Mój serwer TS3 został zhackowany!

Zombie
zarządzanie, ts3
TheKombo
TheKombo

Witam Dziś na mojgo ts3 stwozonego na vps wbil jakiś typ nadal sobie wszystkie rangi,usunął mi całego ts3 (kanaly) i zbanował wszystkich.. proszę o pomoc .. (Znam tego typa.. to Avexu z innego ts3..) ma u was tez kupionego ts3..

https://scr.hu/P454rV https://scr.hu/d5q58y

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

masz niezabezpieczone query? :thinking:

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Błąd w permisjach na serwerze albo proste hasło do query ;)

TheKombo
TheKombo

jak to zrobic?

TheKombo
TheKombo

hasło mam z 10 przypadkowych znakow..

MichQ
MichQ

Jesteś pewien że nie jest to błąd w permisjach?

TheKombo
TheKombo

nie.. bo on wszedł na serwer bez nicku i nmg go zbanowac a nie miał żadnej rangi..

Dziurexik
Dziurexik

Zobacz na wersje teamspeaka, 3.0.11.4

Więc na 90% jakiś błąd z tą wersją teamspeaka 😛

Najlepiej mieć najnowszą wersje żeby mieć pewność że ktoś Ci nie rozwali teamspeaka ;)

Ja na swoim teamspeaku mam 13.0.13.8 i jest git :slight_smile:

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Zapewne wykorzystał jakąś lukę ze starej wersji.

MichQ
MichQ

Dokładnie :D

TheKombo
TheKombo

Dzieki 😃

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Dziurexik:

13.0.13.8

Jak masz taką, to ja ucinam sobie rękę :P

Z tego co mi wiadomo, korzystanie z starych wersji czegokolwiek (oprócz XP itp.) to jest samobójstwo. Szczególnie, gdy ta aplikacja ma właśnie coś takiego jak query czy cuś.

Poradnik bycia zadowolonym z omijania ataków:

  1. do whitelist query dodajemy swój adres IP i ew. adres IP strony (jeżeli łączy się z serwerem, czyli np. jakiś status, uptime itp.)
  2. ustawiamy bardzo mocne hasło (typu 44/rasdxpkUAp7,%J+)_MF!R75-p,X9 - sam z takiego korzystam [nie dosłownie z takiego, mam inne 😛])
  3. rangi dajemy osobom zaufanym; dla niezaufanych dajemy rangę z małymi możliwościami
  4. AKTUALIZUJEMY SERWER
  5. nie korzystamy z cracków (typu Accouting Emulator itp.)
  6. nie reklamujemy się na forach z adresem IP pochodzącym z terenów RU, CN itp.
  7. nie podpadamy nikomu :kappa:

i tyle. Ja tak robię i nigdy mi się tego nie zdarzyło, żeby nawet ktoś próbował się połączyć do query (proszę w tej chwili tego nie robić, wszystko zapisuje się w logach :kappa:)

Następnym razem rób kopię zapasową TeamSpeak 3 w inne, bezpieczne miejsce typu własny PC czy inna usługa w chmurze.

TheKombo
TheKombo

Dobry pomysł dzięki wielkie za porady 😃

Lukass
Lukass

najlepiej to weź sobie wgraj firewalla, żeby blokował połączenia z YatQA i po problemie.

akuku597
akuku597

Jaką wersje klienta masz aktualnie na komuterze?

Dziurexik
Dziurexik

No to sobie ręki nie utniesz bo mi kłupia klawiatura dodała "1" 😛