MyHARD.pl - pewna współpraca!

Zombie
współpraca-odrzucone
Karolek
Karolek

####Nazwa projektu MyHARD.pl - serwer hardcore

####Cel Zapewnienie fanom rozgrywki true-hardcore stabilnego, a przede wszystkim grywalnego serwera.

####Co udało nam się zrobić Kilkanaście udanych edycji, ogrom kontaktów, rozbudowany fanpage i strona www.

####Plany Serwer na 4000 slotów :)

####Osoby/organizacje biorące udział (linki) Naciukany (https://www.youtube.com/user/NaciukanyPlay) Dużo więcej mniejszych twórców (<3 tysiące subskrypcji)

####Osoby/organizacje które może wezmą udział (linki) Mam pełną nadzieję, że LVLUP :)

####Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp) Na sam początek myślę, że zadowoli nas ten serwer dedykowany: https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/details-servers.xml?range=GAME&id=MC-32 W przyszłości (mówię tutaj już o tych 4000 slotów) będzie wymagane już kilka maszyn tego typu.

####Co mogę zaoferować w zamian Logo LVLUP na naszym fanpage z dopiskiem o sponsoringu, sharowanie postów LVLUP, informacje na stronie WWW oraz serwerze kto nas sponsoruje. Dodatkowo możemy wraz z ekipą pisać pluginy dla LVLUP (chociażby jakieś itemshopy albo coś)

####Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz Projekt nie jest unikalny. Serwerów hardcore jest masa, ale MyHARD jako jedyny stara nadal się kultywować prawdziwą tradycję hardcore, bez zbędnych wodotrysków.

Ps. Zapytacie czemu sami nie opłacimy maszyny skoro już kiedyś działaliśmy - z ekipą doszliśmy do wniosku, że warto spróbować poszukać sponsoringu, a wolne środki przeznaczyć na reklamę (chociażby głos pana Pardy, z którym mieliśmy już przyjemność współpracować)

Karolek
Karolek

Zapomniałem dopisać adresu fanpage oraz strony www

Fanpage: https://www.facebook.com/MyHardpl/ Strona www: http://myhard.pl (hostowana na LVLUP!)

koweq
koweq

Jestem na tak :)

Marcoral
Marcoral Pionier

Pozwoliłem sobie przeszukać lekko Twój profil i znalazłem bardzo interesujący wpis...

A jakoś ja serwer hardcore opłacam sam mimo, że edycje trwają ledwo 5 dni. A nie żydzę na forum jak niektórzy :v

(źródło: https://lvlup.rok.ovh/t/propozycja-wspolpracy-serwerhardcore-net/525/#6)

To jest tych kilkanaście udanych edycji? -.^ Prośba o 32GB RAM maszynę na pewno nie podchodzi pod "żydzenie"? No i oczywiście znowu wielkie plany, 4000 slotów... poważnie uważasz, że tyle osób zagra na Twoim serwerze? Serwery na całym świecie, które spełniają ten wymóg można zliczyć na palcach jednej ręki...

Karolek
Karolek

Trwały 5 dni ;) Trwały. Trwały. Tu zakończę

Tak, tyle osób zagra na moim serwerze :)

Żydzenie? To tylko prośba.

Marcoral
Marcoral Pionier

Przypominam, że to nie ja nadałem takie określenie prośbie o współpracę. Po prostu zakrawa mi to o hipokryzję. Mimo wszystko skoro uważasz, że uda Ci się pozyskać taką liczbę graczy, nie będę wdawał się w bezsensowną polemikę. Życzę powodzenia :)

hej0ss
hej0ss

Mi się jednak wydaję, że 4000 slotów to za dużo. Można zobaczyć tylko na HyPixel (chyba najwiekszy serwer na świecie) i gra tam ~~25 000 graczy, a tam są bodajże wszystkie tryby gry.

kamcio96
kamcio96

Za dużo tzn? Ta są plany na kolejne edycje, a przygotowanie takiego serwera nie jest dla nas problemem. Na razie chcemy zrobić jeden serwer z dobra rozgrywką ;) A później, gdy będzie odpowiednie zainteresowanie, my będziemy gotowi :D

Xepio
Xepio Pionier

Aż muszę kurcze napisać bo mnie korci .. Serio piszecie o współprace i jest wzmianka o 4000 slotach ? ile osób musiało grać na tych 5 dniowych edycjach że aż w tyle slotów polecieliście,nawet youtuberzy którzy mają po 100tys subów na własnych serwerach nie mają tylu graczy.

Ludzie robicie ciągle ten sam błąd, prosicie o to by mieć najwięcej za tak zwane darmo..Przecież tyle slotów to kosz miesięcznie będzie z kilka tysięcy złoty ,przy dobrych wiatrach jedna maszyna utrzyma wam do 250-270 graczy..

A jeszcze to >Karolek:

Projekt nie jest unikalny. Serwerów hardcore jest masa, ale MyHARD jako jedyny stara nadal się kultywować prawdziwą tradycję hardcore, bez zbędnych wodotrysków. I własnie serwer takich jest masa gdzie na każdym z tych serwerów zagra po 10-20 graczy i jak zrobicie by ci gracze przeszli do was jak tam już mają wszystko a wasz serwer niczym się nie wyróżnia ?

Po co brnąć ciągle w to tamo ciągle w te same schematy tej samej rozgrywki i tak dalej.... Serwerów easyhc to jest mrówek w mrowisku i tego samego się tyczy serwerów hardcore..gdzie ten typ serwera był robiony prosto pod pieniądze gdzie graczom nie chciało się czekać aż ban zejdzie to kupowali usługi odbanowania. Niestety ale widzę ze Polski minecraft jest jeszcze z 4 lata z tyłu za europejskimi serwerami gdzie te serwery wyróżniają się przede wszystkim jakością oraz innowacjami.

happi
happi

Mnie nie wpisałeś w osoby biorące udział, hyhy. 😎


Na tak. Myhard to jeden z nielicznych hardcore'ów (mówię o hardcorach typu skkf, mchc, skyen) na którym chciało mi sie grać. W dodatku Karolek to świetny programista, więc strona techniczna będzie dobrze zrobiona.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Dla mnie napewno nie jest to projekt, który wymaga współpracy z hostingiem. Jest to dość spory projekt i wydaje mi się, że lepiej będzie jeśli ekipa sama dołoży ten pierwszy grosz, jeśli projekt faktycznie bedzie dobry ten 1 grosz napewno zwróci się z wielokrotnością ;) .

W Polsce jest pełno serwerów hardcore na rożnych poziomach, jedne słabe, drugie beznadziejne, trzecie ujdą a dopiero na czwartych da się dobrze pograć. Tych czwartych jest niestety najmniej :( .

Nie wiem czy często używane motywy działalności takie jak: "stare czasy" bądź "serwer taki jak dawniej" czy kultowanie tradycji itp. to dobre motywy :/ .

Karolek:

unikalny. Serwerów hardcore jest masa, ale MyHARD jako jedyny stara nadal się kultywować prawdziwą tradycję hardcore, bez zbędnych wodotrysków. Ten fragment odrzuca mnie od projektu i potwierdza pierwszy fragment mojej wypowiedzi oraz troszeczkę mnie odrzuca.

Dlaczego od razu celujesz w tak duży projekt? [Dedyk 32 GB]

luxDev
luxDev Pionier

Myhard to jest duży serwer, sam pamiętam dużo osób grało tam, osobiście nie gram na żadnych serwerach, ale zdarzyło mi się tam być przez ~60 minut.

Karolek, kamcio96 to świetni programiści, ze strony pluginów, nie będzie żadnego problemu, ale osobiście też zacząłbym od mniejszych wymagań, jeśli Michał wy zobaczył że serwer nie daje rady, to się dokłada.

(Moja opinia)

Moje zdanie jest na tak, karolek dobra Panda

Karolek
Karolek

hej0ss:

Mi się jednak wydaję, że 4000 slotów to za dużo. Można zobaczyć tylko na HyPixel (chyba najwiekszy serwer na świecie) i gra tam ~~25 000 graczy, a tam są bodajże wszystkie tryby gry.

4000 slotów to nie jest dużo, zapełnienie ich też nie jest problemem. Starczy mieć markę i oferować dobry game-play, a sądząc po opinii graczy coś takiego oferujemy.

Xepio:

Serio piszecie o współprace i jest wzmianka o 4000 slotach ? ile osób musiało grać na tych 5 dniowych edycjach że aż w tyle slotów polecieliście,nawet youtuberzy którzy mają po 100tys subów na własnych serwerach nie mają tylu graczy.

5 dniowe edycje były w czasach gdy modne było easyhc, a my nie mieliśmy zbytnio czasu na prowadzenie serwera. Dodatkowo nasza ekipa przechodziła wtedy lekki kryzys w związku. Teraz już jest ok i celujemy wysoko. Jeśli kiedyś byliśmy na topie to czemu teraz by nie być? Serwery twórców? Proszę Cię. Jeśli na serwerze youtubera mam zapłacić 5zł za zmianę hasła to chyba jednak coś jest nie tak (dla przykładu: http://www.vertez.pl/haslo/)

Xepio:

Po co brnąć ciągle w to tamo ciągle w te same schematy tej samej rozgrywki i tak dalej.... Fakt brniemy to samo, ale rozmawialiśmy z setkami osób, które chcą tego same. Starego, dobrego, a przede wszystkim ciężkiego hardcore.

adminek153:

Dla mnie napewno nie jest to projekt, który wymaga współpracy z hostingiem. Jest to dość spory projekt i wydaje mi się, że lepiej będzie jeśli ekipa sama dołoży ten pierwszy grosz, jeśli projekt faktycznie bedzie dobry ten 1 grosz napewno zwróci się z wielokrotnością 😉 .

Tak jak pisałem, na rynku jesteśmy dobre parę lat. Prosimy o sponsoring tylko i wyłącznie dlatego, aby nasze środki na maszynę przeznaczyć chociażby na opłatę osób, które podkładają głos pod nasze reklamy, a także na nagrody dla najlepszych graczy (pamiętne podkładki ;))

adminek153:

Dlaczego od razu celujesz w tak duży projekt? [Dedyk 32 GB]

Według nas jest to wystarczająca maszyna aby utrzymać te 600 graczy na pojedynczej instancji serwera. Dodatkowo chcemy otworzyć serwer pvp, dla osób które dostaną bana za śmierć aby podszkoliły się w nowym pvp ;)

Xepio:

Ludzie robicie ciągle ten sam błąd, prosicie o to by mieć najwięcej za tak zwane darmo..Przecież tyle slotów to kosz miesięcznie będzie z kilka tysięcy złoty ,przy dobrych wiatrach jedna maszyna utrzyma wam do 250-270 graczy..

Za darmo? Przecież oferujemy pomoc w rozwoju hostingu (niewielką ale jednak, na fanpage potrafimy osiągnąć 30000 zasięgu na 3 postach!). Reklamy na stronie, fanpage, serwerze, w reklamach z głosem Pana Pardy czy Pana Knapika. Nie jesteśmy typem 'żydów' jak ktoś tutaj w temacie to określił. Fakt, może 360zł inwestycji w serwer to dużo, ale my również ze swojej strony oferujemy dużo. Co do 4000 slotów - 2 maszyny po 128gb spokojnie dadzą radę. Na chwilę obecną jednak potrzebujemy tylko tej 32GB.

happi:

Mnie nie wpisałeś w osoby biorące udział, hyhy. 😎 Wybacz :)

Chciałbym dodatkowo napomknąć, że jeśli nawet @SystemZ nie zdecyduje się na współpracę z nami to serwer odpalimy ;)

luxDev
luxDev Pionier

Coś czuję że jak się nie zgodzi to będzie załować, ale to tylko takie gadanie więc luzik

Arcros
Arcros

Kamcio dobra morda, ale karolek ma za duże mniemanie o sobie 😛 Polecam.

dekros987
dekros987

Współpraca z MyHardem napewno będzie owocna. Czemu to wiem? Z powodu osób którzy są tam właścicielami. Kamcio jeden z lepszych jak nie najlepszy programista którego znam, umie dużo rzecz a syfu nie robi. Karolek tak samo dobry pogramista(choć hejtuje mnie) pisał pluginy jak gildie które pewnie są wzorcem dla dużej ilości programistów. Ogółem wydaje mi się że warto podjąć z nimi współprace sam bym to zrobił jakbym nie był zajęty innymi rzeczami ^^

kacper_o
kacper_o

Konto założone specjalnie po to, aby pochwalić pomysł kolegi?:)

luxDev
luxDev Pionier

Pamiętaj że to jest jego opinia, i jestem pewien w 100% że karolek ani kamcio nikogo nie proszą o takie coś

Arcros
Arcros

I co z tego, może akurat zauważył po prostu temat? Równie dobrze my możemy ich zasponsorować, ale niestety już się w to nie bawimy bo nie mamy na to czasu i chęci. :slight_smile:

dekros987
dekros987

Szczerze? nie prosił ale zrobiłem to z powodu kamcia bo jest tego wart by założyć konto i poświecić 10min z życia, pewnie dla innych osob bym tego nie robił :)

kamcio96
kamcio96

@SystemZ - nie chcemy być w żaden sposób nachalni, ani nie chcemy Cię odciągać od Twoich codziennych obowiązków związanych z obsługą hostingu i całej firmy, ale prosimy abyś wypowiedział się w temacie i zadecydował. Obecnie jesteśmy już przygotowaniu do startu serwera, mamy nagrany trailer. Pozdrawiam! 😉

luxDev
luxDev Pionier

😭

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

###Fakty

  • Ten serwer nie oferuje np. nowego trybu gry czyli nie jest dla mnie unikalny
  • Stać was bez lvlup.pro na potrzebne zaplecze techniczne
  • Wymagania są dość... wygórowane delikatnie mówiąc

###Opinie

Ilość graczy

Moim zdaniem celowanie w taką ilość graczy jeszcze przed samym właściwym startem jest dużym błędem i nie chcę w tym błędzie uczestniczyć. Jestem fanem jedzenia małą łyżeczką o ile wiecie o czym mówię. Stopniowe dokładnie slotów byłoby moim zdaniem lepszym pomysłem, nie widzę nic złego w pełnym serwerze, może nawet wręcz przeciwnie, wtedy buduje się hype ludzi na coś.

Zakładanie tylu graczy na wstępie to błąd biznesowy bo nie ma danych na których można to oprzeć że to wypali, to czysta spekulacja bez pokrycia, to może prowadzić do wtopenia kasy a przy takich kwotach jest to jak dla mnie zbyt ryzykowne.

Jeśli zaś chodzi o aspekt techniczny to jest sporo problemów które mogą nastąpić i ten ambitny plan pogrzebać gdyż przestoje łatwo drenują liczbę graczy. To z rzeczy które można przewidzieć, jest jeszcze trochę takich typu luki w oprogramowaniu które niełatwo przewidzieć.

Tryb gry

Jeśli chodzi o tryb hardcore to wiem że cieszy się sporym powodzeniem plus łatwo go monetyzować choć raczej bez naruszania EULA będzie ciężko.

IMHO trybowi hardcore bliżej do odgrzewanego (dobrego i sprawdzonego) kotleta niż do unikalnego projektu do którego jest kierowana ta kategoria i chęć współpracy. Bardziej chcę pomóc ze startem nowych świeżych pomysłów niż powiększać duże serwery. Duży serwer zawsze da radę bo jest hajs, ja chcę pomóc tym którzy go nie mają tak aby wprowadzić względną świeżość o jest szansa na wprowadzenie tego.

Werdykt

Nie do końca trafiacie w tą kategorię ale jako osoba która rozumie trudy tworzenia backendu i rozwiązań technicznych mogę wam pomóc proponując zniżkę na zakup VPSów z oferty KVM Game Pro której wysokość ustalimy na PM.

Jak dla mnie to jedyny rozsądny pomysł gdzie żadna ze stron nie wtopi za dużo kasy.

Karolek
Karolek

Smutne jest to, że każdy kto tutaj się wypowiadał widział tylko serwer na 4000 slotów. Teraz chcemy chcemy odpalić serwer na maksymalnie 600 osób, tylko ze względu na to, że mamy sprawdzoną infrastrukturę. 4000 osób na serwerze to kolejny krok po tym. Utrzymanie 600 osób, dużej mapy, strony www, serwera teamspeak, baz danych i innych rzeczy wymaga jednak tego zaplecza technicznego. Każdy kto prowadzi(ł) duży serwer ten wie ;)

W każdym bądź razie dziękuję za odpowiedź.

My się nie poddajemy, działamy dalej. Pozostaje tylko czekać, aż ktoś zacznie żałować ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Te sloty to najbardziej widoczna część projektu który utworzyłeś, w chwili gdy to pisałeś zadecydowałeś że tak ludzie to będą widzieć, w tym ja. Równie dobrze mogłeś w ogóle nie poruszać tego tematu, nikt Cię nie zmuszał. Określiłeś gdzie celujesz, wg mnie cel nie jest zbyt pewny.

To mój świadomy wybór i coraz mniej chcę mieć coś wspólnego z MC, więc nawet jakbyście płacili mi za nic to nie będę żałować bo wiem czego chcę - rozwijać małe projekty i wychodzić poza MC :slight_smile: Mam też świadomość innych aspektów o których wy wydajecie się nie wiedzieć lub nie chcecie widzieć ze względu na różowe okulary.

Tak czy inaczej, powodzenia w tworzeniu dużego wymarzonego serwera, dobrze jak za to biorą się doświadczone osoby takie jak wy :slight_smile: W lvlup.pro zawsze też znajdą się narzędzia które pomogą osiągnąć cel i zachęcam do skorzystania z oferty, przy dużych projektach są oczywiście możliwe nietypowe konfiguracje i zniżki.