będzie próba jakiegoś usuwania to poskutkuje ona banem :)

@Wjiczek, Uwaga! nastąpiła ważna zmiana wątku, jako, że podania o współpracę składamy raz, zostałem zobligowany do odebrania uprawnień edycji tego wątku. Takie są zasady.

Wjiczek
Wjiczek

adminek153:

Tutaj mi podpadłeś, nie ma opcji wchodzić na tak niską wersję.

Dla mnie to nie problem zrobić serwera na wersję np. 1.10 :slight_smile: Jak gracze będą chcieli na 1.10 - zrobię na 1.10, ale i tak pewnie będzie 1.10 (więcej bloków, możliwości itp.) :slight_smile: Co do reklam to z tego co wiem na craftsite można wstawiać publikacje serwera max 3 dni przed startem. Na mpcforum reklamę wstawię, kiedy będę posiadał już coś sensowniejszego, według mnie nie ma co wstawiać prezentacji, jak by miała zawierać tylko informacje o 2 pluginach. Obiecuję, że na mpcforum reklamę wstawię jak najszybciej będę mógł :slight_smile: Zapewniam Cię, że to tylko garstka pomysłów, które mamy zamiar wprowadzić na serwer i na pewno będą też taki, których jeszcze nie było :slight_smile:

adminek153:

Niestety sam pomysł muszę troszeczkę skrytykować bo wiele Twoich pomysłów pojawiało się już na wielu publicznych serwerach, w gorszej lub lepszej wersji. Jak już byłem gdzieś administratorem, to albo na krótko, albo żeby pomóc np. koledze. Aktualnie zapewniam, że na żadnym serwerze nie posiadam rangi, aby w pełni oddać się temu serwerowi (jak na razie to na żadnym obcym serwerze nie ma moich pomysłów, zazwyczaj było to na zasadzie "a może byś zrobił mi plugin...").

koweq
koweq

###OFFTOP

HeV:

Czytając to forum i przeglądając tematy

To dla mnie nie jest wiarygodne. Twój nick jest szary co oznacza że przeczytałeś max kilka wątków. Co do IP to nie jest wiarygodny test, bo każdy zna funkcje typu: proxy, zmienne IP i tryb incognito. Oczywiście to tylko przykłady. Ale już nie oceniam. ###KONIEC OFFTOPU

Co do tematu. Projekt ciekawy, lecz czekam na filmiki pokazujące jakieś podstawowe rzeczy z serwera. Na razie jestem na tak.

HeV
HeV

Kwestia tego, że dodałem "założyłem konto bo zobaczyłem TEN sensowny post". Racja IP nie jest wiarygodne ale myślę, że "robienie dramy" od kilku postów o tym czy sztuczne konto czy nie - wskazuje na to, że nie. Zresztą każdy myśli jak chce - 1 człowiek = 1 historia.

Krzychu102
Krzychu102

Na jakiej wersji ma działać serwer?

Wjiczek
Wjiczek

@Krzychu102 raczej na 1.10 :slight_smile:

Krzychu102
Krzychu102

Rozumiem może wpadne :_ a kiedy otwarcie?

Wjiczek
Wjiczek

@Krzychu102 na chwilę obecną nawet serwera nie posiadamy :slight_smile: Budowanie mapy oraz pisanie pluginów to dużo roboty, dlatego nie będę podawał daty startu jak na ten czas :slight_smile:

Krzychu102
Krzychu102

Rozumiem

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Nie od razu Kraków zbudowano, spokojnie @Krzychu102 :)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Co do unikalności mam spore wątpliwości, bankomaty to były i w Garry's Mod o ile pamiętam a to już trochę czasu temu 😛

@luxDev Nie masz do końca dowodów na multikonto a robisz nieprzyjemną atmosferę, ogarnij zwoje bo tworzysz toksyczną atmosferę jak na MPC :slight_smile: Rozumiem że zauważyć i skomentować ale po co taka burza zaraz. Po to jest szary nick aby widzieć takie rzeczy od razu i mieć na uwadze.

@HeV przejrzał dwa wątki i postował tylko w tym, dostawca sieci też ten sam co twórcy wątku, lokalizacja niby inna. Tak czy inaczej też jest użytkownikiem forum. Każdy przecież może pogadać, o to chyba właśnie chodzi w forum :slight_smile:

luxDev
luxDev Pionier

Też tak pomyślałem, i w sumie nawet napisałem że nie powinniśmy tak robić, cóż nie pomyślałem, bywa :)

Wjiczek
Wjiczek

@SystemZ co do unikalności projektu w temacie wypisałem tylko te najważniejsze rzeczy, które znajdą się w projekcie. To jest jedynie garstka pomysłów z naszej strony. Według mnie złym pomysłem by było wypisać wszystko w prezentacji, ponieważ serwer stałby się już - nieunikalny. W planach mamy jeszcze wiele pomysłów i zapewniam, że ten serwer będzie unikalny. Co do tego samego dostawcy - bardzo możliwe. Lecz raczej to mało prawdopodobne, że ja oraz @HeV mieszkamy w tym samym mieście, a jak robiłem speedtest, to mój dostawca miał bodajże w nazwie zawierał moje miasto :slight_smile:

kacper_o
kacper_o

Stworzenie porządnego serwera "real-life" jest bardzo trudnym wyzwaniem:) Szczególnie jeżeli chodzi tu o stronę wizualną. Ilość budynków w jednej lokacji (aby mogła aspirowała do miana "nowoczesnego miasta") musi być ogromna, a przy tym jakościowo też musi spełniać pewne normy:P Znalazłeś już jakichś (dobrych) budowniczych do ekipy, czy w tej chwili to jest skok na głęboką wodę?:D

Wjiczek
Wjiczek

@kacper_o na chwilę obecną jestem w trakcie poszukiwań. Wątek o poszukiwaniach budowniczych dodam w weekand na fora typu craftsite/mpcforum. Jeżeli chodzi o miasta - nie będą to tylko nowoczesne budynki. Jedno miasto będzie bardziej rozwinięte pod tym względem, a drugie to będzie np. mała wieś :slight_smile:

Wjiczek
Wjiczek

Wątek o rekrutacji jest już na craftsite: http://craftsite.pl/forum/index.php?/topic/98436-minelife-poszukujemy-budowniczych/ Na mpcforum temat czaka na akceptację przez moderatorów :slight_smile:

koweq
koweq

Czemu jeszcze nikt nie zauważył że forum craftsite jest od konkurencyjnego hostingu?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

A czy komuś to przeszkadza?, to nie jest MPC, żeby spinać się o "link do konkurencyjnego forum" , pod warunkiem, że ma to pomóc w temacie. Jako, że post jest na temat nie widzę powodu, by go ukrywać.

Wjiczek
Wjiczek

Nie mogłem edytować poprzedniego postu, więc tu wstawiam link do mpc :slight_smile: http://www.mpcforum.pl/topic/1581436-minelife-poszukujemy-budowniczych/#entry13346875

anon10657637
anon10657637

tia, zwłaszcza że ten hosting o którym wspomniałeś ssie totalnie.

koweq
koweq

To już wiadomo od wieków xD

Wjiczek
Wjiczek

Jakby ktoś się interesował postępami, to aktualnie piszę plugin na (ogólnie) cały system hazardu na serwerze. Jestem w trakcie robienia "Jednorękiego bandyty" :slight_smile: Jak skończę wyślę gifa jak to działa :slight_smile:

kacper_o
kacper_o

Czekamy z niecierpliwością:)

Wjiczek
Wjiczek

Powiem tak - stworzyłem potwora! Można na nim grać do znudzenia, albo do skończenia gotówki :slight_smile: Jak uda mi się chociaż raz wygrać, to wstawię screeny, z gifem będzie trudno, bo animacja się za szybko zmienia. Najwyżej pokminie i wstawię film na youtube :slight_smile:

Edit

Ostatecznie po długich godzinach (czyt. 10 sekund od wstawienia tego posta) udało mi się zdobyć 3 diamenty pod rząd! http://scr.hu/4nkd/ly54g (Oczywiście każdy item 3 razy pod rząd na środkowej linii - inna nagroda [każda w postaci pieniędzy])

HeV
HeV

Widzę praca rwie :D Czekam na efekty! Mam nadzieję, że będzie jeszcze kilka innych form owego hazardu by było ciekawiej - już wiadomo gdzie będą gracze spędzali czas!

endrjoo96
endrjoo96

Praca wre* :slight_smile: Jeśli zrobisz pokera to bądź pewien, że jeśli wejdę na twój serwer to już z niego nie wyjdę ;)

EDIT. Zapomniałem wspomnieć, że zrujnuję też ekonomię serwera.

koweq
koweq

Czyli już cię nie będzie na MaRPG? xD

endrjoo96
endrjoo96

MaTeam nie pozbędzie się mnie tak łatwo. Będę napierdzielał z dwóch kont żeby wyrobić normę zarówno na MaRPG jak i w pokerze :D

Wjiczek
Wjiczek

@endrjoo96 bedziemy starać się to zrobić tak, aby nie było za łatwo wygrywać w tych maszynach :slight_smile: Pokera można zrobić, tylko pokminie na jakiej zasadzie by to działało ;)

Marcoral
Marcoral Pionier

Phii, na dwa komputery to pracują tylko nowicjusze w MaTeamie ;) Ja jestem aktualnie na poziomie sześciu, a siódmy jest do odebrania na poczcie.

Co do prezentacji: efekt ciekawy, ale fajnie byłoby to obejrzeć na gifie. Swego czasu poczyniłem plugin na skrzynie CS:GO - like. Bardzo istotne było zatem, aby przelatujące itemki powoli zwalniały, jak również był dopasowany odpowiedni dźwięk. Mały efekcik (jeżeli nie słyszysz dźwięków, to znaczy, że nie masz głośników, masz wadę słuchu, komputera lub gify zwyczajnie go nie obsługują, nie wiem sam):

https://media.giphy.com/media/26uf2kjNox2rkEdpu/giphy.gif

Gifa zrobiłem przy pomocy darmowego programu ScreenToGif 2.1 i szczerze go polecam :)

Wjiczek
Wjiczek

@Marcoral właśnie się zastanawiałem, czy zrobić to w pionie czy w poziomie. Jak myślicie? Oczywiście nadal pracuję nad tym pluginem i będę go dopracowywał do takiej wersji, którą przedstawił nam kolega wyżej :slight_smile: Jak na chwilę obecną nie mam zbytnio warunków do pracy bez serwera, ale jakoś sobie dam radę na localhostcie :slight_smile:

anon82750602
anon82750602

Przedstawiam mój prototyp maszyny...

690x389

Wjiczek
Wjiczek

@anon82750602 mamy zamiar takie coś uzyskać, tylko poprzez model 3D :slight_smile:

anon82750602
anon82750602

A ja czysta Vanilla :slight_smile:

Wjiczek
Wjiczek

@anon82750602 model 3D to też w pewnym sensie Vanilla :slight_smile:

Wstawiam tutaj gifa (trochę nieudanego) bankomatu, później jeszcze wstawie jednorękiego :slight_smile:

657x500

Tutaj jednoręki (muszę zrobić szybsze losowanie, bo to trochę wolne jest :slight_smile: )

398x500

Wjiczek
Wjiczek

Wstawiam tutaj poprawkę jednorękiego (teraz na początku szybciej się kręci :slight_smile: )

443x500

Wjiczek
Wjiczek

Skończyłem jedno (prawie, będzie więcej form hazardu) - zaczynam drugie! :slight_smile: Tutaj macie screeny początku prac nad pracami, takie masło maślane, co nie? :slight_smile: Gif z zegara na bossbarze: 550x53

Tutaj zostawiam zdjęcia dwóch mebelków (to nie jest plugin pisany przeze mnie, ale musiałem go dodać :slight_smile: ): 690x365

690x365

anon82750602
anon82750602

Mam na tym samym libie ale meble autorskie ;)

Wjiczek
Wjiczek

@anon82750602 z tego co wiem, FurnitureLib ma swój oddzielny plugin do tworzenia tych modeli, więc u nas na 100% będą też autorskie meble :slight_smile:

Marcoral
Marcoral Pionier

Szczerze mówiąc mnie projekt przekonał :)

Dwa główne powody:

  • Zero informacji na temat tego, czy projekt jest zaakceptowany. Co robi autor? Nie załamuje rąk i nie czeka bezczynnie jak większość proszących, tylko wrzuca kolejne rzeczy, aby nas do siebie przekonać.
  • Pomysł jest oryginalny. Zrobienie RealLife z prawdziwego zdarzenia, do tego grywalnego, jest co najmniej równie trudne, co zrobienie MaRPG, ale przynajmniej uzyskujemy pewność, że nie będzie stawiany na paczce pluginów z bukkit.org.

Osobiście dałbym projektowi szansę.

Wjiczek
Wjiczek

@Marcoral dziękuję za pozytywną opinie :slight_smile:

Co do prac nad serwerem, dzisiaj zrobiłem, że na świecie w minecraftcie jest ta sama godzina jak w realnym świecie :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Projekt został zaakceptowany 😁 @Wjiczek proszę o PM w celu przydzielenia zasobów.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Gratuluję! @Wjiczek życzę powodzenia w realizacji projektu.

Ps. Pamiętaj proszę o wersji, postaraj się startować z 1.10.2 :)

Wjiczek
Wjiczek

@adminek153 już 2 dni temu przepisałem wszystkie pluginy na 1.10.2, więc nie ma się co bać :slight_smile: Serwer na 100% wystartuje na 1.10.2 (chyba że wyjdą nowsze wersje :slight_smile:)

Xepio
Xepio Pionier

@Wjiczek Gratulacje :"P Nooo i tylko budować mi tam ładnie, żeby lipy nie było :D

Wjiczek
Wjiczek

Przepraszam, że przez 2 dni jeszcze nic nie wstawiłem 😦 Zapewniam was, że prace cały czas trwają, może nie nad mapą, ponieważ jeszcze nie dostałem odpowiedzi od Pana @SystemZ odnośnie zasobów, ale cały czas trwają u mnie prace nad pluginami na localhostcie :slight_smile: Aktualnie jestem w trakcie pisania naszego serwerowego Essentialsa, oraz pluginu odpowiadającego za energię oraz napojenie :slight_smile: Trzymajcie tutaj screen, jak to na chwilę obecną wygląda:

http://scr.hu/4nkd/gt472 (pasek nad itemkami, tzw. actionbar - liczby kolejno odpowiadają: energii, napojeniu, najedzeniu :slight_smile: )

Co do zegara, to na chwilę obecną musiałem zrezygnować z tej samej pory jak w realnym świecie, ponieważ podczas budowania oraz testowania będzie to przeszkadzało :slight_smile:

Marcoral
Marcoral Pionier

Rozważ zrobienie pory dnia również na podstawie pory roku. Zimą za oknem ciemno robi się znacznie szybciej, niż w lecie. Gdyby w Minecrafcie byłoby dokładnie tak, jak za oknem wiedziałbym w końcu kiedy się połozyć.

Wjiczek
Wjiczek

@Marcoral Zawsze można spróbować! :) Jeszcze przy okazji dodam taką samą pogodę jaką ma u siebie gracz w mieście :slight_smile:

Marcoral
Marcoral Pionier

Trzymam za słowo! U mnie często z nieba spadają żaby, nie wiem, jak tam sobie rozwiążesz.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Przydzieliłem zasoby więc teraz tylko czekać na efekty ;)

koweq
koweq

Gratzz :)

Wjiczek
Wjiczek

@SystemZ dziękuję za przydzielenie zasobów :slight_smile: Będę musiał trochę poczekać z aktywacją serwera, bo nie ma aktualnie wolnych miejsc, ale będę cały czas wypatrywał, żeby już zacząć pracę!

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Gratuluje :slight_smile: Mam nadzieję, że dasz radę i sysorzysz naprawdę świetny serwer reallife

Wjiczek
Wjiczek

Na stronę (raczej) już można wchodzić (nie jest to finalna wersja): http://minelife.pl/ Serwer już jest, więc niedługo można będzie się spodziewać screenów budowli :slight_smile:

anon10657637
anon10657637

doczepie się braku responsywności stylu, oraz że ikony działów są na niebiesko, a cały styl jest czerwony. poza tym jest ok.

koweq
koweq

Brzydkie jak noc 😦 Z jakiegoś powodu kompletnie mi się nie podoba. I jeszcze forum nie wspiera niektórych znaków co jest pokazywane przez "¿, ? " z tego co pamiętam.

Wjiczek
Wjiczek

@koweq styl forum będzie zmieniane

Wjiczek:

(nie jest to finalna wersja) Zrobimy kilka wyglądów, żeby dostosować się do tych, którzy np. wolą ciemniejsze kolory.

anon10657637
anon10657637

a może pokusisz się o własny styl? nie mówię tutaj o fajerwerkach, tylko o jakiś prosty minimalistyczny styl, oparty na bootstrapie.

Wjiczek
Wjiczek

@anon10657637, szczerze mówiąc - w CSS nie jestem mistrzem, designerem też nie, ale zawsze można spróbować i pokusić się o ten własny styl :slight_smile: Ten na chwilę obecną jest tylko po to, żeby forum działało i można było tam wstawiać jakieś posty.

Zmieniłem ten nieszczęsny header, może wygląda lepiej :slight_smile:

Sassi
Sassi

Witam strona minelife.pl u mnie nie działa więc proszę Wjiczeka za uprzejme odpisanie mi na Skype

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Wjiczek:

Ten na chwilę obecną jest tylko po to, żeby forum działało i można było tam wstawiać jakieś posty.

A to domyślnie nie ma stylu? 😃

Wjiczek
Wjiczek

@Nieznajomy11 nie rozumiem, po co jest to pytanie. Ten styl jest tylko po to, żeby forum nie było postawione na tym brzydtkim, defaultowym stylu mybb. Co do finalnego wyglądu forum to albo będzie to zrobiony styl przez nas, albo ten co jest aktualnie, tylko bardziej zrobimy go pod użytkowników (tzn. będziemy poprawiać to, co im się aktualnie nie podoba).

koweq
koweq

Wjiczek:

brzydtkim

Czo?

Wjiczek
Wjiczek

@koweq literówka - na szybko pisałem, nie mam teraz możliwości edytowania. Każdy człowiek może się pomylić, co nie? :slight_smile:

koweq
koweq

Czasem tak bywa ;)

anon10657637
anon10657637

@Wjiczek halo alo, coś się dzieje, czy umarło?

patryks
patryks Pionier

Co się dzieje z projektem? Od ponad 20 dni żadnych nowości, cisza jak była, tak nadal jest. Trochę przykro, że po otrzymaniu współpracy, nie pojawiła się żadna nowość związana z projektem :/

anon10657637
anon10657637

@SystemZ może warto poświęcić chwilę na weryfikacje projektu? Nawet strona www nie działa.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Widzę że usługi zdążyły wygasnąć po standardowych 30 dniach aktywności, nie było kontaktu w sprawie przedłużenia ich ważności. Najwidoczniej autor zapomniał o projekcie, ja też zapominam o projekcie w takim razie.