MineWizards - Magiczny serwer

Zombie
współpraca-odrzucone
Arvera
Arvera

Nazwa projektu MineWizards Cel Chcę stworzyć serwer Minecraft, na którym przy wykorzystaniu możliwości pluginów i skryptów gracze mogli wcielić się w czarodziei, pojedynkować się za pomocą magii i wiele więcej! Co udało nam się zrobić? Skonfigurowaliśmy pluginy, napisaliśmy większość potrzebnych do zamierzonego działania serwera skryptów (czyli, prościej mówiąc, napisaliśmy skrypty, dzięki którym wszystko działa, jak powinno), a także parę takich, które po prostu ułatwiają zarządzanie serwerem ze strony administratora. Ekipa budowniczych buduje część mapki serwera. Plany W najbliższym czasie mamy zamiar ulepszyć jakość pisanych przez nas skryptów dodając nowe funkcje, komendy, które poprawiły by rozgrywkę i pokazały graczom, że są fundamentem serwera (chętnie dodamy propozycje, które dadzą nam gracze). Chcemy także dokończyć budowę mapy serwera i otworzyć serwer dla graczy. Osoby/organizacje biorące udział (linki) Ekipa składa się z zaufanych osób, które znam i jestem pewna, że nie wysadzą mapki serwera za pomocą TNT. **Osoby/organizacje, które może wezmą udział (linki) ** W przyszłości z pewnością otworzymy rekrutację na mniejsze stanowiska typu Moderator czatu czy też Pomocnik Usługi z lvlup.pro, których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp) Serwer Minecraft 4 GB RAM i (ewentualnie) strona WWW z pakietu Standard Co mogę zaoferować w zamian? -Wiadomość na czacie serwera co 10 minut "Serwer działa dzięki serwerowni LVLUP.PRO" -Baner i linki na stronie i Facebook'owym FanPage'u -Obowiązkowe intro dla każdego nagrywającego z rangą Youtuber'a Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz Nie widziałam serwerów skupiających się tylko na tym, a jeżeli już, to były to po prostu serwery z wrzuconym jakimś pluginem na zaklęcia i tyle. My chcemy, by wszystko było w pełni dopracowane i stabilne. Korzystamy z jak najmniejszej ilości pluginów ogólnodostępnych, czyli takich jak PermissionEx czy Essentials. Słuchamy graczy i dodajemy ich propozycje (oczywiście te dobre, a nie na przykład dostępna dla wszystkich komenda rozwalająca serwer). Nie chcemy tworzyć serwera typu Pay2Win, dlatego jeśli chodzi o płatne funkcje, to byłyby to tylko rzeczy typu menu efektów wizualnych, czy też krótszy czas oczekiwania na niektóre czynności typu zaklęcia. Oczywiście serwer nie ma skupiać się tylko na walce, ale także na awansowaniu. Rangę VIP na serwerze można będzie zdobyć przez wsparcie serwera, ale także za długą grę, zdobycie określonego poziomu doświadczenia lub danej liczby serwerowych osiągnięć. Nie chodzi tu o osiągnięcia z Minecrafta, takich jak otworzenie ekwipunku, a naszych, czyli na przykład pokonanie innego gracza. Za takie osiągnięcia gracz otrzymuje doświadczenie i (przy tych trudniejszych) nowe zaklęcia. W skrócie Uważam, że projekt jest unikalny, ponieważ mało jest takich serwerów, a szczególnie polskich, gdzie wszystko jest dopracowane, a rozgrywka jest ciekawa, a właśnie taki serwer mamy zamiar stworzyć.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Pomysł na fabule / tryb jest całkiem trafiony, ale rozgrywka na pewno nie będzie przyjemna gdy zaskryptujesz złym pluginem script cały serwer, zastanów się czy nie lepiej poszukać jakiegoś technika i przepisać te skrypty na pluginy ;)

Brakuje mi większego opisu tego "trybu" walczących czarodzieji, rozwiń go. Wchodzę na Twój serwer, a następnie co się dzieje?

Piszesz, że musisz tylko dokończyć mapę, co udało Ci się do tej pory zrobić?

Uważam, że Ekipa każdego serwera powinna składać się z osób godnych zaufania, dlatego nie widzę w tym nic unikalnego.

Narazie mój głos jest neutralny, postaram się wyrazić opinię po tym jak otrzymam odpowiedź na moje zapytania wyżej.

Pozdrawiam Ciepło :)

Arvera
Arvera

Jeśli chodzi o przepisanie skryptów na pluginy, to na pewno zrobię to, ale jeszcze uczę się pisać pluginy. Znam jedną dobrą w tym osobę, jednak straciłam z nią kontakt.

Przy wejściu na serwer, gracz dowiaduje się paru rzeczy o działaniu, a na koniec dostaje kilka "różdżek", do których może przypisać po jednym zaklęciu. Przy wpisaniu komendy /osiagniecia wyświetlają mu się osiągnięcia (po 5 na jedną stronę). Za wykonywanie ich dostaje różne nagrody zależne od trudności, na przykład określona ilość punktów doświadczenia lub nowe zaklęcie. Już od początku rozgrywki (czyli uzyskania "różdżek") można wyzwać kogoś na pojedynek za pomocą specjalnego przedmiotu (jako, że zaklęcia przypisywane są do konkretnych slotów, układanie przedmiotów na pasku jest zablokowane). Po zaakceptowaniu gracze mogą zacząć walczyć używając zaklęć. Każde zaklęcie ma określone statystyki (szybkość ataku, siła ataku i celność) oraz małą szansę na jakiś bonus dla gracza wykonującego, które pokazane są podczas przypisywania zaklęcia. Co do statystyk:

  • Szybkość ataku - Wpływa na to, jak szybko dane zaklęcie zostanie wykonane. W przypadku zaklęć strzelających jest to dość ważna statystyka
  • Siła ataku - Wpływa na to, ile obrażeń zaklęcie zadaje przeciwnikowi. W przypadku zaklęć ochronnych, wynosi 0 albo 1
  • Celność - Od tej statystyki zależy, czy zaklęcie trafia w cel, czy nie. Dość ważne dla wszystkich typów zaklęć Po wygranej walce (czyli zabiciu przeciwnika) gracz dostaje zależną od jego poziomu ilość doświadczenia (liczy się je 100 xp * poziom gracza). Co pewną ilość poziomów gracz awansuje. Zaklęcia mają różne typy. Dzielą się na dwie kategorie: • Walka:
    • Strzelające
    • Ochronne
    • Dające efekty
    • Lecznicze • Normalne:
    • Teleportujące
    • Dające efekty Każde zaklęcie można przypisać do przedmiotu, ale niektóre trzeba odblokować przed użyciem. Na serwerze istnieją wioski, w których także można walczyć, ale nie można używać niektórych zaklęć (głównie ochronnych, tworzących tarczę dookoła gracza). Wiele więcej nie mam do powiedzenia, jak coś sobie jeszcze przypomnę, to dopiszę.

Zbudowana jest jedna wioska i rozpoczęte pare w pobliżu. Nie mam aktualnie screenów, ponieważ jestem na wyjeździe i nie mam komputera, ale jak tylko któryś z moich znajomych będzie, to go poproszę.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Dokładniejszy opis tylko potwierdza moje pierwsze zdanie w tym temacie. Pomysł mi się dość podoba. Jeszcze na dniach dopiszę tutaj pewne drobne uwagi, ale jak narazie jestem na tak.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jestem wstępnie zainteresowany współpracą, czekam na zrzuty ekranu z serwera :slight_smile:

Arvera
Arvera

Udało mi się jakoś zdobyć screeny (nie byli bardzo chętni do wysłania ich. Główny budowniczy chyba uważa, że za często pytam się jak im idzie) Pierwsza wioska (Z tego, co wiem, nie jest jeszcze skończona, ma być tam jeszcze parę budynków) http://imgur.com/a/78ZA7

Początek gry (taki samouczek, w którym gracz poznaje podstawowe komendy i zasady działania. Tutaj zamiast tabliczek prawdopodobnie będą NPC) http://imgur.com/a/rfEYu

Xepio
Xepio Pionier

@Arvera/Deaaeris Nie chciałbym być nie miły, ale jeżeli twój główny budowniczy tak buduje, to współczuje wam ;/ 0 zastosowania jakich kolwiek detali, wszystko w jednym kwadratowym brzydkim bloku zbudowane.. to już domki vilagerów są bardziej przyzwoite ... Masakra moze i serwer ma fajne pomysły ale takie coś buduję osoba która ma 10-11 lat ;/

kacper_o
kacper_o

Niestety muszę poprzeć tutaj wypowiedź @Xepio Pomysł na serwer jest całkiem niezły, ale jeżeli wizualnie serwer będzie tak wyglądał, to nie zdobędziecie miłości graczy:)

Arvera
Arvera

To nie budowle głównego budowniczego, który widać ma słaby gust (chyba muszę go zmienić 😦 ). Poprosiłam innego, który umie budować ładnie, ale musi wrócić z wyjazdu. A na razie temu podziękuję. Chyba będę musiała mieć tylko dwóch budowniczych, bo jedyne stanowiska, na które ludzie się mi zgłaszają to Moderator i Pomocnik. Tak od połowy tego, co jest na górze lepiej nie czytać, bo jak zwykle rozpisuję się na zupełnie nie ważbe tematy.

luxDev
luxDev Pionier

Ja tak samo poprę @kacper_o i @Xepio to chyba ja już lepiej buduje :D

Marcoral
Marcoral Pionier

Nie potwierdzam, zbudowany przez tego użytkownika budynek rozpadł się następnego dnia 😄

luxDev
luxDev Pionier

Bo to było budowane w wiosce Bandytów, a w budynku były drogie rzeczy!

kielek
kielek

Jestem na neutral. Serwer zapowiada się ciekawie, aczkolwiek budowle nie wyglądają za dobrze.

hej0ss
hej0ss

@Arvera jak tak mają budować budowniczy to polecam wziąć sprawy w swoje ręce i np. wejść na kanał CraftCast na youtube w poradniki do budowania. ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Projekt zostaje zaakceptowany. Zapraszam na PM w celu ustalenia szczegółów :slight_smile:

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Gratulacje @Arvera , życzę sukcesów i powodzenia :slight_smile: .

Pamiętaj proszę jednak moją uwagę, nie nadużywaj Scripta ;) .

Liczę, że projekt wypali i to będzie sukces. Pozdrawiam i powodzenia raz jeszcze.

koweq
koweq

Gratzz4u :D

Arvera
Arvera

Napisałam 😉

@adminek153 Aktualnie jestem w trakcie przepisywania na pluginy, więc spokojnie :slight_smile:

@koweq Dziękuję 😄

Arvera
Arvera

Żeby nie było, ja coś robię. Screeny z serwera postaram się wysłać, gdy coś większego zostanie zbudowane (planuję też parę z samej rozgrywki ;)) Na razie stworzyłam niedokończone jeszcze forum, na którym umieszczam informacje o rozgrywce i podobnych rzeczach. Miałam zamiar opublikować je nieco później, ale uznałam, że łatwiej będzie mi dokończyć wszystko gdy nie bęedzie tam tak pusto. Nie przedłużając, link.

luxDev
luxDev Pionier

Co z projektem? jakoś słabo mi się to widzi, dostałem kilka screenów podobno dopiero mapę budujecie, czy to prawda?

Jak dla mnie słabo @Xepio może się wypowiesz coś na ten temat ?

Chyba nie ma praw autorskich?

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

Od miesiąca nic nie zrobiliście, nie wiem czemu to piszę, ale Michał powinien się jeszcze raz dobrze zastanowić nad współpracą aktualnie jest to stara pieniędzy, moim zdaniem nic z tego nie wyniknie.

Screeny nie są mojego autorstwa. Oreskon pozdrawia.

Arvera
Arvera

To było z początków, aktualnie mamy więcej. To akurat zaczął robić Moderator, a nie budowniczy. Jesteśmy w trakcie pisania pluginów, nie jest tak, że nic nie zrobiliśmy. Jeden z Budowniczych ma problemy z internetem, więc pomaga nam nie będąc na serwerze.

luxDev
luxDev Pionier

Coś wątpię że więcej, screeny nie są stare, podobno mają maksymalnie 3 dni.

Mogłabyś pokazać w takim razie co aktualnie macie?

Arvera
Arvera

http://imgur.com/i5YHn9P http://imgur.com/S7I84cq http://imgur.com/eMpW47n I niedokończony jeszcze domek http://imgur.com/eRm5lAr

Oprócz tego parę domków w budowie, ale uznałam, że wysyłanie ich nie ma sensu.

luxDev
luxDev Pionier

Kilka domków, zobacz ile czasu minęło btw. podobno wam raz zniszczyli serwer, no nieźle.

Pisałem z jednym z waszych budowniczych, wypowiedział się trochę o serwerze i o projekcie.

649x144

Arvera
Arvera

Opieranie się na tym, co powiedziała jedna osoba nie jest dobrym pomysłem. Szczególnie, że nie był to najlepszy z budowniczych. Jedną osobą, która na serwerze nic nie robiła, byłam ja, kiedy kontaktowałam się z technikiem. Szczególnie, że sama nie umiem budować.

patryks
patryks Pionier

Nwm co tu się dzieje, ale chyba jakieś kłopoty w ekipie nie najlepiej świadczą o serwerze, jako iż byłaś kiedyś u nas w ekipie, trzymałem kciuki za serwer, bo jednak to serwer, który wyróżnił się na tle easyhc we współpracach. Budowli oceniać nie będę, bo nie jestem budowniczym (ale czasem coś pobuduję :P ), ale teren chyba nie przystosowany pod jakieś ciekawe lokacje, generator domyślny? Skoro jest tak mało zrobione, to może jeszcze czas pomyśleć o jakimś lepszym generatorze lub zapoznanie się z WorldPainterem? Ja ze swojej strony życzę powodzenia w projekcie ;)

luxDev
luxDev Pionier

Michał powinien rzucić na ten projekt jeszcze raz okiem. (nie dosłownie 😄)

kacper_o
kacper_o

Budowle są niestety średniej jakości, ale jeżeli chodzi o wpasowanie w teren, to wyszło tragicznie. Na przyszłość polecam najpierw zaplanować miasto (obmyślić bryły budynków oraz zbudować drogi/alejki/fundamenty), a dopiero potem brać się za całość, bo w tej chwili to wygląda trochę śmiesznie. :)

Jebanany
Jebanany

Niestety muszę potwierdzić. Screeny jak każde inne - ot zwykły klocek na kształt wioskowego domku. Nic wielkiego. Niestety :(

koweq
koweq

Arvera:

i jestem pewna, że nie wysadzą mapki serwera za pomocą TNT

Bo niby mapka nie miała być zniszczona a została zniszczona :P

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Trochę martwi mnie tempo prac, ale to pierwszy miesiąc więc jeszcze jestem w stanie to zrozumieć.

luxDev
luxDev Pionier

Jak dla mnie strata pieniędzy i czasu, ale wszystko się okaże, każdy zaczyna(ł) powoli :slight_smile:

(Jak coś zdania nie zmieniam :) )

patryks
patryks Pionier

690x408 Ktoś zapomniał przedłużyć? 😯

koweq
koweq

Ja bym rozważył ponownie rozpatrzenie. Nadal nikt się nie zgłosił po stronę i nadal jest nieaktywna.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Również widzę ten problem, projekt tak jakby umarł - nic się nie dzieje, to trochę słabe posunięcie. @Arvera wyjaśnisz to jakoś? 😦

Z poczatku myślałem, podobnie jak @SystemZ , że projekt się rozkręci... ale nie widać dobrych znaków ani chociażby najmniejszej chęci.

Zgadzam się z Panami @luxDev , @patryks i @koweq mnie ta sytuacja też nie do końca się podoba.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jednym z powodów dlaczego nie przydzielam ważności "na stałe" lecz w porcjach po ~30dni jest właśnie wykrycie tego typu sytuacji.

Skoro osoby przy projekcie nie zauważyły że serwer wygasł 6dni temu to niestety muszę odrzucić dalszą współpracę.