Nadawanie tego samego ip gracza

Pytania i problemy
mideczek
mideczek

Witam mam problem taki ze na velocity(ofc nie wiem czy to od tego) nadaje gracza to samo ip tylko port jest zmienny przez co logowanie wariuje i pokazuje limit kont.

igoyek
igoyek

nadaje gracza to samo ip tylko port jest zmienny

mógłbyś to trochę rozjaśnić?

mideczek
mideczek

Już ci igorku mówie, np wbijam ja z konta premium i mnie normalnie loguje bo to premka ofc minelogin ale bez niego to ip nadal tak samo sie robi i wbija kolega z nonpremium i pokazuje mu sie na mineloginie ze ma limit kont. ip wyswietlaja sie powiedzmy takie 111.01.11.1:32122 i 111.01.11.1:23422 różnia sie tylko portem kolega pierwszy raz na serwer wbil i nie bylo szansy ze juz sie rejestrowal z jakiegoś konto problem wystepuje z mineloginem jak i bez niego.

igoyek
igoyek

A czy nie myślałeś o tym, żeby napisać w tej sprawie napisać do supportu mineLogin?

mideczek
mideczek

Wlasnie bez minelogina to samo sie dzieje

mideczek
mideczek

no w sensie ze nadal nadaje to samo ip

Kamil02167
Kamil02167

Jak nie wiesz to nie wprowadzaj w błąd :/

@mideczek skonfiguruj IP Forwarding między paperem a velocity Link do poradnika: https://docs.bloom.host/velocity/

mideczek
mideczek

A czy przy ustawieniu onlinemode na true gracze nonpremium będą mogli nadal wchodzić?

mideczek
mideczek

chodzi dokladnie o tą linijkę " In paper.yml , set settings.velocity-support.enabled to true and settings.velocity-support.secret to match the secret in your velocity.toml . You must also set settings.velocity-support.online-mode to the online-mode setting in your velocity.toml . Once you're done editing paper.yml , reboot your server."

igoyek
igoyek

A czy przy ustawieniu onlinemode na true gracze nonpremium będą mogli nadal wchodzić?

A gdziekolwiek tak to działało? :kappa:

mideczek
mideczek

W sensie o co ci teraz igorek chodzi?

igoyek
igoyek

Nic nic, taka moja ironiczność, wybacz. Raczej nie będą mogli, w jakimś celu ta opcja została stworzona.

mideczek
mideczek

Zrobiłem tak jak w tym docs nadal tak sie dzieje i ludzie bez premki moga wbic nie wiem o co juz chodzi ociulam zaraz

Helios1993
Helios1993

Wyślij config proxy i spigot.yml oraz paper.yml/paper-global.yml z lobby.

Jakubk15
Jakubk15

Jeżeli używasz pukawki to nie tylko ty masz ten problem.

mideczek
mideczek

I tu cie zdziwie bo problem stał po stronie hosta na którym stało proxy i lobby. Problem rozwiązany przez support hostingu. Jeśli ktos ma podobny problem i ma serwer/serwery na bedrockhost to polecam pisac do supportu :#

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.