Mój vps został zddosowany

Zombie
vps, zarządzanie, zabezpieczenia, openvz
LerovSkyy
LerovSkyy

Witam posiadam na waszym hostingu vps openvz. Wczoraj o 19 zostałem zddosowany i mój server minecraft pe nie może dzialac gdyż nie zdążyłem zainstalować zapory anty ddos/dos i teraz mój vps został zablokowany prosiłbymbo szybkie odblokowanie. A zapore odrazu zainstaluje.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Witaj! Forum to nie system ticketów, prosimy, napisz to do supportu. OpenVZ nie posiada zaawansowanej ochrony DDoS, zalecamy przejść na KVM, gdzie takową ochronę będziesz miał, ponieważ serwer MC:PE używa protokołu UDP 19132 - VPS KVM posiada filtrowanie UDP, czyli taki fajny system anty-DDoS.

Jeszcze raz przypominam: na forum jest społeczność, ona nie ingeruje w pracę hostingu. Napisz ticket do supportu poprzez panel klienta.

LerovSkyy
LerovSkyy

Ok rozumiem ale gdzie mam odblokować vps? Bo pisze mi instrukcje odblokowania znajdziesz na forum

koweq
koweq

Musisz napisać ticket :v

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Blokada na VPSa jest nakładana przez specjalny system. Instrukcji odblokowania VPSa nie znajdziesz na forum.

PS. Jeżeli ktoś wykonał na Ciebie atak DDoS to nie powinieneś dostac blokady. Blokada jest nakładana jeżeli ty (in. Twój VPS) złamie regulamin, czyli jeżeli np. Twój VPS wykona atak, używasz zcrackowanej licencji do TS3 itp.

LerovSkyy
LerovSkyy

Aha... Czyli ktoś kto ma dostęp do konsoli i vpsa zrobił atak z mojego vpsa...

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Nie koniecznie. Być może na VPSie masz zcrackowaną aplikację z wirusem, który mógł wykonywać ataki. Są różne przypadki.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Po prostu VPS OpenVZ (a nie KVM) dostał DDoSa i system zablokował tego VPSa, żeby nie zakłócał działania innych VPSów na węźle, to najprostszy i najbardziej efektywny sposób. Napisz ticketa.

LerovSkyy
LerovSkyy

Ticketa czyli co to? Bo nie dawno zaczęłem korzystać z tego hostingu

Toranktto
Toranktto

Zaloguj sie do panelu klienta, kliknij "Pomoc" a potem "Nowy ticket".

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Timo:

Po prostu VPS OpenVZ (a nie KVM) dostał DDoSa i system zablokował tego VPSa, żeby nie zakłócał działania innych VPSów na węźle, to najprostszy i najbardziej efektywny sposób.

Jakoś nie wydaje mi się, żeby lvlup praktykowało takie rzeczy, a tym bardziej robiło to automatycznie. W krytycznych sytuacjach sam SystemZ mógłby myśleć o odcięciu tego adresu IP, ale nie o blokowaniu VPS.