Mój VPS KVM zjada 100% vCPU

Zombie
vps, ts3, kvm, optymalizacja, xbot
WiktorV8
WiktorV8

tak jak w temacie,Mam przyczynę tego zjadania 100% cpu wgrałem sobie bota na ts3 o nazie "xbot" i od tego czasu mam 100% 101% cpu i nwm co mam robić,jeżeli ten bot jest jakimś wirusem to prosze podać mi jakiegoś bota na robienie automatycznych kanałów i to tyle.

Anno
Anno

Może masz coś źle skonfigurowane w bocie i sypie błędami i dlatego masz procek po 100% 😉

luxDev
luxDev Pionier

XBOT podobno ma backdoora, i przeraża mnie też to że jest w php 😦

WiktorV8:

prosze podać mi jakiegoś bota na robienie automatycznych kanałów i to tyle.

Zainteresuj się tym: https://lvlup.rok.ovh/t/fbot-aplikacja-pod-serwery-teamspeak3-alpha-testy/2898

Podobno mają jeszcze miejsce na 1-3 osoby 😊

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Jeśli bot ma coś typu while(true) to nic dziwnego, że zjada 100% :P

anon10657637
anon10657637

Wina xbota i jego słabej optymalizacji, zmień produkt.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

PHP to żart (przepraszam :( ). Szczególnie boty w nim. Poszukaj czegoś w innym języku.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

PHP - stary akronim: Personal Home Page. Wiecej nie bede pisal - PHP nie jest do botow. (Brak PL znakow powodem uzywania Raspberry Pi + Ubuntu MATE)

Tak jak wszyscy pisza, powodem "zjadania" procesora jest bot w PHP. Zmien go, poszukaj botow w innych jezykach.

Przenioslem watek, poniewaz to nie wina hostingu, lecz uzytkownika

BakusCpunekk
BakusCpunekk

Dziwne, mam xbota i abota na jednym miejscu, w tym serwer ts3 gdzie siedzi ok 20 ludzi jednocześnie i mam ok 60, 70%..

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Skoro po zainstalowaniu cpu wariuje, a po wylaczeniu przestaje, to to jest wina tej instalacji. Nic dodac nic ujac.

Pantoflarz
Pantoflarz

I tak będe bronił. Mam bocika w php, 5 instancji. Przy 200 osobach, 800MB RAM, CPU max do 5-6%. Jak na PHP to niezłe wyniki, wchodzi w to obsługa api, panelu oraz serwera. Nie wydaje mi się żeby robił mało, przy dosc małej liczbie zasobów.

Sorry wiem tak zaraz 30845363 głosów że php to zło, ja nie mówię że dobro, ale zwalanie na język w sytuacji gdzie programista jest po prostu leniwy jest nie na miejscu, dziękuję pozdrawiam.