MusicBot - Czyli jak zainstalować SinusBot z youtube-dl i obsługą klienta TS 3.1.x

Poradniki
ts3, sinusbot
luxDev
luxDev Pionier

Ostatnia aktualizacja tematu: 07.04.2018 W aktualizacją są uwzględnione nowe wersje sinusbota i same poprawy poradnika

Aby zainstalowac Sinusbot potocznie Musicbot musimy wykonać kilka kroków. Na samym wstępie zaznaczę aby dokładnie wykonywać wszystko tak jak jest pokazane aby uniknąć błędów/problemów.


Przed całą operacją zaleca się aktualizację systemu z konta root

apt update && apt upgrade

w starszych systemach

apt-get update && apt-get upgrade

Na początek zainstalujmy sobie kilka wymaganych pakietów:

sudo apt-get install x11vnc xvfb libxcursor1 ca-certificates bzip2 libnss3 libegl1-mesa x11-xkb-utils libasound2 -y

Na niektórych systemach Ubuntu lub Debian będziesz musiał zainstalować również biblioteke libglib-2.0-0 do poprawnego działania bota więc możesz także spróbować tej komendy

apt-get install libglib2.0-0

Jeszcze tylko to

sudo update-ca-certificates

Następnie musimy dodać użytkownika sinusbot na którym będzie działał nasz musicbot.

adduser sinusbot

Wpiszmy mu hasło jakie nas interesuje, oraz przeskoczmy nie wymagane szczegóły ([Telefon, numer, imie itd.]) Gdy konto się utworzy przejdźmy na nie wpisując:

su sinusbot

W tym poradniku zainstalujemy naszego Bota w /home/sinusbot więc przejdźmy do tego folderu:

cd /home/sinusbot

Następnie pobierzmy sinusbota i go rozpakujmy:

Aktualna wersja SinusBot 0.13.37-9791176 z 11.02.2018

wget https://www.sinusbot.com/dl/sinusbot.current.tar.bz2

Rozpakowywanie pobranego pliku

tar -xjf sinusbot.current.tar.bz2

(Alternatywnie jeśli wyskakują ci jakieś problemy przy pobieraniu użyj tej komendy:)

curl -O https://www.sinusbot.com/dl/sinusbot.current.tar.bz2

Skopiujmy domyślną konfigurację do pliku config.ini

cp config.ini.dist config.ini

Następnym krokiem będzie pobranie samego Klienta TS3 (Wersja 3.1.8)

wget http://dl.4players.de/ts/releases/3.1.8/TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.1.8.run

Następnie nadajmy na niego uprawnienia do uruchomienia

chmod 0755 TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.1.8.run

Następnym krokiem będzie już samo uruchomienie procesu instalacji

./TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.1.8.run

Będziemy musieli zaakceptować warunki przy instalacji oraz go przysposobić do SinusBot'a

rm TeamSpeak3-Client-linux_amd64/xcbglintegrations/libqxcb-glx-integration.so

Kolejnym krokiem będzie utworzenie folderu plugins w folderze z klientem TS3

mkdir TeamSpeak3-Client-linux_amd64/plugins

Następnie będziemy musieli podać dokładną lokalizacje TS3 dla SinusBot'a, w tym celu otworzymy aktualną konfigurację

nano config.ini

Znajdź klucz TS3Path = i zamień go całego na:

TS3Path = "/home/sinusbot/TeamSpeak3-Client-linux_amd64/ts3client_linux_amd64"

Wyjdź z edytora nano (Ctrl+O, Enter, Ctrl+X)

Skopiuj plugin od sinusbota do folderu z pluginami w teamspeaku:

cp /home/sinusbot/plugin/libsoundbot_plugin.so /home/sinusbot/TeamSpeak3-Client-linux_amd64/plugins

Aktualizacja wcześniej zainstalowanego sinusbota do najwnoszej wersji

wget https://www.sinusbot.com/dl/sinusbot.current.tar.bz2

tar -xjvf sinusbot.current.tar.bz2

cp /home/sinusbot/plugin/libsoundbot_plugin.so TeamSpeak3-Client-linux_amd64/plugins/

Następnie

rm -rf /home/sinusbot/data/ts3

Aktualizacja klienta TS3

wget http://dl.4players.de/ts/releases/3.1.8/TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.1.8.run

chmod 0755 TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.1.8.run

./TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.1.8.run

Usuwanie zbędnych plików

rm TeamSpeak3-Client-linux_amd64/xcbglintegrations/libqxcb-glx-integration.so

Ostatecznie nadajmy uprawnienia plikowi startowemu od sinusbota

chmod 0755 sinusbot

Pierwsze uruchomienie

Z racji że hasło jest podawane przy pierwszym uruchomieniu to wykonujemy polecenie

./sinusbot

spisujemy hasło i możemy poprzez Ctrl+C wyłączyć sinusbot'a

Włączanie bota/zatrzymywanie

W tym poradniku użyjemy screen

Zainstalujmy go:

sudo apt-get install screen

Komenda na start:

screen -AmdS sinusbot ./sinusbot

Komenda na zatrzymywanie:

screen -x sinusbot

Po wejściu klikamy Ctrl+C

Gdy wszystko będzie gotowe, czas przejść do panelu:

Wchodzimy w przeglądarke wpisujemy:

https://AdresnaszegoVPS:8087

Login będzie taki: admin Hasło będzie podane podczas startu, potem możesz je zmienić. W starszych wersjach sinusbot'a jest ono takie: foobar

Dodatkowo możemy zainstlować Youtube-dl do odsłuchiwania piosenek z yt (!yt link na pw)

Ja w tym poradniku zainstaluję go przy użyciu python-pip

apt-get install python-pip pip install youtube_dl

(Aktualizacja Youtube-dl):

pip install youtube_dl --upgrade

Po ukończeniu tych czynności trzeba zedtyowac config.ini naszego sinusbota

nano config.ini

Znajdujemy YouTubeDLPath i zamieniamy go na:

YouTubeDLPath = "/usr/local/bin/youtube-dl"

Po wszystkim wystarczy zrestartować bota, i powinno się pojawić YouTubeDL support enabled podczas włączania sinusbota.

To na tyle, mam nadzieje że więcej problemów tym razem nie będzie :D

Wszystko co napisałem, u mnie działa, wraz z yt-dl instalowałem na KVM Ubuntu.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Super na to czekałem :slight_smile: Jeśli chodzi o sugestie, sądzę że dużo bardziej czytelnie będzie korzystać z bloków kodu czyli trzech znaków ` zamiast jednego. Łatwiej się kopiuje itp. Przykład użycia:

```bash komenda1 komenda2 ```

luxDev
luxDev Pionier

Dziękuję za sugestię, od razu lepiej :)

LinGruby
LinGruby Pionier

@luxDev małe uzupełnienie Twojej instrukcji o Installation Debian/Ubuntu SinusBot BETA

szymhal
szymhal

@luxDev mam problem podczas pobierania sinusbota, gdy wpisuje polecenie wget https://www.sinusbot.com/pre/sinusbot-0.9.11-ee30ef7.tar.bz2 to pojawia się błąd: "Resolving www.sinusbot.com (www.sinusbot.com)... 104.18.41.220, 104.18.40.220 Connecting to www.sinusbot.com (www.sinusbot.com)|104.18.41.220|:443... connected. GnuTLS: A TLS fatal alert has been received. Unable to establish SSL connection." Więc wpisuje curl -O https://www.sinusbot.com/pre/sinusbot-0.9.11-ee30ef7.tar.bz2 i pojawia się że nie ma takiej komendy. Wina leży po mojej stronie?

LinGruby
LinGruby Pionier

LinGruby:

Installation Debian/Ubuntu SinusBot BETA

@szymhal zastosuj się do tego jak zrobisz wszystko jak tam podali problemów nie powinno być ;-)

szymhal
szymhal

Cały czas wyskakuje ten sam błąd podczas pobierania sinusbota ;/

LinGruby
LinGruby Pionier

Nawet sprawdziłem u siebie na lapku wszystko działa

Coś musiałeś nie tak zrobić że masz problem z

szymhal:

GnuTLS: A TLS fatal alert has been received.Unable to establish SSL connection

szymhal
szymhal

@LinGruby robiłem wszystko zgodnie z instrukcją, podawaną i przez luxdev'a i przez Ciebie :/

LinGruby
LinGruby Pionier

sudo apt-get install x11vnc xinit xvfb libxcursor1 ca-certificates bzip2 sudo update-ca-certificates

czyli te komendy wykonałeś na początku ?

luxDev
luxDev Pionier

To z komendą może być spowodowane że nie zainstalowałeś pakietu/pakietów

sudo apt-get install x11vnc xinit xvfb libxcursor1 ca-certificates bzip2 sudo update-ca-certificates

szymhal
szymhal

@luxDev wpisuję to polecenie i dalej nie działa. Pojawia się ten sam problem :/

szymhal
szymhal

zmieniłem system na ubuntu, wszystko się ładnie zainstalowało, lecz gdy uruchamiam bota nic się nie dzieje. ( https://forum.sinusbot.com/threads/english-installation-debian-ubuntu-sinusbot-beta-versions.610/ ) Punkt uruchamiania bota komendą "screen -AmdS sinusbot ./sinusbot"

LinGruby
LinGruby Pionier

twojeIP:8087 na serwie wchodzisz w panel

od siebie dodam że hasło jest losowe i pierwsze uruchomienie ja robiłem ./sinusbot i na początku jest podane hasło

szymhal
szymhal

Dobra, ładnie działa, lecz gdy próbuje się zalogować do panelu www hasło foobar nie działa //EDIT: Hasło zostało podane za pierwszym uruchomieniem bota :) https://forum.sinusbot.com/faq/

szymhal
szymhal

Piszę ponownie, ponieważ nie mogę wyedytować poprzedniego postu. Napotkałem na problem. To pytanie kieruje do @LinGruby, ponieważ widzę, ze on się na tym zna. Podczas uruchamiania instancji pojawia się problem: 2016-09-08T22:41:08+02:00 TS3Client reported missing dependencies for xcb. Please install xcb and try again. Only Ubuntu / Debian you can usually as root run: apt-get install xcb . Przelogowałem się na roota. Zainstalowałem xcb poprzez to polecenie wszystko ładnie, ale dalej ta informacja się wyświetla :/

//EDIT: Logi w konsoli: http://pastebin.com/g0UcQXTF //EDIT: Podczas gdy uruchamiam przez roota bota, to w logach Ts3 pojawiają się takie wpisy, mimo, iż wpisana jest jedna instancja, Gdy loguję się poprzez sinusbota, nie ma tych informacje :/ : <22:56:57> "Unknown from 37.187.252.194:41368" połączono z kanałem "[cspacer7]P o c z e k a l n i a" <22:56:57> "Unknown from 37.187.252.194:51499" połączono z kanałem "[cspacer7]P o c z e k a l n i a" <22:56:57> "Unknown from 37.187.252.194:48485" połączono z kanałem "[cspacer7]P o c z e k a l n i a" <22:56:57> "Unknown from 37.187.252.194:51499" przerwano (connection lost) <22:56:57> "Unknown from 37.187.252.194:41368" przerwano (connection lost) <22:56:57> "Unknown from 37.187.252.194:48485" przerwano (connection lost)

LinGruby
LinGruby Pionier

a tak mi przyszło do głowy zrób reboot maszyny i zobacz bo ja osobiście się nie spotkałem z czymś takim. i odpal potem screen -AmdS sinusbot ./sinusbot i zobacz w htop czy widać proces

// a sinusbot'a stawiałeś na koncie usera to i na koncie usera odpalaj

// tak w terminalu u ciebie chyba putty wpisujesz reboot

szymhal
szymhal

@LinGruby gdy wpisuje polecenie screen -AmdS sinusbot ./sinusbot lecz nic się nie dzieje.

Andzia
Andzia

Dzieńdobry, kiedy chce uruchomić bota aby się połączył na ts wyskakuje mi taki błąd:

2016/10/22 13:20:32 f305fd3f 752f44f3 WARN Could not request shutdown 2016/10/22 13:21:24 f305fd3f INFO LOGIN [admin] OK 2016/10/22 13:21:31 f305fd3f 752f44f3 INFO Starting instance ts3server://127.0.0.1?port=9987&nickname=TS3SB-Demobot&password=&channel=&channelpassword= 2016/10/22 13:21:31 f305fd3f 752f44f3 INFO TSClient quit. 2016/10/22 13:22:36 f305fd3f 752f44f3 INFO BOT-CONFIG [admin] HOST CHAN CHANPW ANNOUNCE ANNOUNCESTR DUCKING DUCKINGVOLUME STICKY TTSLOCALE CHATIGNSRV CHATIGNPRIV CHATIGNCHAN CC OK 2016/10/22 13:22:38 f305fd3f 752f44f3 INFO Starting instance ts3server://overwolf-2689hb.typefrag.com?port=9987&nickname=TS3SB-Demobot&password=&channel=&channelpassword= 2016/10/22 13:22:38 f305fd3f 752f44f3 INFO TSClient quit.

co zrobić ?

maaciejo
maaciejo

ktoś wie jak to naprawić ? http://screenshot.sh/oAC0GGmAbNwuT lub

[GENERAL/!!!!!!!] WARN !!!!!!! YOU ARE RUNNING THE BOT AS UID 0 (ROOT) WITHOUT HAVING SET ANOTHER UID. THIS IS A SERIOUS SECURITY VIOLATION !!!!!!!! Library not found. Download failed. Make sure your internet connection is working properly or up- or downgrade to another version. Sanity checks failed, unable to run. Please read the installation-guide carefully and contact support if necessary.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Czy na pewno zainstalowałeś wszystko zgodnie z poradnikiem? Brakuje jednego z "elementów".

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Tak jak wyżej napisał @Nieznajomy11, lub problem z połączeniem internetowym do systemu (lub jakimś lokalnym do odpalenia WebInterface od bota) , czyżbyś używał VM VirtualBoxa?

LinGruby
LinGruby Pionier

maaciejo:

[GENERAL/!!!!!!!] WARN !!!!!!! YOU ARE RUNNING THE BOT AS UID 0 (ROOT) WITHOUT HAVING SET ANOTHER UID. THIS IS A SERIOUS SECURITY VIOLATION !!!!!!!!

W psełdo tłumaczeniu google

[OGÓLNE / !!!!!!!] WARN !!!!!!! Używasz bot AS UID 0 (root) bez konieczności ustawić inny UID. Jest to poważny SECURITY NARUSZENIE !!!!!!!!

od kiedy to co można odpalić na koncie user odpala się na koncie root i brak jakiejś bibloteki

A z drugiej strony z jakiego sinusboia korzystasz ( wersja ) bo po scrennshot widać że to jakaś archaiczna wersja jak w /opt/ts3bot/ jest. ( no chyba że to coś na docker, ale i takie instrukcje są )

A w dwóch miejscach są linki do działającej instalacji.

maaciejo
maaciejo

dzieki za odpowiedzi nie zainstalowały mi sie pliki 🌵 :c już wszystko działa

luxDev
luxDev Pionier

Temat zaktualizowany & odświeżony.

opti
opti

Gdy chcę zainstalować screena wyskakuje mi sinusbot is not in the sudoers file. This incident will be reported.

luxDev
luxDev Pionier

Tak tylko spytam.. na którym kroku byłeś?

opti
opti

Zrobiłem wszystko aż do instalacji screena (Leciałem tak jak w poradniku)

luxDev
luxDev Pionier

wpisz "su" zaloguj sie do roota i zainstaluj screena bez sudo.

opti
opti
luxDev
luxDev Pionier

to samo co przy screenie zrób.

LinGruby
LinGruby Pionier

wszystkie pakiety instaluje się z konta root a na screenshot chcesz instalować jako user

kłaniają się podstawy administracji linux'em

i znowu @luxDev szybszy :-D

opti
opti
opti
opti

Dobra niby wszystko git ale po wpisaniu screen -AmdS sinusbot ./sinusbot sinusbot nadal nie działa. (Zaczynam dopiero z Linuxem). Wchodzę na str sinusbota i nic :(.

anon10657637
anon10657637
LinGruby
LinGruby Pionier

opti:

sinusbot nadal nie działa

ale skąd wiesz że nie dział sprawdzałeś w htop czy niema procesu ./sinusbot

albo w przeglądarce się próbowałeś połączyć do panelu??

opti
opti

Próbowałem wejść przez przeglądarkę :).

Kijum
Kijum
LinGruby
LinGruby Pionier
OnQuey
OnQuey

Błąd po wpisaniu komendy: ./sinusbot Could not open /tmp/.sinusbot.lock. Is SinusBot already running? @edi usunąłem i bot działa lecz nie wchodzi na serwer. LOGI: 2017/08/15 05:26:31 19901c32 00371825 INFO Starting instance ts3server://178.217.186.151?port=9980&nickname=Jakure&password=&cid=1&channelpassword= 2017/08/15 05:26:31 19901c32 00371825 INFO TSClient quit. LogLevel has been increased, please try to connect again to see more details. 2017/08/15 05:26:31 19901c32 00371825 DEBUG Closed. 2017/08/15 05:26:39 19901c32 00371825 DEBUG Storing configuration.

LinGruby
LinGruby Pionier

nie wiem jaką masz wersję ale ostatnia aktualna to SinusBot 0.9.21-87a90ce pobrane z https://www.sinusbot.com/dl/sinusbot-beta.tar.bz2

nie wiem jaką masz wersję ale jak nie jest aktualna to powinna działać ale ( jak masz starszą to będzie działać dopóki nie będzie reboot bo po reboot już się nie odpali ) taka dziwna polityka

LinGruby
LinGruby Pionier

Aktualna wersja SinusBot 0.10.8-71ba94b tak samo pobierana jak post wyżej ;-)

bo poprzednia wersja już nie działa jak się odłączy od hosta to ponownie się nie połączy

proxen
proxen

./sinusbot: /lib/x86_64-linux-gnu/libc.so.6: version `GLIBC_2.14' not found (required by ./sinusbot) Mam taki błąd pomocy!!

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

sudo apt-get install x11vnc xinit xvfb libxcursor1 ca-certificates bzip2 libglib2.0-0 sudo update-ca-certificates apt-get update

proxen
proxen

Nic nie pomogło

luxDev
luxDev Pionier

Jakiego systemu używasz? wpisz uname -a w SSH.

Spróbuj zamiast

wget http://dl.4players.de/ts/releases/3.0.19.4/TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.0.19.4.run

Pobrać tego clienta:

wget http://dl.4players.de/ts/releases/3.0.18.2/TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.0.18.2.run

I powiedz czy działa :)

karkow
karkow

Jak ktoś się nie bardzo zna na linuksie to łatwiej zainstalować przez autoinstalator sinusbot-installer

proxen
proxen

@luxDev Linux vpsik 3.2.0-4-amd64 #1 SMP Debian 3.2.78-1 x86_64 GNU/Linux

majonez
majonez

Coś mi nie działa gdy przy instalacji yt-dl próbuję odpalić plik config.ini na dole pokazuje mi [ Error writing lock file ./.config.ini.swp: Permission denied o co może chodzić?

LinGruby
LinGruby Pionier

majonez:

[ Error writing lock file ./.config.ini.swp: Permission denied

w wolnym tłumaczeniu:

[Błąd zapisu pliku blokady ./.config.ini.swp: Odmowa uprawnień

pewno wszystko robiłeś jako root a edytować chcesz jako user

jedno co przychodzi mi do głowy ;-)

majonez
majonez

Nie własnie wszystko było robione na userze sinusbota ale po restarcie vpsa tak zaczął robić

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Wnoszę o zaktualizowanie linku do pobrania na najnowszy: wget https://www.sinusbot.com/dl/sinusbot.current.tar.bz2 :)

jasiubor
jasiubor

Wszystko działa, ale gdy chce zrestartować bota komendą screen -x sinusbot wyskakuje:

There is no screen to be attached matching sinusbot.

Natomiast gdy próbuję zmienic ytdlpath na podane "/usr/local..." to nie ma w ogóle takiego członu "YouTubeDLPath", tylko tamte Listen to.. TS3Path

jasiubor
jasiubor

Próbowałem to robić na 2 VPS'ach i nadal nie działa, cały czas ten błąd, na debianie 9 i nawet reinstalowalem VPS'a zeby na ubuntu spróbować. Też nie działa. Cały czas ten bład ze screenem, mogę jeszcze dodać, że gdy wpisuje sudo apt-get screen, wyskakuje, ze Ten plik nie jest w "sudoers" files czy cos takiego, i ze ten incident will be reported 😕

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Korzystasz z sudo? Twoje konto ma uprawnienia sudo?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

jasiubor:

Ten plik nie jest w “sudoers” files czy cos takiego, i ze ten incident will be reported

Użytkownik nie ma uprawnień do korzystania z sudo. Edytuj to przy pomocy visudo na roocie ;)

LinGruby
LinGruby Pionier

Poradnik zaktualizowany do wersji klienta TS 3.1.x

zaleca się aktualizację bo jest banalna a zawsze jest się na bieżąco

pytania co do starszych wersji niż SinusBot 0.13.37-9791176 z 11.02.2018 będą ignorowane przynajmniej z mojej strony ;-)


powodzenia w aktualizacjach :-D

WACLAW
WACLAW

Zrobilem wszytko jak nalezy a i tak coś nie działa,pomoże ktoś?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Co dokładnie nie działa? Wyskakuje jakiś błąd?

WACLAW
WACLAW

Wlasnie ze nie,oddpalam bota screenem i nic nie wyskakuje i niw działa.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Korzystając z komendy podanej w poradniku Sinusbot włącza się w tle. Możesz podejrzeć jego sesję komendą: screen -r sinusbot

WACLAW
WACLAW

sinusbot@Vps:~$ screen -r sinusbot Cannot open your terminal '/dev/pts/0' - please check. Co nie tak?

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

script /dev/null powinno pomóc

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

I jeśli dalej po komendzie podanej przez Bopka napisze ci, że nie ma takiego screena - użyj komendy z poradnika do odpalenia :D

WACLAW
WACLAW

Dalej nie dziala. Jest ktos w stanie mi pomoc i to ogarnac?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Właśnie pomagamy 😃 Co konkretnie nie działa - wyskakuje ci jakakolwiek wiadomość po wpisaniu? Co wpisałeś? Przepisz, zrób screena, cokolwiek :D

WACLAW
WACLAW

Nie mozesz wbic mi na vps i sprawdzic xd bo ciagle to co piaslaem nic nie pisze xD i tak darmowy i testowy.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

WACLAW:

Nie mozesz wbic mi na vps i sprawdzic Podał byś mi hasło, jest to zabronione przez regulamin forum, który zakładam, że czytałeś ;)

WACLAW:

darmowy i testowy.

VPS? Raczej i tak nie jest to powód dla błędu.

Nic ci nie pisze po odpaleniu bota przez screen?

Timo:

Sinusbot włącza się w tle

Timo:

screen -r

WACLAW
WACLAW

Powiedz co zrobic,to ci powiem co mi wyskakuje bo juz sie pogubilem xD i nie mg zrobic reinstala.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Reinstall całkowicie niepotrzebny 😂 Wpisujesz: screen -r Jeśli wyskoczy ci log sinusbota - masz rozwiązanie i wszystko działa. Jeśli wyskoczy ci:

WACLAW:

Cannot open your terminal ‘/dev/pts/0’ Wpisujesz: bopke:

script /dev/null Następnie: luxDev:

screen -AmdS sinusbot ./sinusbot A potem: Timo:

screen -r

WACLAW
WACLAW

Screenshot_20180320-202146|281x500 Cos inaczej mi sie tu pokazuje, co jest nie tak? Czyzbym musial wejsc na su sinusbot?

WACLAW
WACLAW

Z telefonu robie, bo lepiej ss wyslac xd

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

W takim razie wpisujesz: su sinusbot script /dev/null screen <2x klikasz enter> cd /home/sinusbot ./sinusbot

Oczywiście z użytkownika Sinusbot a nie root ;)

WACLAW
WACLAW

Screenshot_20180320-202840|281x500I co teraz?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Bind already in use Czyli sinusbot już chodzi na twojej maszynie. Wejdź do niego przez http://TWOJE-IP-VPSa:8087 ;)

WACLAW
WACLAW

A dzieki, ja tyle wpisywalem zeby naprawic a on ciagle chodzil, poprostu jak wchodzi sie na strone sinusbota to nie wolno wpisywac http bo wyskakuje blad. Wpisalem bez tego i dziala. Dzieki wielkie.

WACLAW
WACLAW

Nie moge sie polaczyc z zadnym serwerem z tego sinus bota? Potrafisz pomoc? Co potrzebujesz?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Wyślij na hastebin.com loga z zakładki instance log i osobno bot log - znajdziesz w settings w sinusbocie :D

WACLAW
WACLAW

Bot log https://hastebin.com/ozozubemen.hs instance log https://hastebin.com/zagenosuse.pas Coś chyba z ts3, nie jest wlaczony na vps?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

TS3 działa, wszedłem na niego nawet ;) LogLevel has been increased, please try to connect again to see more details. Wyłącz i włącz instancję w panelu

WACLAW
WACLAW

To samo, interesuje mnie to TS>/home/sinusbot/TeamSpeak3-Client-linux_amd64/ts3client_linux_amd64: error while loading shared libraries: libnss3.so: cannot open shared object file: No such file or directory Jest to w logach, chodzilo mi o blad ts3 na moim vpsie, cjyba jest cos zle.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Wygląda mi na to, jakbyś zapomniał komend: rm TeamSpeak3-Client-linux_amd64/xcbglintegrations/libqxcb-glx-integration.so mkdir TeamSpeak3-Client-linux_amd64/plugins cp plugin/libsoundbot_plugin.so TeamSpeak3-Client-linux_amd64/plugins/

WACLAW
WACLAW

Wpisze i ci dam znac zaraz.

WACLAW
WACLAW

Screenshot_20180320-222739|281x500 Takie błedy mam :/ Co jest zle?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Instalowałeś wszystko z roota ;) Loguj sie na roota i wpisuj: chown -R sinusbot:sinusbot /home/sinusbot chmod -R 700 /home/sinusbot Przeloguj sie na sinusbot i lecisz: script /dev/null screen <2x enter> cd /home/sinusbot ./sinusbot

Następnie moje kroki:

Timo:

rm TeamSpeak3-Client-linux_amd64/xcbglintegrations/libqxcb-glx-integration.so

mkdir TeamSpeak3-Client-linux_amd64/plugins

cp plugin/libsoundbot_plugin.so TeamSpeak3-Client-linux_amd64/plugins/

WACLAW
WACLAW

Screenshot_20180320-223650|281x500znow cos nie pykło, w tych 3 ostatnicj komendach. Wiesz co teraz?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

kill sinusbot Z roota też to wpisz. Wtedy z sinusbota odpal

WACLAW
WACLAW

Screenshot_20180320-224306|281x500 Co teraz :( Dalej nie dziala, nawet to :( Moj bot umarł xD wez go uratuj

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Z telefonu będzie ci ciężko - w TOP zobacz ID procesu i wpisz kill ID

Swoją drogą, nie wiem czemu tak opornie to idzie

WACLAW
WACLAW

Teraz chyba sie udało, po wpisaniu zadnej informacji nie ma, co teraz?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Może zabiło. No to teraz lecisz.

Timo:

Przeloguj sie na sinusbot i lecisz:

script /dev/null

screen

<2x enter>

cd /home/sinusbot

./sinusbot

WACLAW
WACLAW

Screenshot_20180320-225427|281x500Ts3 sie sam zamyka, cos tak pisze. Co teraz?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Też mi się tak zamykał. Instalowałeś sinusa dokładnie z tych komend co podane na samej górze? U mnie rozwiązaniem była najnowsza wersja i (w przypadku localhosta IP do TSa 127.0.0.1) lub numeryczne.

WACLAW
WACLAW

Tak

WACLAW
WACLAW

Co teraz?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

A co, działa już? :D

WACLAW
WACLAW

Nie wlasnie, pytam sie co zrobix aby zadziala xD

WACLAW
WACLAW

Screenshot_20180321-134842|281x500ZZaczalem leciec z wszytkim po kolei i tu mam bład, co teraz?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

File exists, czyli już jest plik tam gdzie kopiujesz. Najlepiej wpisz rm- rf /home/sinusbot/* i zainstaluj od nowa 😂

WACLAW
WACLAW

Screenshot_20180321-140013|281x500Nie ma takiej komendy.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

No minusik mi sie przestawił rm -rf /home/sinusbot/*

WACLAW
WACLAW

Zrobilem jak mowiles, wciaz ts3 quit wyskakuje w logach, jak to naprawic?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Serwer TS3 najnowsza wersja, bez graylisty?

WACLAW
WACLAW

Jak ti srpawdzic?xd

luxDev
luxDev Pionier

Jak jesteś na serwerze to klikasz w ten "kanał" na samej górze i po prawej masz informacje ilość osób, sloty, wersja, a co do greylisty to widzisz komunikat o niej jak się w sumie łączysz, polecam też sprawdzić czy nie masz jakiegoś wyższego lvl bezpieczeństwa ustawionego aby wejść.

Poleciłbym jeszcze sprawdzić bany czy nie masz jakiegoś dziwnego bana na serwerze który mógłby bota blokować, lub w sumie zobacz czy ten problem tylko masz u siebie, spróbuj wpuścić na 2-3 serwery ts3 bota i zobacz czy wejdzie.

LinGruby
LinGruby Pionier

Pomijając cały fakt problemów z SinusBot.


takie pytanko dlaczego system nie jest zaktualizowany???

WACLAW:

Screenshot_20180320-222739|281x500

jak widać na załączonym obrazku ;-)

zobacz czy to samo się będzie dziać jak zaktualizujesz system


będę musiał dodać opcję przed instalacją SinusBot co do aktualizacji systemu bo co dla niektórych jest normą że przed instalacją czegokolwiek robi się aktualizację systemu, to dla niektórych jest to problem ;-)


poradnik zaktualizowany o opcję aktualizacji systemu :-D

luxDev
luxDev Pionier

Przeczytałem poradnik od początku i zauważyłem kilka błędów więc powstała jego ostateczna wersja w lepszym formatowaniu i lepszej czytelności.

Powodzenia w instalacjach :)

LinGruby
LinGruby Pionier

luxDev:

powstała jego ostateczna wersja w lepszym formatowaniu i lepszej czytelności

zbierałem się do tego ale... praca ;-)

na @luxDev 'a można liczyć że podobnie myślimy :-D

WACLAW
WACLAW

Gdy jestem przy kroju nano config.ini pisze ze nie ma takiej komendy, pomocy 😂

anon10657637
anon10657637
apt-get install nano
WACLAW
WACLAW

Dziękuje :D

WACLAW
WACLAW

Screenshot_20180413-190053|281x500BłaBład taki mam, aktualizowalem bota i tak nke dziala.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

:thinking: Przychodzi mi na myśl.. Pokaż zawartość /etc/hosts

WACLAW
WACLAW

Z ftp?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Możesz użyć nano /etc/hosts

WACLAW
WACLAW

Screenshot_20180413-192733|281x500prosze, wracajac do bledu,jak to naprawie?

luxDev
luxDev Pionier

Na forum sinusbota piszą że sinusbot ma jakiś system banów i adres twojego VPS pewnie tam jest.

https://forum.sinusbot.com/threads/could-not-contact-update-server.4861/

WACLAW
WACLAW

Za co niby :(

WACLAW
WACLAW

@SystemZ Wiesz o co chodzi? 😣

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Z tego co się orientuje chodzi między innymi o te wersje "unlimited".

WACLAW
WACLAW

Jestem w tym zielony,wytlumaczycie jak to naprawic abym mogl grac sobiw botem?

Bubi
Bubi

Nie trzeba się męczyć :slight_smile: Automatyczny instalator: sinusbot-installer.de

WACLAW
WACLAW

Fajny instalator ale dalek przy uruchamioniu jest bląd, co.zrobic?

WACLAW
WACLAW

NIe wieceie jak to naprawic? Pisalem na forum sinus bota ale narazie nie ma pomocy.

Bubi
Bubi

Daj ss tego błędu :)

WACLAW
WACLAW

Screenshot_20180413-190053|281x500

MichQ
MichQ

Dostałeś tzw. blacklistę od sinusbota tzn., że nie możesz uruchomić sinusbota, ponieważ twoje ip maszyny jest zbanowane

EDIT. Sam przestałem korzystać z sinusbotów po właśnie fali tych banów. Polecam ci się zapoznać z TS3AudioBot

luxDev
luxDev Pionier

https://github.com/Splamy/TS3AudioBot

Tak tylko dodaje gdyby miał ochotę rzucić okiem.

LinGruby
LinGruby Pionier

Nowa wersja SinusBot 0.14.3-0e747fd działa poprawnie ( u mnie )

https://forum.sinusbot.com/resources/sinusbot-beta.3/

pobranie

https://forum.sinusbot.com/resources/sinusbot-beta.3/download

Destruktor
Destruktor

Po wpisaniu ./sinusbot wyskakuje takie coś 2018/08/08 17:13:09 The bot will not run as root-user. Co zrobić?

DoreK
DoreK α-tester v3

Przeczytać treść błędu.

:kappa:

Musisz bota uruchomić jako użytkownik bez roota

Destruktor
Destruktor

Wiem lecz gdy to robię nie chcę się włączyć bo nie ma permisji

Nikox
Nikox

Spróbuj wykonać z roota:

chown -R sinusbot:sinusbot /home/sinusbot/

Nastepnie przełączyć się na sinusbota komendą su sinusbot Nadać uprawnienia komendą

chmod 0755 sinusbot

I odpalić sinusbota

Destruktor
Destruktor

Dzięki działa

Destruktor
Destruktor

Mam dalej jeden problem bot nie chcę wejść na serwer

raxelovsky
raxelovsky

Przechwytywanie|519x192 Jeżeli serwer ts jest na tej samej maszynie co sinusbot, to tak powinno wyglądać, jeżeli inny port zmieniasz port, jeżeli inne ip wpisujesz je w miejsce 127.0.0.1, łączenie się do panelu "twojeIp:8087"

Destruktor
Destruktor

Dalej nic, nie chcę się łączyć

Nikox
Nikox

Jest coś w logach sinusbota?

Destruktor
Destruktor

2018-08-09T21:00:17+02:00 LOGIN [admin] OK 2018-08-08T18:29:09+02:00 INSTANCE-DELETE [admin] (33959256-0643-4c53-a7f6-a894cd5f35c0) OK 2018-08-08T18:28:15+02:00 INSTANCE-CREATE [admin] (s) OK 2018-08-08T17:57:54+02:00 FILE-DELETE [admin] (e90dc29e-c0e0-4ce5-a8c6-1a41eb660459) OK 2018-08-08T17:57:30+02:00 FILE-DELETE [admin] (26558a0f-ce36-4210-859b-45d4ad4925f1) OK 2018-08-08T17:57:27+02:00 FILE-DELETE [admin] (8cd6cd20-3c38-44d5-bc3b-93d802e2a920) OK 2018-08-08T17:57:25+02:00 FILE-DELETE [admin] (f359ff47-55d5-4c3c-b17f-3989b6cf249e) OK 2018-08-08T17:57:03+02:00 UPLOAD [admin] Dr. Dre - The Next Episode (San Holo Remix).mp3 OK 2018-08-08T17:57:01+02:00 UPLOAD [admin] Rihanna - Stay [20syl].mp3 OK 2018-08-08T17:56:39+02:00 UPLOAD [admin] Russia National anthem Russian & English lyrics.mp3 OK 2018-08-08T17:55:12+02:00 Cannot playback URL of type text/html; charset=utf-8 2018-08-08T17:54:30+02:00 Cannot playback URL of type text/html; charset=utf-8 2018-08-08T17:48:48+02:00 LOGIN [admin] OK 2018-08-08T17:45:09+02:00 Loading instance://94be04a7-a4ed-447b-88df-6bcbabf98ee3 2018-08-08T17:45:09+02:00 Loading instances

To co zrobić?

Destruktor
Destruktor

Jeszcze jest takie coś

2018-08-09T21:07:07+02:00 About to run. 2018-08-09T21:07:07+02:00 Prespawn. 2018-08-09T21:06:49+02:00 Storing configuration. 2018-08-09T21:06:49+02:00 BOT-CONFIG [admin] HOST CHANPW CHAN ANNOUNCE DESCRIPTION ANNOUNCESTR TTSURL CC OK 2018-08-09T21:06:19+02:00 Closed. 2018-08-09T21:06:19+02:00 TSClient quit. LogLevel has been increased, please try to connect again to see more details. 2018-08-09T21:06:19+02:00 Starting instance ts3server://?port=9987&nickname=Hydrohell.pl&password=&channel=&channelpassword=

Kaczuc
Kaczuc

Serwer ts3 ma za duży loglevel musisz na panelu zwiększyć sinusbota

Infinity
Infinity

Nie wiem jakim cudem to wyczytałeś z tego logu, ale tam wyraźnie pisze, że "LogLevel has been increased" - poziom logowania zwiekszony. "please try .." prosze, połącz ponownie aby zobaczyć więcej informacji.

Konkluzja?

Połącz ponownie i daj znowu logi.

Kaczuc
Kaczuc

Kiedyś miałem taki problem, że bot się łączył do serwera i wypluwał taki komunikat dopiero zwiększenie LogLevel przez panel ręcznie naprawiło problem

Destruktor
Destruktor

Jest jeden problem kiedy chcę go zmienić jest taki znak zakazu

Infinity
Infinity

Infinity:

Połącz ponownie i daj znowu logi.

LogLevel nie ma nic wspólnego z poziomem bezpieczenstwa w panelu. Nadal czekam na ponowne uruchomienie i kolejne logi.

Destruktor
Destruktor

Dzieje się to samo

2018-08-09T21:07:07+02:00 About to run.

2018-08-09T21:07:07+02:00 Prespawn.

2018-08-09T21:06:49+02:00 Storing configuration.

2018-08-09T21:06:49+02:00 BOT-CONFIG [admin] HOST CHANPW CHAN ANNOUNCE DESCRIPTION ANNOUNCESTR TTSURL CC OK

2018-08-09T21:06:19+02:00 Closed.

2018-08-09T21:06:19+02:00 TSClient quit. LogLevel has been increased, please try to connect again to see more details.

2018-08-09T21:06:19+02:00 Starting instance ts3server://?port=9987&nickname=Hydrohell.pl&password=&channel=&channelpassword=

Infinity
Infinity

Wydaje mi się, że coś musiałeś zepsuć podczas instalacji. Ogólnie to ja instalowałem sinusa jakies 2 tygodnie temu z tego:

https://wiki.sinusbot.com/en:guides:installation:linux

Krok w krok wykonałem instalacje (ktora jest podobna do tego tematu) i zadzialalo za pierwszym razem.

Nie wiem w czym problem u ciebie tkwi.

Destruktor
Destruktor

Zrobiłem to teraz tym sposobem dzieje się to samo nw może użyć drugiego vps z ubuntu bo teraz robiłem to na debian 9

McHamerLoockPl
McHamerLoockPl

Siemka mam mały problem przy pierwszym włączeniu bot mianowicie to . sinusbot@rescue-pro:~$ ./sinusbot Could not read configuration file: Near line 3 (last key parsed 'TS3Path'): expected value but found '“' instead Wiem ze cos w konfigu zrąbąlem tylko nie wiem jak z tym sobie poradzić

Kaczuc
Kaczuc

TS3Path w config.ini wygląda tak w sinusbocie TS3Path = "/home/Sinusbot/TeamSpeak3-Client-linux_amd64/ts3client_linux_amd64"

McHamerLoockPl
McHamerLoockPl

No ok tylko jak to mam zrobic

Kaczuc
Kaczuc

Zmieniasz tylko katalogi gdzie znajduje się twój bot cała filozofia jeśli instalowałeś z poradnika od sinusbot'a to resztę zostawiasz bez zmian

LinGruby
LinGruby Pionier

od godziny testuję SinusBot 1.0.0-alpha.6-a47ac17 ( dla Linux ) póki co działa poprawnie :-D

do pobrania z forum

https://forum.sinusbot.com/resources/categories/official-releases.1/

wersja dla Windows SinusBot 1.0.0-alpha.5 też na forum ( nie testowałem nie mam na czym ;-) )


Jest nowa alpha:

Internal Linux Alpha 1.0.0-alpha.7-06a54d7

https://forum.sinusbot.com/resources/internal-linux-alpha.1/updates#resource-update-1200

ale poprawia tylko błędy na CentOS 7 jeśli jednak nic złego się nie działo to nie ma potrzeby aktualizować i można poczekać do następnej aktualizacji :-D


jest pierwsza SinusBot for Linux 1.0.0-beta.1 ;-)

https://forum.sinusbot.com/resources/sinusbot-for-linux.3/updates#resource-update-1204

sporo zmian ;-)

mefek
mefek

Wie ktoś jak naprawić coś takiego? Przechwytywanie|690x183

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Ten port, który próbuje użyć sinusbot jest już zajęty przez jakiś proces. Aby sprawdzić jaki, możesz użyć polecenia sudo netstat -lptu

nerods
nerods

Po pierwszym uruchomieniu, następnie gdy chciałem zrobić instalacje screena komendą sudo apt-get install screen wyskoczyło mi "[sudo] password for sinusbot:". Po wpisaniu hasła jakie mam do konta sinusbot na VPS wyskoczyło "sinusbot is not in the sudoers file. This incident will be reported". Wie ktoś o co chodzi i jak temu zaradzić? EDIT. ominąłem ten krok i przeszedłem do panalu w wyszukiwarce. Ustawiłem wszystko, ale bot nie wchodzi na serwer. Być może coś źle wpisałem w ustawieniach bota w panelu. Może ktoś przy okazji podać co wpisać w daną rubryczkę, abym nie miał wątpliwości? Z góry dziękuje za każdą pomocną odpowiedź :slight_smile:

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

nerods:

sinusbot is not in the sudoers file. This incident will be reported

sudo jest komendą tylko dla użytkowników wyszczególnionych w pliku /etc/sudoers, do którego dostęp ma tylko root. To bardzo niebezpieczna komenda, bo daje pełne uprawnienia do systemu, więc nie chcemy, żeby każdy użytkownik mógł z niej korzystać ;)

zaloguj się na konto root, lub inne konto uprawnione i wykonaj polecenie instalacji screena, może to pomoże.

nerods
nerods

Dobrze, zrobię z konta root, ale jestem zielony i chce się upewnić czy dobrze myślę. Z konta root mam przejść do katalogu cd /home/sinusbot i tam wpisać komendę na sudo czy jakoś inaczej? Proszę o dokładnie wytłumaczenie jeśli mam zrobić inaczej :slight_smile:

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Wykonaj z jego poziomu tylko komendą z która jest problem - czyli apt install screen. Reszta bez zmian :)

nerods
nerods

zrobione dziękuje za pomoc, ale jest problem z tym że bot nie wchodzi na serwer. mógłbyś jakoś pomóc mi to rozwiązać?

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Pokaż logi :)

nerods
nerods

2020-03-20T02:33:16+01:00 Cannot playback URL of type text/html

2020-03-20T02:30:17+01:00 LOGIN [admin] OK

2020-03-20T02:29:58+01:00 LOGIN [root] FAIL [IP:83.24.245.121]

2020-03-20T02:29:45+01:00 LOGIN [admin] FAIL [IP:83.24.245.121]

2020-03-20T02:18:55+01:00 Loading instance://308f1968-5dcc-4061-bbc4-de7273e94529

2020-03-20T02:18:55+01:00 Loading instances

to są logi z panelu

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

logi danego bota :)

nerods
nerods

Przejrzałem wszystkie foldery i nie mogę odnaleźć pliku z logami 😕 EDIT: przepraszam, ale jestem bardzo zielony w tych sprawach

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

logi masz w panelu ( dany bot )

nerods
nerods
KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Zobacz ile masz wolnego ramu wpisując

htop

lub

free -m

nerods
nerods

pamiec|645x104

jest do Ciebie jakiś kontakt, np. ts? wtedy pomożesz mi prościej to ogarnąć

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Wygląda na to że masz bardzo mało dostępnej pamięci RAM na VPS-ie. Zainteresuj się tematem swapu: https://lvlup.rok.ovh/t/tworzenie-pliku-swap-na-serwerze-vps/8958?u=timo

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies
nerods
nerods

@KrEdEnS Mam w plikach cały serwer MC postawiony. Niedługo z niego rezygnuje i przełączę go na serwer kolegi. Usunę jego zawartość i czy wtedy bot będzie mógł się połączyć czy mam coś zrobić, aby mógł się połączyć z serwerem?

Bodzio
Bodzio

@nerods Myślę że gdy po prostu wyłączysz serwer Minecraft powinno być okej. Po prostu serwer Minecraft używa u ciebie prawie cały RAM.

Rozwiązań masz kilka:

  1. Wyłączyć serwer MC
  2. Zrobić partycje SWAP (w skrócie wykorzystywanie pamięci dysku jako pamięci RAM)
  3. Kupić VPS z większą pamięcią RAM (ew. zmienić pakiet).

Skoro jesteś w takiej sytuacji to po prostu poczekaj aż już przeniesiesz serwer MC na serwer kolegi i wtedy dopiero instaluj bota po wywaleniu serwera MC.

nerods
nerods

@Bodzio dziękuje za odpowiedź :slight_smile: Serwerowi przyznałem 1GB ramu, ale racja poczekam aż przeniosę serwer.

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Dodaj trochę SWAPU i nie będziesz musiał zmniejszać przydzielonego ramu dla serwera mc.

EDIT. Sprawdź czy masz trochę wolnego dysku poleceniem df -h

nerods
nerods

Dobrze, dziękuje wszystkim za pomoc!