Mysql spoza vps

Zombie
AidisProPlayer
AidisProPlayer

Mam pytanie jak zrobić żeby do mysql na vps można się połączyć spoza vps.

LinGruby
LinGruby Pionier

phpMyAdmin pozwala łączyć się do bazy

apt-get install phpmyadmin

po zainstalowaniu i konfiguracji wchodzisz http://ipserweravps/phpmyadmin i logujesz się a tak to wygląda:

undefined

AidisProPlayer
AidisProPlayer

Ale mi chodzi ze jak na jednym vps mam mysql to omeg z drugiego brać informacje.

To co pokazałeś to logowowanie.

LinGruby
LinGruby Pionier

tak z poza vps ( o to pytałeś ) a jak tobie chodziło o coś innego to trzeba było napisać konkretnie a nie

AidisProPlayer:

jak zrobić żeby do mysql na vps można się połączyć spoza vps

to dostałeś odpowiedź jak się połączyć ;-)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro
AidisProPlayer
AidisProPlayer

Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/2003): Can't connect to MySQL server on '5.196.126.87'

Anno
Anno

Może w firewallu masz port zablokowany ?

AidisProPlayer
AidisProPlayer

a jak odblokować. W pliku bind-address = 0.0.0.0

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

... Nigdy nie spotkałem się z blokadą portów na VPSach od lvlup.pro. Ale to nigdy.

Oh wait. >AidisProPlayer:

HY000/2003

Das ist error.

W pliku /etc/mysql/my.cnf zakomentuj linijkę bind-address = musi tak wyglądać: #bind-address = 127.0.0.1. Zapisz i ZRESTARTUJ serwer MySQL.

AidisProPlayer
AidisProPlayer

Nadal to samo #bind-address = 127.0.0.1

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Przed bind-address ma być #...

Kod błędu się nie zmienił? Dalej jest 2003 ? Jak tak, to zrób dokładnie to, co @Nieznajomy11 napisał wyżej.

Jeżeli kod się zmienił, wyślij nam to :)

AidisProPlayer
AidisProPlayer

Juz tak robiłem. i nadal to samo.

$db = new db('ipvps', 'login', 'haslo', 'tabela'); $db2 = new db('ipvps', 'login', 'haslo', 'tabela');

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

DBanaszewski:

Przed bind-address ma być #...

Czemu? bind-address = 0.0.0.0 binduje wszystkie dostępne adresy

kamil2321
kamil2321

Ja Was tutaj normalnie nie rozumiem, jak chcecie mu pomóc nie znając dokładnie o co chodzi autorowi albo ja taki ciemny ?XD w to drugie wątpię, pomogłem wielu osobom ale haha normalnie kurde nie kumam i jeśli mam pomóc, to: -> podaj proszę czy chcesz się połączyć z mysql poprzez stronę? w sensie masz stronę i chcesz ją podłączyć pod mysql? -> jeśli powyższe nie, to proszę opisz mi dokładniej co chcesz zrobić, bo ja tak skumałem to że masz stronę i chcesz tę stronę podpiąć pod mysql VPSa z lvlup.pro ? :)

Co do bindowania adresów, wiecie co wgl Wy dajecie jemu? Nie można bindować adresów nigdzie indziej jeśli nie jest skonfigurowany drugi VPS bo po co bindować jak nie ma gdzie? Teoria to nie praktyka moi drodzy. Co do mysql, mysql po zainstalowaniu normalnie działa i żadnego bindowania nie trzeba bo działa zwykle na localhoście.. A jeśli autor chce jakoś zrobić tak żeby VPS pobierał dane z jednego serwera do tego VPSa to najlepiej zrobić odbicie lustrzane :D No nic, tutaj za mało informacji dał autor i nie ma jak jemu pomóc, bo Wy go nie rozumiecie, tym bardziej ja :D

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

kamil2321:

Nie można bindować adresów nigdzie indziej jeśli nie jest skonfigurowany drugi VPS bo po co bindować jak nie ma gdzie? Teoria to nie praktyka moi drodzy. Co do mysql, mysql po zainstalowaniu normalnie działa i żadnego bindowania nie trzeba bo działa zwykle na localhoście..

Jak nie ma gdzie? Domyślnie jest ze względów bezpieczeństwa 127.0.0.1, więc ustawia się 0.0.0.0, żeby były to wszystkie dostępne adresy.

Widać, że nieuważnie czytałeś temat - już była informacja o tym, że chodzi o serwer zdalny.

kamil2321:

A jeśli autor chce jakoś zrobić tak żeby VPS pobierał dane z jednego serwera do tego VPSa to najlepiej zrobić odbicie lustrzane 😃

Masz na myśli serwer lustrzany? Nie widzę tutaj najmniejszego sensu :\

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

AidisProPlayer:

Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/2003): Can't connect to MySQL server on '5.196.126.87'

Poczytałem trochę i tak:

  • zrób nowego użytkownika w phpMyAdmin i w lubryce Host lub Hosty (być może inaczej się to nazwya) daj % - wtedy zalogowanie się na danego użytkownika jest możliwe z każdego IP/domeny - zmień dane na stronie, która będzie się łączyć z MySQLem i zobacz czy działa
  • w konsoli spróbuj się zalogować na konto root'a używając tej komendy mysql -u root -h 127.0.0.1 -p. Jeżeli ona zadziała, jesteś prawie uratowany.

Musisz wykonać wszystko dokładnie i powoli rób to:

  1. sudo vim /etc/mysql/my.cnf
  2. odszukaj linijkę bind-address
  3. odkomentuj tą linijkę i zmień 127.0.0.1 na 0.0.0.0
  4. zapisz plik używając Esc i potem wpisz :wq
  5. zresetuj serwer MySQL używając sudo service mysql restart

Jeżeli dalej nie działa: masz serwer MySQL Server czy MariaDB Server? Jeżeli masz MySQL, spróbuj zainstalować MariaDB (lepsze 😄)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Eh kombinujecie, wystarczy zrobić tak jak w tym poradniku co podlinkowałem i przypisać możliwość łączenia się z dowolnego ip do użytkownika np "strona"

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

(Mój sposób ściągnięty z poradnika @Nieznajomy11, testowałem przed chwilą i działa 😉)