Moje serwery są w trybie LAN/Offline na VPS KVM

Zombie
Zaku
Zaku

Witam.

Mam pewien problem którego nie potrafię rozwiązać. Mam serwer w grze Garry's Mod i serwer uruchamia się w trybie LAN lub offline i nie wiem czemu tak się dzieje. Sposób działania (plików/komendy startowej) serwera jest zbliżony do wszystkich innych gier na silniku source

Robie serwery do GMOD'a od 4 lat i pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Jakiś rok temu miałem ten sam pakiet serwera KVM i wszystko było OK.

Wszystko co znajduje się pod tymi linkami nie pomogło: https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=gmod+server+not+responding+dedicated&*

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=gmod+server+is+not+responding+lan&*

Zmiana systemu na Debian 8 64 bity nic nie dała.

Jeśli ktoś ma jaki kolwiek pomysł co mógłbym jeszcze zrobić żeby to naprawić niech pisze.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Skoro jest to silnik Source to tryb LAN możesz wyłączyć używając sv_lan 0. Najlepiej podeślij nam konfigurację ;)

PS.Nie ten dział ;)

Zaku
Zaku

Co do działu właśnie się zastanawiałem i nie byłem pewien gdzie napisać.

Komenda tego typu oraz podobne nie pomagają na to już to testowałem

Komenda startowa serwera:

./srcds_run -game garrysmod -strictportbind -ip 5.135.125.199 -port 27015 -tickrate 66 +host_workshop_collection -authkey +clientport 27005 +tv_port 27020 +gamemode sandbox +map gm_construct +sv_setsteamaccount +servercfgfile gmod-server.cfg -maxplayers 16 +r_hunkalloclightmaps 0

Inne wycinki z konsoli:

Garry's Mod Debug

Distro: Ubuntu 14.04.5 LTS Arch: x86_64 Kernel: 3.13.0-112-generic Hostname: ubuntu tmux: tmux 1.8 Avg Load: 0.16, 0.22, 0.19 Free Memory: 83M Free Disk: 3.3G GLIBC required: 2.15 Server IP: 5.135.125.199:27015 Server password: NOT SET

Useful port diagnostic command: netstat -atunp | grep srcds_linux

DESCRIPTION DIRECTION PORT PROTOCOL

Game/RCON INBOUND 27015 tcp/udp SourceTV INBOUND 27020 udp < Client OUTBOUND 27005 udp

Wszystko co pokazuje się w konsoli podczas uruchamiania: http://pastebin.com/ZJCgAtCy (nic nie budzi podejrzeń)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Zaku:

+sv_setsteamaccount

Token masz przypisany?

Zaku
Zaku

Nie, ale to nie ma nic do tego. na innym VPS wszystko dobrze działa z takimi samymi komendami.

Własnie teraz też podpiąłem serwer pod BGPanel z taką komendą startową i też jest ten sam błąd.

./srcds_run -game garrysmod -ip 5.135.125.199 -port 27015 -maxplayers 64 +map gm_construct -nohltv -autoupdate +exec "server.cfg" -tickrate 16 +host_workshop_collection 865231644 +sv_maxrate 20000 +sv_maxupdaterate 66 +fps_max 600 +gamemode -authkey E7BDC58E99E3CF6E4C75AD2FE9707343

~wcześniejsza komenda startowa działa normalnie na innym VPS, tylko tutaj jest ten problem.

A tutaj SS z cfg: https://scr.hu/7dqJ6a

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Paanie - po aktualizacjach Steama, serwer bez przypisanego tokena działa tylko na LANie. Musisz go przypisać :) A kiedy ostatnio tworzyłeś serwer?

Zaku
Zaku

Praktycznie raz w tygodniu instaluje odnowa serwer bo albo zmiana VPS albo potrzeba instalacji dodatkowego serwera itp itd.

Tylko teraz najważniejsze pytanie... od kiedy była ta aktualizacja steam i czemu na innym VPS bez tego wszystko działa normalnie i tak jak powinno.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Na innym VPSie być może token miałeś zapisany w konfiguracji ;)

Zaku
Zaku

Możliwe...

Gdzie mogę zdobyć ten token steam ?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3
Zaku
Zaku

Nic to nie pomogło. Inne pomysły?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

A nie masz włączonej zapory sieciowej? Np. ufw ?

Zaku
Zaku

jak mogę to sprawdzić ?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Wpisując ufw status

Zaku
Zaku

Pokazuje mi że nie ma takiej komendy

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

To znaczy, że nie masz zainstalowanej zapory sieciowej. Upewnij się, że wpisujesz dobry adres IP, port itp. Być może, że będzie jakiś błąd i nie będzie wszystko poprawnie działało ;)

Zaku
Zaku

Adres IP na 100% dobry bo kopiuje go z Panelu serwera (5.135.125.199:27015) Gdy chce wejść na serwer to to otrzymuje powiadomienie "server not responding"

Wcześniej wyskoczyło mi w konsoli coś w stylu że serwer jest w trybie LAN, ale tylko raz i więcej już się nie pokazywało

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jeśli internet na VPS działa poprawnie, to pozostaje jedynie opcja czy port nie jest zablokowany w panelu oraz sprawa sv_setsteamaccount - ja ten token co tydzień zmieniam, poprzedni usuwam, bo mi się coś tam psuje w nim i pojawia się błąd o [potrzebie dołączenia z lobby.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

@Timo to jest system Valve - tego nie zrozumiesz XD - token niekiedy działa, niekiedy nie ;)

Zaku
Zaku

Zajmuje się robieniem serwerów do GMOD'a od 4 lat i nigdy nie używałem czegoś takiego jak sv_setsteamaccount. Podobnie jak moi koledzy robiący też serwery w GMOD nigdy tego nie używali ani nie używają. Powtórzę jeszcze raz błąd ten mam jedynie na tym VPS na tym hostingu na innych hostingach nie mam owego problemu. Obecnie mam jeszcze 2 inne VPS gdzie wszystko działa lecz mają one za słabe procesory do tej gry.

Wszystko wychodzi na to że to jest jakiś problem w maszynie... może czegoś nie mam zainstalowanie, nie wiem, mam pobrane "apt-get update , upgrade oraz screen"

Obecny serwer był instalowany dodatkowo z tych komend co są na tej stronie: https://gameservermanagers.com/lgsm/gmodserver/

Działo to się również gdy nie korzystałem z "gotowego intalatora serwera" (mam na myśli żmudne wpisywanie serii komend)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Posiadasz VPSa KVM czy OpenVZ?

Zaku
Zaku

Server VPS KVM

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

To wiele znaczy. Porty UDP są domyślnie zablokowane (?) i musisz je odblokować pisząc ticket do supportu. Odpowiedź zazwyczaj trwa do 48h.

https://lvlup.rok.ovh/t/whitelista-udp-na-kvm-game-pro/264

czvpka
czvpka

@Zaku jeżeli w konsoli pisze, że serwer jest w trybie LAN/Offline, oznacza to, że nie masz ustawionego tokenu. Każdy serwer do gry na silniku Source wymaga tego tokenu (CS:GO, GMOD, etc.). Posłuchaj się, wygeneruj token tutaj i dodaj do opcji uruchamiania +sv_setsteamaccount ;)


@DBanaszewski jeżeli porty byłyby zablokowane, to z własnego doświadczenia wiem, że wywaliłoby błąd typu failed to bind port localhost:27015 😋 Na moje oko sprawa leży w tokenie, ale OP myśli, że wie wszystko o stawianiu serwerów i nie dopuszcza do siebie tego, że ten token na prawdę może to naprawić 😑

Zaku
Zaku

sv_setsteamaccount dodałem, nic nie zmieniło. A co do pisania do supportu o "Whitelista UDP na KVM Game Pro" to już napisałem i czekan na ich odpowiedz.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Aktualny stan whitelisty sprawdzisz w my.lvlup.pro

Zaku
Zaku

Yhym, widze. Mam tylko teamspeak3

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Skoro whitelista jest włączona, to nie ma co się dziwić ;) Serwer się uruchamia, ale tylko wewnątrz ;) Jak dodadzą port UDP to powinno wszystko działać ;)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

To domyślne ustawienie :v

adamo4412
adamo4412

też miałem z tym problem i to mi pomogło:

Cytat

https://www.vultr.com/docs/setting-up-a-garrys-mod-game-server

Cytat

Wszystkie komendy dałem do root