MyBB i błąd SQL

Zombie
zarządzanie, mybb
DoreK
DoreK α-tester v3

Witam, mam pewien problem z MyBB. Przy próbie rejestracji pojawia się to: 690x335 Dodam że ougc awards wgrany jest od lipca, a problem ten pojawił się kilka dni temu.

anon10657637
anon10657637

Pole ougc_awards nie ma domyslnej wartosci, czyli najprawdopodobniej jest nullem. Trzeba to zglosic autorowi wtyczki.

DoreK
DoreK α-tester v3

Autor wtyczki podobno ten błąd naprawił, poza tym ten problem zaczął się pojawiać dopiero od niedawna - da radę to jakoś naprawić w bazie danych?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Tak, jak każdy błąd.

Trzeba dodać domyślna wartość. Jeśli używasz phpmyadmin to bodajże można to zmienić w zakładce struktura.

Ewentualnie możemy samemu użyć polecenia ALTER TABLE

DoreK
DoreK α-tester v3

Kiedyś właśnie znalazłem na internecie komendę ALTER TABLE mybb_users MODIFY ougc_awards text NOT NULL DEFAULT '' która jednak nie działa z powodu #1101 - BLOB, TEXT, GEOMETRY or JSON column 'ougc_awards' can't have a default value - kompletnie tego sql nie ogarniam :V

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Wtyczka musi o to zadbać przy dodawaniu nowego rekordu, nawet jeśli w nowej wersji jest to poprawione to stare rekordy pewnie trzeba samemu będzie poprawić.

https://dev.mysql.com/doc/refman/5.7/en/data-type-defaults.html

BLOB, TEXT, GEOMETRY, and JSON columns cannot be assigned a default value.

DoreK
DoreK α-tester v3

Ok - problem rozwiązany. Wystarczyło wejść w mybb_users i tak jak pisałeś kliknąć w struktura i zmieniłem polu ougc_awards domyślną wartość na NULL.