MySQL server has gone away

Zombie
vps, www, mysql
Fenek912
Fenek912

Witam, mam problem z serwerem MySQL z hostingu www lvlup, przy wykonywaniu zapytania INSERT pojawia się błąd MySQL server has gone away. Na serwerze mysql zainstalowanym na vps wszystko działa

undefined

Linia 284

image|664x28

Anno
Anno

Za każdym razem tak się pojawia czy raz działa raz nie ?

Fenek912
Fenek912

za pierwszym razem po połączeniu z serwerem nie ma błędu ale i tak nie działa

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Na ile zapytań, powiedzmy 1 000 baza zwraca taki błąd?

Poprawnie napisana aplikacja przy użyciu dobrych praktyk powinna wykryć taką sytuację i spróbować ponownie, być może wtedy MySQL musiało zostać ponownie uruchomione lub dokonałeś zbyt wielu zapytań i chwilowo baza nie jest dla Ciebie dostępna przez najbliższy czas. Nie należy polegać że baza jest dostępna 100% czasu gdyż nie jest to technicznie możliwe.

Fenek912
Fenek912

Ten błąd jest odrazu po połączeniu ale inne zapytania wykonują się po tym błędzie, problem jest tylko z insert

anon10657637
anon10657637

Może zamiast starego mysqli, uzyj jak człowiek PDO?

Fenek912
Fenek912

aa czyli nie jestem czlowiekiem jak uzylem mysqli? xd

Anno
Anno

Nie xd

Ale po prostu lepiej jest użyć PDO bo jest wydajniejsze 😃

Fenek912
Fenek912

jak tego użyć? 😛

tirex
tirex

http://php.net/manual/en/pdo.query.php

Masz tam na dole przykłady. Nawet są przykłady z logowaniem.

Pantoflarz
Pantoflarz

Nie martw się, używam PDO i ten błąd i tak jest na porządku dziennym. Od paru tygodni coś po proostu jest nie tak - i nie, to nie wina moich zapytań, bo żadnego limitu nie przekraczam - sprawdzałem ;p

Fenek912
Fenek912

to co zrobić żeby nie było błędu? ten błąd tylko w mysql z hostingu www lvlupa

Pantoflarz
Pantoflarz

no tak, jedynie tutaj mi się to zdarza. Jedyne co zrobiłem to przeniosłem część baz na prywatny vps żeby faktycznie funkcjonowało - tutaj mamy limit opcji bo nie możemy edytować konfiguracji apache'a ani mysql.

Fenek912
Fenek912

Chyba też na vps przeniosę bo sprawdzałem i działa